ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Zlín 0:2 | JUNIOŘI: Olomouc - Přerov (čtvrtek 18:00) | DOROST: Přerov - Mountfield HK 5:6 (SN)

Chance liga se vrací. Posledních osm zápasů základní části rozehrají Zubři s první Porubou

Chance liga se vrací. Posledních osm zápasů základní části rozehrají Zubři s první Porubou
P ř e r o v – Poslední dva týdny pro přerovské hokejisty a jejich fanoušky mnoho vzruchu nepřinesly. Utkání 44. kola, které měli Zubři odehrát doma s Frýdkem-Místkem, bylo totiž pro marodku na straně hostů přeloženo, a tak se po týdenní zápasové pauze od hanáckého derby utkali jen se Vsetínem. Proti němu skončila parádní šňůra přerovských úspěchů a začala další více než týdenní reprezentační přestávka. Teď je ale opět řada na pasáži pořádně nabité hokejem. Základní část Chance ligy skončí za 19 dní, do kterých Zubři namačkají osm soubojů o body. V pondělí vyzvou na svém ledě od 17:30 lídra tabulky z Poruby.
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
pondělí 12.2. 17:30
ZS Přerov

Přerov byl dlouhou dobu jedním z mála celků, který dokázal nad Porubou zvítězit. Nejlepší tým druhé nejvyšší soutěže přetlačil v Kravařích 2:1 po nájezdech, to však jsou proti Ostravanům jejich dosud poslední body. V listopadové odvetě na ně nestačili poměrem 3:4, o třídu lepší byl pak soupeř i na konci loňského roku. Zubři sice začali lépe díky Antonínu Pechancovi (6+11), do konce solidní první třetiny ale ještě stihl srovnat Lukáš Krenželok (6+12). S postupem času Hanákům začaly docházet síly a Poruba se jim vzdalovala. Také díky dvougólové dvojici Tomáš Šoustal (12+13) – Petr Mrázek (18+21) se nakonec červenobílí radovali z výsledku 6:2.

I přes ztráty Poruba pokořila metu 100 bodů

Oproti tomu, co svěřence Jiřího Režnara a Karla Suchánka drželo po celý průběh sezony na čele tabulky, si Poruba v poslední době pohoršila. Na začátku ledna přetnuli její sedmizápasovou výherní šňůru znojemští Orli (0:2), čímž započalo dosud nejhorší období lídra v sezoně. Z posledních deseti zápasů vytěžil „jen“ polovinu výher, přičemž ztrácel i s mužstvy z opačného konce tabulky. Vedle Znojma padl také s Frýdkem (3:4p) a Slavií Praha (0:1). Nyní však Slezané mají v zádech opět dvě vítězství – 4:3 se Vsetínem a 6:5 po nájezdech v Litoměřicích, kde předvedli nevídaný obrat z 0:5.

O velké síle Poruby nejen po ofenzívní stránce toho bylo napsáno mnoho, přesto by vedle Šoustala (jenž si vybojoval i starty v extralize za Vítkovice) s Mrázkem měla zaznít další produktivní jména. Lídrem je teprve ve 23 letech Vojtěch Střondala, jenž nasbíral bilanci 13+30, výrazně zkušenější je pak Ondrej Šedivý (18+15). Metu 30 kanadských bodů pokořili také Marek Tvrdoň (12+18) s Frenksem Razgalsem (10+20), v brance si pak práci dělí Daniel Dolejš (94,18 %) s Ondřejem Bláhou (92,74 %).