Zubři při restartu Chance ligy porazili Frýdek-Místek a poprvé v sezoně venku vyhráli

F r ý d e k – M í s t e k – Hokejisté Přerova porazili v dohrávce 11. kola Chance ligy Frýdek-Místek na jeho ledě 3:2. Pro svěřence trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře jde o první vítězství na hřišti soupeře v letošní sezoně. Rysy obrali o všechny body stejným výsledkem, jakým na přelomu září a října prohráli v pražském Edenu a v Kladně. Zubři sice v sobotním zápase přišli o jednobrankový náskok, ve třetí třetině ale využili druhou přesilovku a vyrovnali. Rozhodující gól poté po individuální akci vstřelil Jakub Svoboda. Zkušený útočník si připsal první trefu za přerovský A-tým.
11.kolo, sobota 21.11.2020
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
2:3
(0:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Matiaško (Raška, Peterek), 45. Tomi (Peterek, Martynek) – 12. Číp (Zbořil, Krisl), 54. Dostálek (Indrák, Hrabal), 55. J. Svoboda (Kučeřík). Rozhodčí: Koziol, Vrba – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 38:26. Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 32:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Raszka – Haman, Zahradníček, Hrachovský, Husák, Michálek, Adámek – Šedivý, Mikulík, Kofroň – Klimša, Veselý, Tomi – Martynek, Przybyla, Kurovský – Raška, Peterek, Matiaško
Kacetl – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Dluhoš, Kučeřík – Dostálek, Indrák, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Ryšavý, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Šoustal, Václavek

První souboj při restartu Chance ligy byl ze začátku vyrovnaný. Nejprve zahrozili Zubři novicem Šoustalem, který vyjetí zpoza brány nezužitkoval a na druhé straně Kacetl si připsal úspěšné zákroky proti střelám Michálka a Kurovského. Velkou šanci měl poté Przybyla, jenže ani on neuspěl. Skórovat se podařilo až ve 12. minutě Zubrům. Mikulíkův faul rychle potrestal Radek Číp, který si přiťukl puk se Zbořilem a nekompromisně zakončil.

Přesilovkou pak mohli oplácet také Rysi, ale modrožlutí i s jistotou brankáře Kacetla oslabení ustáli. V závěru nechybělo mnoho, aby Přerov své vedení zvýraznil. Jakub Svoboda ale po zmatku ve frýdecké obraně Raszku nepřekonal.

Stejný hráč byl v obrovské šanci i na začátku druhé třetiny. Po přihrávce zpoza brány však nechal opět vyniknout frýdeckého gólmana. A tak zafungovalo známé pravidlo „nedáš – dostaneš“. Raška našel mezi kruhy Michala Matiaška, jehož rána zamířila přesně do horního růžku.

Oba týmy poté nevyužily přesilovku. Domácí byli v početních výhodách nebezpečnější, ovšem Kacetl nepovolil Rysům skórovat. Blýskl se zejména v závěru druhé třetiny, kdy měl Šedivý před sebou již poloprázdnou bránu, ale přerovský gólman se skvěle roztáhl a puk vytěsnil mimo. Třetí třetina tak za stavu 1:1 slibovala velké drama.

Také zkraje třetí tercie měli Zubři obrovskou šanci jít znovu do vedení. Dostálek ujel do brejku, avšak Raszku se mu překonat nepodařilo. Zanedlouho přišlo vyloučení a tentokrát Přerované hru ve čtyřech neubránili. Čtyři vteřiny před jejím koncem dostal osamocený Vojtěch Tomi přihrávku zpoza brány a Kacetla propálil mezi betony.

Hanáci za stavu 2:1 zvýšili obrátky. Hezká šance Dvořáka po průniku sice ještě úspěšná nebyla, ale pak Zubři získali přesilovku a v ní sehráli perfektní kombinaci. Hrabal podržel kotouč, našel Indráka, který vybídl k vyrovnání Vlastimila Dostálka u tyče. A za další minutu byl na světě přerovský obrat! Jakub Svoboda projel po křídle a precizní ranou nedal Raszkovi šanci zasáhnout.

Frýdek-Místek se ještě pokusil v posledních vteřinách o hru bez brankáře, ale Zubři už své vítězství ubránili a letos poprvé na hřišti soupeře naplno zabodovali.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Velká škoda, že jsme nedokázali udržet vedení 2:1. Bohužel jsme inkasovali v oslabení vyrovnávací gól a pak z takové skryté střely dostali ještě třetí. Nezvládli jsme zápas výsledkově. Věřím ale, že to v dalších kolech zlomíme a budeme bodovat.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Odehráli jsme náročný zápas, ve kterém celý tým podal kvalitní výkon. Kluci po celých šedesát minut bojovali, v bráně parádně zachytal Ondra Kacetl. Získaných tří bodů si velmi vážíme. V některých pasážích zápasu jsme sice měli rezervy, ale je to dobrý základ do dalších kol. Věříme, že náš výkon půjde ještě nahoru.