Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Vítězství nad Zlínem = místo ve čtvrtfinále. Porazí Zubři Berany i počtvrté v sezoně?

Vítězství nad Zlínem = místo ve čtvrtfinále. Porazí Zubři Berany i počtvrté v sezoně?
P ř e r o v – Základní část druhé nejvyšší české soutěže dospěla do svého posledního týdne. Nejpozději v pátek večer budou známa jména deseti účastníků letošních vyřazovacích bojů, z nichž vzejdou dvě dvojice soupeřů pro předkolo play-off a rovněž i pro část čtvrtfinalistů ze 3. až 6. místa. V posledních dvou kolech budou svěřenci Michala Mikesky a Petra Dočkala právě šestou pozici hájit. Na dostřel dvou, respektive tří bodů, jsou ale také místenky na pomyslných sedadlech čtyři a pět, které nyní třímají Litoměřice a Třebíč. O přímém postupu Přerova do čtvrtfinále se může rozhodnout už od středečních 17:30 hodin, kdy na svém ledě vyzve hlavního pronásledovatele ze Zlína. Ten se na vyhnutí předkolu potřebuje poprat alespoň o dva body.
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
středa 28.2. 17:30
ZS Přerov

Souboje celků, které ctí tradiční modrožlutou kombinaci, vyzněly v minulé sezoně pokaždé ve prospěch Beranů. Ti Hanákům povolili dohromady pouze dva body, v tomto ročníku se ale karta minimálně prozatím obrátila. Roli týmu, který musel už dvakrát skousnout porážku po prodloužení nebo nájezdech přebral Zlín (4:3p, 3:2sn, 2:1 z pohledu Přerova), a pokud se Zubrům podaří ukořistit ve středu tři body, bilanci z předešlé sezony Baťovu městu oplatí bez rozdílu. Více než o zajímavé statistiky se však bude na přerovském ledě bojovat o čtvrtfinále. Hokejisté od řeky Dřevnice potřebují zvítězit alespoň za dva body a zároveň poté čekat, jak rozhodne poslední 52. kolo. V případě jakéhokoli vítězství domácích si šestku definitivně zajistí (také díky vzájemné bilanci) Přerov.

Ševci „nechali“ boje o šestku zase až na poslední chvíli

V minulém ročníku se Zlínští pod taktovkou Miloše Říhy mladšího nacházeli v obdobné situaci. Tehdy si šesté místo zajistili až ve vyhraných nájezdech 52. kola, aby nakonec skončili až v baráži s Kladnem, tentokrát je ale situace okolo týmu odlišná. Zatímco loni se v závěru základní části dokázali vybičovat k dobrým výkonům, letos se mašina dvojnásobného českého mistra zatím stále nerozjela. Celou sezonu ho trápí nevyrovnané výkony a forma není konzistentní ani před nejdůležitější fází roku. Jen čtyřikrát dokázal ambiciózní celek zvítězit v posledních deseti duelech, do kterých se počítá také hrůzný výkon v Kolíně (4:8). Tam ve 30. minutě prohrával už 0:6 a od té doby (3. února) ševci pravidelně střídají výhry s prohrami. Naposledy v sobotu uspěli s Pardubicemi B (2:1), Zubři tak jejich statistiku rádi prodlouží.

Od listopadu vede Berany Jan Srdínko, v lednu se pak přidal také Richard Kapuš. Na rozdíl od Přerova však po trenérských změnách ve Zlíně nejsou vidět změny výsledkové. Papírově velmi silný tým svoje ambice nenaplňuje a stejně jako Zubři postrádá individuálního tahouna ofenzívy. Nejproduktivnější Beran (Martin Novák, 11+14) se stejně jako nejčastěji bodující Zubr (Daniel Indrák, 14+9) nachází v ligovém bodování až na začátku druhé padesátky. Staronového lídra si Zlín vyhlédl v odchovanci Petru Holíkovi, který se ihned při návratu po sedmi letech uvedl gólem a dvěma nahrávkami, od té doby ale bodoval už jen ve třech kolech. Celkově za dvanáct zápasů 31letý forvard zaznamenal bilanci 3+8.

Soutěž o vstupenky

Vstupenky na poslední domácí zápas Zubrů v základní části můžete vyhrát hned v několika soutěžích. Ty probíhají na sociálních sítích Přerovské internetové televize (PiTV) a Televize Přerov („kabelovky“) a také v éteru Rádia Haná.

Občerstvení rozšířené o novinku

Na utkání se Zlínem si vedle klobás, topinek s masovou směsí nebo „bavorského“ párku v rohlíku můžete pochutnat také na langoších. Prodávat se budou ve venkovním stánku za zimním stadionem v prostoru střílny, kam se dostanete modrými dveřmi mezi bufety pod VIP salonkem.

Krasobruslařské vystoupení

Přestávkový program se vedle tradiční soutěže dočká milého sportovního zpestření. O první přestávce vystoupí na ledové ploše krasobruslařka Anna Julie Pšurná, dcera útočníka Romana Pšurného. Nenechte si ujít představení dalšího velkého sportovního talentu z rodiny Pšurných a podpořte Aničku svým potleskem.

Natáčení seriálu Tvoje šance

Na utkání Zubrů se Zlínem bude štáb Hokej.cz natáčet další díl seriálu Tvoje šance. Přerov v něm bude po Sokolovu, Slavii, Vsetínu, Frýdku-Místku a Litoměřicích celkově šestým v pořadí. Pořad představí klub, jeho stadion či jeho zajímavosti, osobnosti a největší úspěchy.

Zlevněné vstupné pro dámy

Stejně jako na předchozí středeční zápasy doma i na tento se vztahuje zlevněné vstupné pro všechny zubří fanynky. Za vstupenku zaplatí 80 korun a v bufetu pod tabulí (vedle hlavního vchodu na stadion) budou mít slevu na kávové a horké nápoje. Latte či cappucino si budou moct koupit za 50 korun, čaj či „brusinku“ pak za 30 korun.

Senioři +65

Zlevněné vstupné nemají pouze dámy, ale také příznivci Zubrů ve věku od 65 let, a to až do konce sezony. Také ti za vstupenku zaplatí pouze 80 korun.

Studentské vstupné

Pro držitele platné (validované) studentské karty ISIC, žákovského průkazu (oranžová kartička) nebo potvrzení o studiu je nadále umožněno zlevněné vstupné 80 korun. Slevu získáte po předložení karty na pokladně pouze v den utkání. Na jeden průkaz zakoupíte vždy jednu vstupenku.

Děti do 140 centimetrů

Děti do 140 centimetrů mají nadále vstup zdarma. Vstupenka za 0 korun na ně v den utkání bude čekat na pokladně.

ZTP a ZTP/P

V platnosti nadále zůstává i vstupenka pro ZTP a ZTP/P za 80 korun, kterou lze zakoupit na pokladně zimního stadionu v den utkání.