Zubři si potřetí v řadě poradili se Zlínem, z Baťova města odvezli všechny tři body

Z l í n – Hokejisté Přerova ve 38. kole Chance ligy porazili Zlín 2:1 a zvítězili nad ním i ve třetím vzájemném zápase aktuální sezony. Zubři se během druhé třetiny dostali do dvoubrankového vedení, do horní části domácí branky se trefili Daniel Ministr a během přesilovky Antonín Pechanec. Finský útočník Beranů Jesse Paukku pouze v závěrečné desetiminutovce snížil. Další výborný výkon podal přerovský brankář Michal Postava, který po 53 zákrocích z minulého utkání s Jihlavou tentokrát pochytal 45 střel soupeře.
38.kolo, sobota 13.1.2024
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 53. Paukku (Novák, Kindl) – 24. Ministr (Indrák, Goiš), 37. Pechanec. Rozhodčí: Jechoutek, Šudoma – Štofa, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3395. Střely na branku: 46:13. Zblokované střely: 19:5. Vhazování: 20:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Huf – Hrbas, Novotný, Warg, Čáp, Zbořil, Husa, Suhrada – Paukku, Kindl, Šlahař – Salmio, Werbik, Novák – Lang, Süss, Tomi – Sedláček, Gago, Köhler
Postava – Kudělka, Zeleňák, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Adámek – Lednický, Pechanec, Mácha – Pospíšil, Hejcman, Jan Svoboda – Indrák, Ministr, Goiš – Chludil, Nemec, Dobša

Zubři v první třetině ubránili dvě oslabení, z nichž druhé skončilo se začátkem prostředního dějství. Na Berany sice po dvaceti minutách střelecky ztráceli, domácí však Postavu nepřekonali a ve 24. minutě udeřili Hanáci. Daniel Ministr projel na levý kruh, odkud zakončil do vzdálenějšího horního rohu zlínské branky a nad Hufovo rameno.

Na druhé straně vystřelil z osy hřiště Gago a Postava zasáhl rukavicí. Poradil si také s možností Salmia, jenž se před něj protáhl z pravé strany. Zubři se dostali do zajímavých pozic při vyloučení Sedláčka, Pospíšil ani vzápětí dorážející Macha ale neuspěli. Další přerovská přesilovka nicméně skončila gólem. Antonín Pechanec napřáhl nad kruhy a jeho rána příklepem proletěla nad Hufovou lapačkou do sítě.

Dvoubrankové vedení drželi Přerovští více než polovinu třetí části. Wargův pokus obětavě zablokoval Mácha, proti Süssovi se vyznamenal Postava. Ten kapituloval až v 53. minutě, kdy zblízka zamířil k pravé tyči Jesse Paukku. Dál už se ale skóre neměnilo, Sedláček z mezikruží mířil do tyče a hosté přestáli i závar po nahození Suhrady.

Richard Kapuš (Berani Zlín): Opticky jsme byli lepším týmem, vypovídá o tom i poměr střel. Bohužel, naše koncovka je žalostná. U mužstva jsem sice teprve druhý den, ale ze statistik člověk vyčte, že dáváme v průměru jeden dva góly za zápas. S tím se těžko vyhrává. Podle našich představ to vypadalo až osm minut před koncem. Tlačili jsme se do brány, trefili jsme tyčku, ale bohužel už nám to tam nepadlo.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Kluci podali dobrý výkon, co se týče nasazení, emocí a takové zdravé rvavosti, což nám v minulých zápasech výrazně chybělo. Díky tomu jsme dneska byli docela dobří v soubojích. Samozřejmě bychom si představovali víc než dva góly, ale při naší produktivitě jsme za ně velmi rádi. Jsou to pro nás velice cenné tři body, kterých si velmi vážíme.