Zubři v Litoměřicích neudrželi vedení, chyba v závěru je pod Radobýlem stála body

L i t o m ě ř i c e – Hokejisté Přerova ve 21. kole Chance ligy podlehli Litoměřicím na jejich ledě 2:4. Zubři inkasovali jako první, skóre se jim ale povedlo otočit. V první třetině vyrovnal v přesilovce Vojtěch Tomi a zkraje druhé části poslal hosty do vedení premiérovou trefou v tomto ročníku druhé nejvyšší soutěže Richard Nemec. Jenže obrat následně předvedl i Stadion. Těsné manko dotáhl zkraje poslední dvacetiminutovky a závěru se o rozhodující gól postaral po chybě Hanáků v obranném pásmu finský útočník Riku Sihvonen. Přerovu už nepomohla ani hra bez brankáře, při ní ještě dostal čtvrtou branku.
21.kolo, středa 15.11.2023
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. P. Svoboda (Kordule, Vitouch), 41. Hauser (P. Svoboda, Jícha), 58. Sihvonen (Korkiakoski, Kuťák), 59. P. Svoboda (Jícha) – 11. Tomi (Hejcman, Černý), 22. Nemec (Němec). Rozhodčí: Kosnar, Mejzlík – Maňák, Maštalíř. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 849. Střely na branku: 33:36 Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 46:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Pařík – Husák, Krutil, Jebavý, Černohorský, Tomek, Aubrecht, Pavlák – Sihvonen, Kuťák, Korkiakoski – Hauser, Jícha, Ton – Senčák, Koláček, Costa – P. Svoboda, Vitouch, Kordule
Postava – Kudělka, Černý, Krisl, Chroboček, Adámek, Němec, Cubo – Jakub Svoboda, Pechanec, Indrák – Mácha, Hejcman, Doležal – Tomi, Vlach, Chludil – Ministr, Nemec, Goiš

Skóre se poprvé měnilo v čase 5:25. Kordule si najel na levé křídlo, odkud elegantní zadovkou našel Přemysla Svobodu a ten usměrnil puk za vyjetého Postavu. Zubři odpověděli po polovině prvního dějství. V přesilovce se jim po střele Hejcmana vyplatil tlak do brány, za Paříka zblízka dorážel Vojtěch Tomi.

Obrat mohl poté dokonat Hejcman, jeho tvrdý pokus z kruhu zastavila tyč litoměřické branky. Hanáci se podruhé prosadili až v úvodu druhé třetiny. Němec při akci tří proti třem přihrál z pravé strany na svého slovenského spoluhráče Richarda Nemce, jenž bekhendem přehodil domácího gólmana.

Přerovský náskok vydržel i po přečíslení Korduleho s Vitouchem a litoměřické přesilovce pět na tři. Minutu po začátku třetí části ale už Severočeši srovnali, z levého kruhu využil přesilovku střelou do vzdálenějšího horního rohu Petr Hauser. Nerozhodný stav následně platil do času 57:15. To Zubři propadli v obraně a nechali dorážet Riku Sihvonena do volné části branky. Přerov ještě pak sáhl ke hře se šesti bruslaři, při ní však pouze pojistil výhru Litoměřic druhým gólem v zápase Přemysl Svoboda.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Parádní vítězný zápas. Od začátku se to nevyvíjelo tak, jak jsme si představovali a ani druhá třetina nebyla podle našich představ, ale věděli jsme, že když budeme hrát to, co chceme, tak to půjde a vyšlo to. Pro nás to znamená, že musíme zjednodušit hru, nehrát u nás, dostávat to k soupeři a přinutit ho k chybám. To se nám povedlo, dali jsme góly a nakonec zaslouženě i do prázdné brány. Bylo to pěkné utkání.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Je to mrzuté. Po dvou třetinách jsme vedli 2:1 a určitě jsme byli o chloupek lepší. Měli jsme dobrý pohyb a forčeking, vytvářeli jsme si příležitosti. Soupeř srovnal v přesilovce na začátku třetí třetiny, hra pak byla vyrovnaná. V závěru jsme udělali fatální chybu, kdy jsme propadli a domácí to z přečíslení potrestali. Při power-play jsme potom dostali čtvrtý gól. Je to velká škoda, z naší strany to byl velmi dobrý zápas. Bohužel se nám ze šancí, které jsme měli, nepodařilo dát třetí branku.