Zubři se ve třetí třetině vrátili do zápasu a Šumperku doma dokázali oplatit porážku

P ř e r o v – Hokejisté Přerova otočili zápas 21. kola Chance ligy se Šumperkem a na vlastním ledě zvítězili 4:3 po prodloužení. Zubři po dvou třetinách prohrávali o dva góly, třemi trefami v poslední dvacetiminutovce však skóre zvrátili na svou stranu. Nejlepší střelec soutěže Žálčík pak utkání poslal do prodloužení. V něm neproměnil velkou šanci a na druhé straně rozhodl o výhře Hanáků Březina.
21.kolo, středa 16.11.2022
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
4:3p
(0:1, 0:1, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 41. Süss (Černý), 45. Pechanec (Krisl, Černý), 49. Doležal (Gréč, Jakub Svoboda), 62. Březina (Pechanec, Postava) – 6. Nedvídek (Průžek, Žálčík), 33. Hrachovský (Eliáš, Kohút), 55. Žálčík (Nedvídek, Průžek). Rozhodčí: Petružálek, Skopal – Blažek, Kučera. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1003. Střely na branku: 49:35. Zblokované střely: 2:8. Vhazování: 55:24. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Postava – Kudělka, Černý, Ševčík, Krisl, Gréč, Novotný – Doležal, Süss, Jakub Svoboda – Kratochvíl, Pechanec, Březina – Goiš, Macuh, Dvořák – Dobša, Ministr, Jan Svoboda – Indrák
Hamalčík (49. Lackovič) – Dudycha, Hrachovský, Kadeřávek, Eliáš, Michálek, Kunst – Žálčík, Nedvídek, Průžek – Jelínek, Šuhaj, M. Svoboda – Bernat, Kohút, Vachutka – Jouza, Horký, Křemen

Aktivnější vstup do zápasu měli hosté. Zubři poprvé zahrozili po průniku Jakuba Svobody, s nímž si Hamalčík poradil. Následně se před bránou neprosadil čerstvý dvojnásobný otec Goiš a pokus Süsse skončil na lapačce šumperského gólmana. Přesně šest minut od prvního buly udeřili Draci. Na přihrávku Průžka si při protiútoku najel Lukáš Nedvídek a překonal Postavu. Přerov se snažil odpovědět v přesilovce. Doležal přiťukl Dvořákovi, proti kterému Hamalčík stačil zakleknout.

Ve druhé části si v početní převaze zahrál i Šumperk, Hrachovského ránu příklepem Postava pokryl. Na druhé straně to po přihrávce Jana Svobody zkoušel Macuh, Hamalčíka ale neprostřelil. Po polovině utkání se znovu radovala hostující střídačka. Zakončení Ondřeje Hrachovského se zastavilo až za zády překvapeného přerovského brankáře. Domácí byli nejblíže ke snížení při vyloučení Matěje Svobody, Krisl od modré čáry mířil do levé tyče Hamalčíkovy brány.

Prolomit čekání na gól v MEO Aréně se Zubrům podařilo až čtrnáct sekund po startu třetí třetiny. Černý objel branku a Jan Süss zblízka poslal puk do sítě. K vyrovnání pomohla Přerovu přesilovka, kterou ve 45. minutě s pomocí soupeřovy teče využil Antonín Pechanec. Obrat pak dokonal Tomáš Doležal. Ten projel s kotoučem do útočného pásma a bekhendovou střelou vyhnal Hamalčíka z branky.

Jeho náhradník Lackovič brzy vychytal Dvořáka, jemuž připravil šanci Goiš. Pět minut před koncem vyšla přesilovka také Drakům. Krátce po návratu Krisla z trestné lavice se v pokračující hře pět na čtyři trefil z kruhu Lukáš Žálčík. Na Postavu pak nevyzrál Eliáš a rozhodnout mohlo MEO. Pechanec oslovil před odkrytou brankou Březinu, jenže mu nahrál do brusle a domácí útočník vůbec nezakončil.

Stejně jako v prvním vzájemném duelu v Šumperku se tak prodlužovalo. Sám na Postavu jel nejprve Žálčík, mladík v bráně Zubrů ale vytáhl zákrok večera. Tím zahájil protiakci Davida Březiny, který bekhendovým blafákem zařídil Přerovu druhý bod.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, co nás čeká. Mluvili jsme o tom, že Šumperk je bojovný tým. Dvě třetiny to ale z naší strany nebylo dobré, byli jsme horším mužstvem. Klobouk dolů, že to hráči nezabalili. Rychlý gól na začátku třetí třetiny nás vrátil do hry. Podařilo se to otočit na naši stranu, ale myslím si, že soupeř si spravedlivě odváží bod.

Lukáš Majer (DRACI PARS Šumperk): Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, bohužel jsme to nepotvrdili více brankami a odskočili jsme jen na 1:0. Ve druhé třetině se to opakovalo. Přerov tam sice měl hodně přesilovek, ale drželi jsme se systému a plánu. Ve třetí třetině soupeře nabudil první vstřelený gól a nám se pak těžce zastavoval jeho nápor. Jsme rádi, že jsme to ukopali aspoň na bod. Tlak Přerova ve třetí části byl extrémní, na druhou stranu musíme takové zápasy rozhodovat aspoň v prodloužení.