ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Kolín - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Zlín - Přerov (sobota 12:30) | DOROST: Vítkovice - Přerov (sobota 13:00)

Macuhovi pomohla mlha. Gólman toho asi moc neviděl, tušil dvougólový střelec

Macuhovi pomohla mlha. Gólman toho asi moc neviděl, tušil dvougólový střelec
L i t o m ě ř i c e – První zápas, první výhra, první tři body. Hokejisté Přerova uspěli ve středu na ledě Litoměřic. Proti Stadionu otočili skóre z 1:3 na 4:3 a v Chance lize ho porazili podruhé v řadě. Dvěma góly se o to přičinil Rok Macuh. Slovinský útočník, který se k Zubrům vrátil před sezonou ze Šumperka, zaznamenal i vítěznou branku.

Hanáci na severu Čech během první třetiny nabrali dvougólové manko. „Začali jsme špatně. Soupeř na nás vlétl, my jsme se toho trochu lekli. Klasický první zápas,“ komentoval Macuh.

Zubrům pomohla promluva o první přestávce. „Řekli jsme si, že se musíme vzpamatovat a začít více bruslit. Litoměřice v první třetině bruslily lépe, byly rychlejší na puku, vyhrávaly souboje. Nám to moc nešlo, ale od druhé třetiny jsme se zlepšili,“ hodnotil bývalý mládežnický reprezentant Slovinska, co utkání pod Radobýlem rozhodlo.

Poprvé skóroval nenápadnou střelou z levé strany po čtvrthodině hry. „Byli jsme na ledě už půl minuty. Chtěl jsem vystřelit, nic jiného mi nezbývalo. Nad ledem se držela mlha, gólman toho asi moc neviděl. Puk mu proletěl pod vyrážečkou kolem tyčky,“ popsal branku, kterou označil za šťastnou. „I takové góly ale padají,“ dodal s úsměvem.

Na začátku třetí dvacetiminutovky pak vsítil rozhodující gól. „Bylo to úplně do prázdné brány. Klobouček před Jurou Krislem a jeho přihrávkou. Kotouč jsem musel jen dobře trefit,“ přiznal pětadvacetiletý centr. Šancí měl přitom více, v Kalich Areně klidně mohl zapsat hattrick. „Dost jsem jich nedal, na druhou stranu jsem rád aspoň za ty dvě proměněné. Hlavní je, že jsem pomohl týmu, vyhrálo se a v šatně panuje dobrá nálada,“ netajil se.

Vyrovnání Přerov nedopustil ani při závěrečné hře Stadionu bez brankáře. „Museli jsme si to pohlídat. Litoměřice nás sice párkrát zavřely v obranném pásmu, ale nezhroutili jsme se z toho a vedení jsme dokázali udržet,“ pochvaloval si Rok Macuh.