Zubři chtějí navázat na výhru z Chrudimi, v krajském souboji je prověří Šumperk

P ř e r o v – Hokejisté Přerova si mohou připsat druhé vítězství v řadě. Před víkendovou pauzou, kterou způsobí předehraný zápas ve Zlíně, se ve 21. kole Chance ligy utkají se Šumperkem. Draci se sice nacházejí na předposledním místě tabulky, první vzájemný duel aktuální sezony ale vyhráli. Porážku ze začátku října se jim Zubři pokusí oplatit na domácím ledě od středečních 18 hodin.
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
středa 16.11. 18:00
MEO Arena Přerov

Přerov a Šumperk se poprvé v probíhajícím ročníku střetly v osmém ligovém kole. Draci se díky gólům Žálčíka dostali do dvoubrankového vedení. Zubři pak během 24 sekund druhé třetiny dokázali vyrovnat a obrat ve skóre poté deset minut před koncem dokonal Jakub Svoboda. Kanonýr Žálčík ale v závěru zkompletoval hattrick a poslal zápas do prodloužení. To přesnou tečí rychle rozhodl obránce Filip Eliáš (5+3) a zařídil Šumperku druhý bod. MEO tehdy alespoň prodloužilo sérii bez prohry v základní hrací době na sedm utkání.

Kdo přijede zpod Jeseníků? Nejlepší střelec i produktivní posily

I když Drakům patří třináctá příčka tabulky, jejich zástupci nechybí na špici bodových statistik Chance ligy. Lukáš Žalčík nastřílel za dvacet zápasů dvanáct gólů a spolu s třebíčským Bittnerem skóruje nejčastěji v celé soutěži. Polovinu branek si dvaatřicetiletý odchovanec šumperského hokeje připsal za hattricky, kromě duelu s Přerovem se třemi trefami blýskl také doma proti Vsetínu. V posledním venkovním utkání svěřenců Lukáše Majera, Davida Švagrovského a Petera Pútece se Žálčík prosadil dvakrát, na body na půdě Litoměřic to ale nestačilo.

Zkušený snajpr ale lídrem šumperské produktivity není. Momentálně jej trumfuje útočník, jenž se v podhůří Hrubého Jeseníku upsal před tímto ročníkem. Jiří Průžek zatím nasbíral sedm branek a čtrnáct gólových nahrávek a v kanadském bodování Chance ligy mu patří třetí místo. Na osmé pozici pak ve stejné statistice figuruje další posila – bývalý hráč Prostějova či Frýdku-Místku David Bartoš (5+15).

Draci budou na Hané útočit na zastavení období bez výhry. Z posledních třech soutěžních kol si odnesli jediný bod. Před reprezentační přestávkou podlehli Třebíči (0:2) a litoměřickému Stadionu (3:6). V pondělí pak narazili na Prostějov, s kterým prohráli 2:3 po prodloužení. O šumperské góly se krátce po sobě postarali Dávid Kohút (3+5) se zmíněným zadákem Eliášem.

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov – DRACI PARS Šumperk si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit online na tomto odkaze.