Zubři po kanonádě během první třetiny smetli Jihlavu a jsou nadále v elitní šestce

P e l h ř i m o v – Hokejisté Přerova rozstříleli v 50. kole Chance ligy v Pelhřimově Jihlavu 6:2 a v tabulce udrželi šesté místo před Zlínem. Zubři rozhodli už v první třetině, ve které se postupně prosadili Jiří Goiš, Daniel Ministr, Darek Hejcman a v přesilovce pět na tři David Březina. V 39. minutě zvýšil Lukáš Chludil a v poslední části zaznamenal během další početní výhody druhou trefu Březina. Fabien Kočí a Matouš Menšík během hostujícího vyloučení ztrátu Dukly pouze snížili.
50.kolo, sobota 24.2.2024
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
2:6
(0:4, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Kočí (Menšík, Cachnín), 49. Menšík (Toman, Kočí) – 3. Goiš (Jakub Svoboda), 4. Ministr (Adámek, Pšurný), 10. Hejcman (Pospíšil, Chludil), 12. Březina (Černý), 39. Chludil (Chroboček), 48. Březina (Krisl). Rozhodčí: Jaroš, Šico – Komínek, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 551. Střely na branku: 32:30. Zblokované střely: 5:5. Vhazování: 31:37. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6.
Maláč (21. Beran) – Kočí, Dundáček, Koštoval, Strejček, Chvátal, Bilčík – Cachnín, Menšík, Čachotský – Šik, Havránek, Harkabus – Jungwirth, Toman, Štefančík – Brož, Pořízek, Jelínek
Postava – Kudělka, Černý, Adámek, Chroboček, Němec, Krisl, Cubo – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Jakub Svoboda, Zembol, Goiš

První třetina sice skončila na střely na branku nerozhodně 8:8, na góly ji ale jednoznačně ovládl Přerov. Vše začalo po necelých třech minutách. Jakub Svoboda přihrával a Jiří Goiš zblízka střelou po ledě otevřel skóre. Zanedlouho se Zubři radovali znovu. Po krátkém závaru před Maláčem se po puku natáhl Daniel Ministr a zamířil do pravého dolního rohu jihlavské brány.

Snížit mohl při Hejcmanově vyloučení za vyhození kotouče Šik, Postava se však proti jeho dorážce u levé tyče skvěle přesunul. V polovině úvodního dějství potřetí udeřili hosté. Darek Hejcman se z boku protáhl před Maláče a forhendem našel volné místo vedle jeho betonu. Na konci přesilovky pět na tři navíc po výměně s Černým přesně vypálil bez přípravy David Březina a Hanáci měli už po dvanácti minutách luxusní náskok.

Dukla před druhou částí vystřídala brankáře, Maláče nahradil Beran. Domácí se s nepříznivým stavem snažili něco udělat, Postavu se jim ale nedařilo překonat. Přerovský brankář si poradil i se střelou Pořízka z kruhu, kterou zastavil maskou. Jihlavskou chybu v rozehrávce pak nepotrestal Pospíšil, na konci prostřední dvacetiminutovky se však z mezikruží trefil nad Beranovo rameno Lukáš Chludil a zvýraznil už tak drtivé vedení Zubrů.

Horáci vyzráli na Postavu až na začátku 47. minuty, kdy se ze slotu prosadil zcela volný Fabien Kočí. Přerov odpověděl v početní výhodě, David Březina ranou z první z pravého kruhu zaznamenal druhý gól v utkání. Přesilovku se pak podařilo využít také Dukle. Toman vymyslel nahrávku z levé strany a Matouš Menšík ji pohotově poslal do sítě. Další branky nicméně už v zápase nepadly, Zubři si s Jihlavou poradili potřetí v probíhajícím ročníku druhé nejvyšší soutěže.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Nám se to samozřejmě nehodnotí vůbec lehce. My jsme tento zápas chtěli zvládnout, bohužel první třetina pro nás byla jak zlý sen, noční můra. Soupeř nám z osmi střel dal čtyři góly, to ho nakoplo a bylo vidět, že mu to psychicky hrozně pomohlo. Naopak my jsme najednou vůbec nevěděli, jak hrát a padla na nás deka. Chtěli jsme vyhrát alespoň nějaké třetiny, bohužel i přes určitou převahu jsme také druhou prohráli. Vyhráli jsme až tu třetí, ale to je zkrátka hrozně málo. Máme před sebou poslední týden, kdy se potřebujeme z této situace dostat. Je tam spousta práce, ale bohužel děláme zbytečné chyby a inkasujeme hloupé góly, což nás stojí zápasy.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Nám nezvykle dobře vyšla první třetina. Kromě toho, že jsme hráli dobře, nám tam napadaly i góly, což je dobře. Druhou třetinu jsme odevzdali, ty nám naopak nejdou. I přesto, že jsme byli výrazně v defenzívě, tak jsme ji vyhráli. Do třetí už jsme šli s klidnou hlavou, tak nějak jsme to dohráli. Sice jsme nechtěli inkasovat, ale soupeř sehrál hezky přesilovku a dal hezké góly. Jsme velmi spokojení s výkonem.