Zubři doma vyrukovali na Opavu s věkovým průměrem 19 let a zkoušeli řadu hráčů

Zubři  doma vyrukovali na Opavu s věkovým průměrem 19 let a zkoušeli řadu hráčů
P ř e r o v – První test absolvovali v přípravě hokejisté Přerova. Proti Opavě dostali příležitost zejména hráči bojující o smlouvu, do zápasu zasáhli také vybraní junioři. Průměrný věk týmu Zubrů s nemalým zastoupením odchovanců činil 19 let, druholigovému soupeři v řádné hrací době podlehl. Bez vítězství ale z ledu přece jen neodešel, radoval se v doplňkových nájezdech.
přát., čtvrtek 1.8.2019
HC ZUBR Přerov - HK Opava
2:4
(1:3, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Hradil (Zmeškal), 22. Svoboda (Tomeček, Zmeškal) – 17. Peslar (Malina), 19. Rousek (Malina, Herman), 20. Kadula (Hendrych, Vilinskij), 29. Herman (Šindelář). Rozhodčí: Kašík, Sedlák – Navrátil, Perutka. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 523. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Suchánek (32. Postava) – Šnajnar, Pohl, Dřímal, Tomeček, Kleiner, Gréč, Takáč – Indrák, Moučka, Dvořák – Svoboda, Kočica, Peterka – Borot, Hradil, Zmeškal – Fencl, Šimanský, Dvořáček
Daňa – Fědor, Peslar, Šindelář, Slavík, Vilinskij, Štindl, Bjurkland – Rousek, Malina, Herman – Šmíd, Kovařík, Zelenkov – Hendrych, Pělucha, Kadula – Horný, Bitomský, Římský

Zubři na domácím ledě nedokázali využít dvojici přesilovek, posléze se z dobré pozice ve dvou případech neprosadil Moučka a otěže první třetiny tak převzala Opava. Ta svou početní výhodu využila po necelé minutě, když od modré nahodil puk do skrumáže Jakub Peslar a ukončil 16 minut trvající gólové ticho.

V čase 18:48 se Opavští dostali do dvoubrankového vedení. Tomáš Rousek si sjel pro přihrávku do středu útočného pásma a nechytatelně z nápřahu vymetl horní růžek Suchánkovy klece. Zubři vzápětí odpověděli prostřednictvím Adama Hradila, který uspěl v přečíslení dvou na jednoho. Poslední slovo před přestávkou měli nicméně hosté. Do sirény zbývalo šest vteřin, když stihl skórovat ještě Kryštof Kadula.

Do druhé části vkročili lépe Zubři a hnali se za srovnáním. V čase 21:56 skóroval Matěj Svoboda, který nejprve spálil dvě větší příležitosti, následným doklepnutím do prázdné brány už se však nemýlil. Omlazený tým Přerova si pak znovu nedokázal pomoct přesilovkou, zatímco Opava přidala ve 29. minutě druhou využitou. Od modré pálil Šindelář, od něhož puk tečí za Suchánka usměrnil Bohumil Herman. Útočník Slezanů zároveň uzavřel gólový účet řádné hrací doby, skóre se totiž už dál neměnilo.

Bez ohledu na výsledek se ovšem pokračovalo doplňkovým prodloužením, které nabídlo hru tři na tři. Opavští v závěru dostali možnost přesilovky, kterou nepohrdli. V pomyslném čase 63:49 skóroval Vojtěch Kovařík. V následných nájezdech se v pěti sériích uchytil pouze pokus přerovského Matěje Svobody.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Prohráli jsme v řádné hrací době a v prodloužení, vyhráli jsme na nájezdy. Byl to dobrý přípravný zápas, pro spoustu kluků šlo o první start v mužích. Jsme zklamaní z výsledku, ale ten nebyl v utkání tím podstatným.

Pavel Zdráhal (HK Opava): Je jasné, že Přerov zkoušel mladé hráče. My jsme do utkání vstoupili s respektem, ale na druhou stranu jsme přivezli i zkušené hráče. Takže jsem cítil, že bychom mohli vyhrát a uspět, i když je Přerov silný. Kluci mě překvapili, mám z toho velmi dobrý pocit. Ale nechci být až nějak moc pozitivní, aby se to neotočilo. Přistoupili k tomu perfektně. Samozřejmě tam nějaké chyby byly, ale ty se odstraní snad během následujících přátelských zápasů. Všem klukům bych chtěl poděkovat, gólman nás parádně podržel, takže doufám, že to byl jen jeden z mnoha vyhraných zápasů.