Zubři ve skvělé atmosféře vynulovali lídra tabulky Porubu, Postava vychytal pátou nulu

P ř e r o v – Hokejisté Přerova začali po poslední reprezentační přestávce této sezony vítězně. V 46. kole Chance ligy porazili suverénně první Porubu 3:0 a doma dokázali vyhrát sedmý zápas v řadě. Zubři se během první třetiny díky trefám Jiřího Krisla a Lukáše Chludila dostali do dvougólového vedení, v 46. minutě pak využil přesilovku Antonín Pechanec a stanovil konečný výsledek duelu. Brankář Michal Postava se blýskl pátým čistým kontem v probíhajícím ročníku a třetím v aktuálním kalendářním roce.
46.kolo, pondělí 12.2.2024
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Krisl (Chludil, Pospíšil), 13. Chludil (Nemec, Kudělka), 46. Pechanec (Černý, Pšurný). Rozhodčí: Kostourek, Šudoma – Roischel, Hájková. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 942. Střely na branku: 19:25. Zblokované střely: 2:4. Vhazování: 32:32. Průběh utkání: 3:0.
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl, Němec – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Chludil, Nemec – Indrák, Pšurný, Ministr – Dobša, Zembol, Goiš
Bláha – Sedlák, Doudera, Voráček, Klimíček, Lemcke, Gutwald, Stehlík – Mrázek, Střondala, Tvrdoň – Razgals, Honejsek, Berisha – Klímek, Vachovec, Gřeš – Christov, Krenželok, Lednický

Lídr tabulky byl nebezpečný hned po úvodním buly. Skvělou pozici však v gól nepřeměnil Tvrdoň ani chvíli po něm Krenželok. Z následného buly šli v čase 2:58 do vedení Zubři. Chludil se parádně uvolnil ve středním pásmu, dobře přečetl situaci a do druhé vlny přihrál Jiřímu Krislovi. Ten se ve velké rychlosti ranou zápěstím nemýlil. Na ledě se odehrávala pořádná bitva o každý kotouč, která ani jednomu z celků nenechávala klid na hokejkách. Domácí se ale ve 13. minutě nastěhovali do útočného pásma, chvíli zde operovali a pak oslavili druhou branku. Skvělým pohybem setřásl za brankou soupeře Nemec, který puk naservíroval před branku Lukáši Chludilovi.

Po prvním dějství tak Zubři vedli 2:0, což platilo i po 25. minutě. Střondala vybídl do bleskového úniku Mrázka, který Postavu překonal mezi betony. Než se ale kotouč došoural za brankovou čáru, stihl ho z nebezpečí dostat Chroboček. Papírově silnější Poruba možná měla mírnou optickou převahu díky šikovnosti na hokejkách, velmi pevná defenzíva Přerova jí ale mnoho nepovolila. A pokud ano, v brance stál Michal Postava. Ten ve 32. minutě skvělým přesunem vykryl tutovku v podobě úniku Tvrdoně s Mrázkem. První přesilovku si zahráli o pět minut později Ostravané, domácí ji ale ubránili bez větších potíží.

Na startu třetí třetiny vyvinul Přerov na soupeře dobrý tlak, další gól nicméně přidal „až“ v přesilovce. Porubští se nechali strhnout při napadání u mantinelu a nabídli mnoho prostoru Antonínu Pechancovi, který si s Bláhou poradil střelou mezi betony. Dobrou šanci měl poté Zembol, na opačné straně pálil do horní tyče Klímek. Na 4:0 pro Hanáky mohl zvýšit po pasu Chludila v úniku Pospíšil, trefil však pouze Bláhův beton. Zubři měli k tomuto počinu ještě několik dalších příležitostí, nakonec se ale museli spokojit „pouze“ s výhrou o tři branky. I tak ale pokračují ve výborné formě, čtvrtý zápas z posledních šesti končí s nulou vzadu. Zato Poruba si na skvělé domácí defenzívě s Postavou v zádech vylámala zuby.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, co proti nám stojí za tým a jakou má kvalitu. První dvě třetiny jsme byli pod tlakem, i když jsme chtěli hrát hodně aktivně. Nechci říct, že se nám to nevedlo, soupeř si s tím prostě umí poradit. Měli jsme štěstí v zakončení, dali jsme krásné dva góly. Potom jsme přidali třetí z přesilovky, byť ta nebyla úplně ideální. Ve třetí třetině jsme čekali největší nápor soupeře. Paradoxně jsme jej ale přestříleli, výhru si pohlídali a hráli velmi dobrý hokej. Jsou to pro nás zlaté tři body, jsme velmi spokojení.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Sami jste to viděli. Dvě třetiny se hrálo na jednu bránu a soupeř po první třetině, kdy dvakrát nebo třikrát vystřelil, vedl 2:0. My jsme ty góly nedali, soupeř z pár střel ano, ale bohužel, na to se hokej neptá. Musíme dávat góly a nesmíme dělat takové chyby, abychom soupeře do takových situací vůbec nepouštěli. Je třeba si to rozebrat na videu a jedeme dál. K hokeji patří jak výhry, tak prohry a z nich se musíme poučit.