Zubři přímý souboj o šestku se Zlínem nezvládli a v tabulce klesli na sedmé místo

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli v 51. kole Chance ligy doma se Zlínem 0:2 a v tabulce si s ním prohodili pozice. Kvůli tomu těsně před koncem základní části vypadli z elitní šestky a momentálně jim v tabulce patří sedmé místo. Zubři v posledním domácím zápase před startem vyřazovacích bojů nedokázali skórovat a od 30. minuty prohrávali po gólu svého někdejšího obránce Martina Novotného. Výhru Beranů pak při přerovském risku bez brankáře pojistil Nicolas Werbik. Hanáci nyní na Zlín ztrácejí bod a situaci ohledně postupu do čtvrtfinále play-off už nemají ve svých rukou. O všem rozhodne poslední kolo základní části, ve kterém Přerov vyzve Třebíč a Zlín Jihlavu.
51.kolo, středa 28.2.2024
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Novotný (Sedlček, Köhler), 60. Werbik (Novák, Riedl). Rozhodčí: Skopal, Zeliska – Štofa, Zídek Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2103. Střely na branku: 12:26. Zblokované střely: 3:3. Vhazování: 27:29. Průběh utkání: 0:2.
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Němec, Krisl, Adámek – Jakub Svoboda, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Ministr, Pšurný, Doležal – Dobša, Zembol, Goiš
Huf – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, Novotný, Zbořil, Suhrada – Köhler, Gago, Sedláček – Paukku, Holík, Šlahař – Süss, Werbik, Lang – Sedlák, Kindl, Novák

Od úvodního vhazování bylo z obou mužstev cítit, že play-off je za dveřmi. Zubři sice začali dvěma icingy, hned poté ale předvedli nebezpečné přečíslení v režii Svobody s Březinou. Díky celkově dobrému tempu to nebyla jediná kvalitní příležitost Přerova v první pětiminutovce, poté ho ale zbrzdilo vyloučení. V něm Postava výborně přečetl Werbikovu přihrávku a na Sedláka u tyče čekal s levým betonem. Na pozoru se pak musel mít i v závěru vlastní přesilovky, kdy se do úniku dostal Paukku. Levou tyč si zvládl pohlídat. V dalším zlínském oslabení mohl zahrozit Süss, faulem mu v tom ale zabránil Březina. Slušná podívaná v první třetině nakonec žádnou branku nenabídla.

Druhé třetiny jsou pro Přerov v této sezoně rozhodně nejméně oblíbenou částí zápasů a platilo to také proti Zlínu. Více ze hry měli oproti první části právě hosté, kteří dokázali Zubry tlačit v jejich obranném pásmu, naopak domácí na kotouči mnoho času netrávili a po chybě mohli pouze sledovat osamoceného Šlahaře před Postavou. Ten první branku nevsítil, Berani se ale nakonec ve 30. minutě stejně prosadili. Pomohl jim k tomu neodpískaný icing, po kterém přišel z rohu kotouč na Martina Novotného a ten otevřel skóre. Do karet hrál Zlínu také Paukkův krosček do tváře Chrobočka, který zůstal bez povšimnutí, druhé dějství ale poměrem 1:0 ovládl zaslouženě.

Třetí třetina se nesla ve vyrovnaném duchu, dohánět však musel Přerov a ten to neměl proti kvalitnímu forčekingu soupeře vůbec jednoduché. Ve 44. minutě sice slavil vyrovnání, Hufovi ale při zákroku zabránil pádem Pšurný, kotouč do branky doletěl navíc až po přerušení. Branka tedy neplatila. Zubrům se proti stabilní zlínské obraně nedařilo dostat se do tempa a když už se usídlili v pásmu, z chyby šel do brejku Zdeněk Sedlák. Postava jej sice skvěle vychytal, jeho spoluhráči ale Hufa překonat nedokázali ani jednou. Pojistku do prázdné branky v závěru zaznamenal Nicolas Werbik a důležitý krok do čtvrtfinále tak učinili hosté.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Asi na nás trošku dolehla tíha utkání, svázala nám nohy. Byli jsme hodně bojácní v situacích jeden na jednoho na obou stranách hřiště a bylo to znát. Soupeř pak dal šťastný gól, v tu chvíli byl asi lepší. Nám se to potom nepodařilo dotáhnout. Zkoušeli jsme power-play, jenže naše provedení přesilových her je velmi tristní. Bohužel jsme to tam nedotlačili a soupeř vyhrál.

Richard Kapuš (Berani Zlín): Věděli jsme, že nás čeká velmi důležitý, těžký zápas, a podřídili jsme tomu všechno. Snažili jsme se připravit na všechny možné situace, které jsme sledovali na videích z posledních zápasů domácího týmu. Já dnes musím chlapce doopravdy pochválit. Dodržovali všechno, co měli, byla tam obrovská bojovnost a nasazení. Dřeli až do konce, dodržovali taktické věci a každý z těch hráčů si zaslouží pochvalu za to, jak to odehrál. Brankář nás podržel s nulou, a komu bychom jako celý tým chtěli poděkovat, jsou fanoušci. Vytvořili nám atmosféru, která nás hnala dopředu a držela u toho, že zápas zvládneme.