Zubři poprvé v aktuálním ročníku nebodovali, v Třebíči zopakovali rok starý výsledek

T ř e b í č – Hokejisté Přerova prohráli v patnáctém kole Chance ligy na ledě Třebíče 0:3 a poprvé v probíhající sezoně nebodovali. Skóre otevřel ve 25. minutě obránce Bořuta, poté se trefili Dočekal a ex-přerovský zadák Forman. Zubři tak nevyrovnali bodovou sérii z přelomu 80. a 90. let minulého století, kdy si nepřipsali porážku třináct utkání po sobě. Na ledě Horácké Slavie zopakovali výsledek z 13. října loňského roku.
15.kolo, pondělí 24.10.2022
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Bořuta (Ferda), 29. Dočekal (Vodný, Bittner), 44. Forman (Vodný, Šilhavý). Rozhodčí: Valenta, Zubzanda – Komínek, Roupec. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 713. Střely na branku: 35:24. Zblokované střely: 3:1. Vhazování: 42:29. Průběh utkání: 3:0.
Jekel – Tureček, Bořuta, Stehlík, Forman, Hunkes, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Holec – Mácha, Malý, Vodný – Novák, Šilhavý, Meluzín – M. Svoboda
Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Gréč, Krisl, Hanák – Doležal, Ministr, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Dobša, Macuh, Goiš – Indrák, Dvořák, Tarnoczy

Hned po úvodním buly mohlo MEO otevřít skóre díky Doležalovi, Jekel jej ale zblízka vychytal. Gól nepřinesla ani dvojice relativně dobře sehraných přesilovek, a tak se Zubři museli pro změnu bránit. Velkou příležitost spálil Psota a ke konci třetiny začali mít blíže k úvodní brance Třebíčští. Postava byl klíčový při nevyužitých šancích Bittnera a Psoty, a tak to mohli domácí zkusit ve druhé přesilovce. Zbytečně je o ně však připravila Stehlíkova rukavice v obličeji Doležala po přerušení.

Druhá třetina tak začínala za stavu 0:0 na góly a 4:4 na hráče v poli, což se však brzy změnilo. Třebíč zamkla Zubry v jejich pásmu a v čase 24:04 se Antonín Bořuta prosadil příklepem od modré čáry. Zanedlouho přišla horácká přesilovka a navýšení vedení. Z pravého kruhu vymetl bližší šibenici přesně zápěstím Martin Dočekal. Přerov nepředváděl vůbec dobrý výkon. Ve druhém dějství Horáckou Slavii nijak nezatlačil, přičemž se sám zbrzdil hned čtyřmi vyloučeními a chybnou rozehrávku Jekela Goiš „potrestal“ pouze orazítkováním tyče.

Podobný výkon podávali Hanáci také ve třetí třetině. Na jejím začátku opět nevyužili přesilovku, naopak poprvé v sezoně museli dotahovat tříbrankové manko. Svůj pohyb v protiútoku dobře zasekl Vodný a křížnou přihrávkou našel dojíždějícího a nehlídaného Lukáše Formana. V 50. minutě musel jít hokej minimálně na deset minut stranou. Na vyloučeného Macuha přiletěl ze sektoru domácích příznivců dělobuch. Přerovští po incidentu nechtěli v zápase pokračovat, poslední část se ale nakonec dohrála. Třebíč měla v závěru zápasu ještě několik šancí Postavu překonat znovu. To Zubři se slabým výkonem a celkem devíti vyloučeními k ničemu neprobojovali a poprvé v ročníku skončili zápas po zásluze bez bodu.