Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Šestku mají Zubři ve svých rukou, ale musejí ji uhájit. V sobotu se utkají s Jihlavou

Šestku mají Zubři ve svých rukou, ale musejí ji uhájit. V sobotu se utkají s Jihlavou
P ř e r o v – Čas neúprosně kvapí dál a na konci února vždy symbolizuje příchod nejdůležitější části sezony. Základní fáze se v pořadí ligových kol dostala už na číslovku 50, do jejího závěru v první březnový den tak zbývá účastníkům odehrát poslední tři souboje. Přerovští hokejisté, kteří se ještě o Vánocích museli ohlížet pod sebe, se do nich nakonec díky lednovému vzestupu pustí ze šesté příčky zaručující přímý postup do čtvrtfinále. Ten nyní budou hájit proti tabulkovým sousedům, prvním z nich bude tuto sobotu od 16:30 v Pelhřimově osmá jihlavská Dukla.
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
sobota 24.2. 16:30
ZS Pelhřimov

Na rozdíl od Přerova, Jihlava už postup do elitní šestky ve svých rukou nemá. Ba co víc, definitivně jistou nemá ani účast v předkole play-off. Na momentálně nepostupující rezervu Pardubic a pražskou Slavii má sice relativně pohodlný náskok šesti bodů, stejná vzdálenost ji ale dělí také od výše umístěných Zubrů. Pokud se celku trenérů Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila nepodaří v sobotu uhrát minimálně dva body, lépe než sedmá už neskončí. Naopak Hanákům se šikne jakýkoliv bodový zisk. O jejich účasti ve čtvrtfinále velmi pravděpodobně hodně napoví středeční duel se Zlínem, před který je navíc v případě rovnosti bodů staví lepší vzájemná bilance (51. kolo s ní už nic nezmění).

Dukla vypadla z formy

Sobotní hostitel se okolo osmého místa pohybuje prakticky celou sezonu. Šanci, že se z něj před hektickým závěrem posune výš, ale promrhal. Když nebodovaly týmy nad ním, nebodoval zpravidla ani on, a manko na přímý postup do čtvrtfinále se mu z nízkých jednotek bodů natáhlo. Vše je dáno zejména výpadkem formy, který Jihlavu potkal v nejméně vhodný čas. Za poslední měsíc (9 zápasů) si polepšila o pouhých 6 bodů za výhry nad Znojmem (4:2) a Litoměřicemi (4:3), naopak nebodovala hned sedmkrát, z toho posledně třikrát v řadě (prohry na ledech Slavie Praha 0:1 a Pardubic B 2:3, doma s Porubou pak 2:6).

Souboj Přerova s Jihlavou se ponese v duchu nejhorších přesilových her v lize. Nikdo nemá tristnější bilanci, která nepředstavuje téměř ani jeden gól na osm přesilovek, než tyto dva celky. Z toho mála (23 využití) každopádně Dukla vytěžila v minulých zápasech dvě proti Zubrům, ani v jednom případě jí to však nepomohlo k vítězství. V říjnu sice uspěla na Hané 3:1, v „domácí“ odvetě ale navzdory využití Šimona Jelínka (15+6) stejným rozdílem zase padla. V lednu pak její prohru 1:2 po nájezdech neodvrátil přesilovkový zásah Tomáše Harkabuse (10+11).