Zubři otočili zápas v Litoměřicích a slaví úspěšný vstup do sezony Chance ligy

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zvítězili na úvod nového ročníku Chance ligy nad Litoměřicemi po obratu 4:3. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala sice po první třetině ztráceli dvě branky, ve druhé části ale dokázali srovnat. O vítězný gól se pak ve 43. minutě postaral útočník s číslem 43 Rok Macuh, který se v utkání trefil celkem dvakrát. Hanáci tak pošesté za sebou bodovali v prvním kole nejvyšší soutěže.
1.kolo, středa 14.9.2022
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
3:4
(3:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Marcel (Kracík, P. Svoboda), 10. Slavíček (Holý), 20. Válek (Slavíček, Jícha) – 16. Macuh (Goiš), 33. Březina (Gréč), 37. Jan Svoboda (Černý), 43. Macuh (Krisl). Rozhodčí: Mejzlík, Petružálek – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 3:6, navíc Procházka (Litoměřice) 5 minut – Goiš (Přerov) 5 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 880. Střely na branku: 30:28. Zblokované střely: 10:19. Vhazování: 24:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Král – Němec, Výtisk, Holý, Hampl, Mikyska, Marcel, Šindelek – Guman, Kracík, Procházka – Slavíček, Jícha, Válek – P. Svoboda, Kuťák, Zabloudil – Gajda, Vitouch, Jiruš
Petrásek – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Dvořák, Macuh, Goiš – Indrák, Ministr, Dobša

Ze začátku zápasu se plnily hlavně řádky vyloučených. Nejprve si poseděl Kratochvil, Goiš však vybojoval faul a následovaly dvě přesilovky v podání Zubrů. Oba tresty Patrika Marcela však MEO i přes poměrně dobré šance nezužitkovalo a byl to právě litoměřický bek, kdo trestal držení Ševčíka střelou do šibenice v čase 8:42.

Přerovský Ševčík zamířil na trestnou hned v následujícím střídání podruhé a opět musel sledovat střelu končící v síti Petráska. Josefu Slavíčkovi stačilo díky dobrému clonění spoluhráče pouze dobře zamířit. V 16. minutě došlo na přerovskou odpověď. Král si nepohlídal Roka Macuha, domácí si ovšem před sirénou vzali dvoubrankové vedení zpět. Zubři chybovali při bránění modré čáry a v rychlém útoku se z dorážky prosadil Lukáš Válek. Špatný úvod ročníku umocnila Doležalem nastřelená tyč.

Do půli zápasu se Zubři za stavu 1:3 trápili. Mohlo být ještě hůř, Gumanovi ale odkrytou branku skvěle zakryl Petrásek. Ve 33. minutě se však Přerov dostal zpátky na kontakt a jeho herní projev se zlepšil. Gréč přenechal puk zadovkou Davidu Březinovi, jenž ranou přes beka zapsal první trefu v modrožlutém dresu. O chvíli později si domácí defenziva nechala za zády Jana Svobodu, jenž po dlouhém pasu Černého využil samostatného úniku a srovnal.

Přerované navázali na zlepšený výkon ze druhé třetiny a ve 43. minutě šli poprvé do vedení. Hosté obsadili útočné pásmo a Krisl krásným křižným pasem vybídl ke střele bez přípravy Roka Macuha. Litoměřice dostaly příležitost v podobě přesilovky „zadarmo“, když Dobša mířil na trestnou lavici po nulovém kontaktu, brzy ale fauloval Marcel a o výhodu domácí připravil. Kališníci se v závěru tlačili do přerovské branky, ani s šestým hráčem však bod nevybojovali. Přerov tak po mdlém startu s následným obratem začíná sezonu tříbodovou výhrou!

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Proti Přerovu bohužel prohraný zápas. Pokud v polovině zápasu vedeme 3:1, tak si myslím, že prohra je velkou ztrátou. Druhá třetina prostě rozhodla. My jsme udělali spoustu hloupých chyb, propadali jsme v útočném pásmu, ztráceli jsme puky ve středním, vlastně jsme sami dali soupeři šanci vrátit se do utkání. Ve třetí třetině jsme bohužel udělali jednu chybu, kterou zkušené mužstvo potrestá a to se taky stalo. Pak jsme tlačili, ale bohužel Přerov dobře bránil a do vyložených šancí jsme se dostávali těžko. V průběhu jsou to ztracené body, musíme zapracovat na odstranění chyb ze druhé třetiny a věřím tomu, že body začneme sbírat.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Začátek utkání byl nervózní, řekl bych, že z obou stran. Nesehráli jsme dobře přesilovky, mohla to být pro nás výhoda, ale využili jich domácí, dostali se do brejku. Naštěstí se nám to podařilo ve druhé třetině změnit, řekli jsme si, co chceme a pro nás potom šťastné vítězství. Jsme rádi, že jsme takto vstoupili do soutěže.