Zubři prohráli v Třebíči, na tříbodové vítězství na ledě Horáků tak nadále čekají

T ř e b í č – Hokejisté Přerova zakončili první polovinu základní části Chance ligy porážkou, ve 26. kole podlehli Třebíči na jejím ledě 1:3. Zubři odpověděli na první trefu domácích z hole Matěje Psoty v 18. minutě, kdy se prosadil Daniel Ministr. Ve 44. minutě pak inkasovali podruhé, když se trefil Šimon Frömel, a vyrovnat se jim už nepodařilo ani při závěrečné hře bez brankáře. Vítězství Horácké Slavie naopak ještě pojistil Martin Dočekal. Přerov tak od postupu do druhé nejvyšší soutěže v roce 2015 stále čeká na triumf na třebíčském stadionu v normální hrací době.
26.kolo, středa 29.11.2023
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Psota (Poizl), 44. Frömel (Kučera), 59. Dočekal (Michálek, Furch) – 18. Ministr (Chludil, Dobša). Rozhodčí: Bejček, Micka – Dědek, Zídek. Vyloučení: 2:2, navíc Štebih (Třebíč) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 888. Střely na branku: 24:27. Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 38:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Jekel – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl – Ferda, Bittner, Dočekal – Psota, Michálek, Vodný – Frömel, Malý, Matyáš Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matěj Svoboda
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl, Němec – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Vlach, Mácha – Tarnoczy, Hejcman, Indrák – Dobša, Chludil, Ministr

Skóre otevřeli v čase 13:10 domácí. Matěj Psota dostal přihrávku od Poizla, u levé tyče naznačil kličku do bekhendu a poté zamířil do vzdálenějšího horního rohu přerovské branky. Přerov srovnal necelé tři minuty před koncem první třetiny. Chludil a Daniel Ministr vjeli do přečíslení dvou proti jednomu a druhý jmenovaný poslal kotouč do volné části Jekelovy brány.

Zkraje druhé části se za domácí obranou ocitl Březina, Jekel jeho pokus zneškodnil vyrážečkou. Sám před bránou se pak po polovině zápasu zjevil Tarnoczy, třebíčský brankář jej však lapačkou vychytal. Ke gólu nevedla ani akce, na jejímž konci byl Chludil. Bránící Štebih útočníkovi Hanáků zablokoval hokejku a nenechal jej před brankou zakončit.

V čase 43:25 se do vedení vrátila Třebíč. Zubři chybovali u mantinelu za vlastní brankou a Šimon Frömel z levého kruhu prostřelil Postavu. Přerov se v závěru snažil dohnat ztrátu při hře bez brankáře, během ní ale jen potřetí inkasoval. Z úrovně útočné modré čáry pečetil výhru Třebíče nejproduktivnější hráč Chance ligy Martin Dočekal.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Dnes to byl klasický zápas mezi námi a Přerovem, desátý zápas během roku a půl díky play-off. Se soupeřem se tak navzájem známe dokonale, kádry se ani jednomu moc nezměnily a z toho také vyplýval boj o každý metr na ledové ploše. Myslím si, že fajnšmekři si dnes na zápase moc nesmlsnuli, byl to prostě boj bez rychlých protiútoků a přesilovek. V první třetině se nám však podařilo skórovat, když Matěj Psota dokázal uklidit kotouč do brány po výborné souhře s dalšími kluky. Následně jsme hloupě vystřídali a dostali jsme vyrovnávací branku. Opět to pak byla přetahovaná, kdo dá dříve vedoucí branku. Nám se podařilo soupeře v poslední třetině překvapit za bránou, kde Honza Kučera dokázal sebrat kotouč a nahrát na Šimona Frömela. Jsem moc rád, že takto mladí hráči dokázali rozhodnout tento zápas. V závěru pak soupeř vsadil všechny karty na útočnou formaci bez brankáře a Martin Dočekal tak korunoval naši výhru. Nemohu opomenout ani Pavla Jekela, který nás podržel hlavně ve druhé třetině. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo před diváky vyhrát.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Dnešní zápas se hodnotí velmi těžce. Měli jsme několik vyložených šancí a z tohoto pohledu jsme tady měli minimálně bodovat. Domácí měli dvě tutovky a obě proměnili, tím rozhodli zápas. Zlomový byl hlavně ten druhý gól, neboť přesilovky prakticky žádné nebyly ani na jedné straně. Domácí byli spíše pasivní, nám to právě dělalo problém a toho využívali. Znovu však opakuji, že jsme dnes měli dost příležitostí na to, abychom zde minimálně bodovali. Mrzí mě, že se nám to nepovedlo.