>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Bylo cítit, že si všechno teprve sedá, konstatoval po duelu s Opavou Filip Dvořák

Bylo cítit, že si všechno teprve sedá, konstatoval po duelu s Opavou Filip Dvořák
P ř e r o v – Po téměř pětiměsíčním hokejovém tichu přinesl první srpnový den do MEO Arény opět zápasové dění z tábora A-týmu. O pozici pro nadcházející prvoligový ročník v něm bojuje řada mladíků, kteří si prošli prvním testem v podobě utkání s Opavou. Při porážce 2:4 figurovala na soupisce s věkovým průměrem devatenácti let i stálá postava zubřího celku – útočník Filip Dvořák.

S opavským Slezanem přerovští hokejisté změřili síly i ve dvou přátelských zápasech loni v srpnu. Ani tentokrát však omlazená sestava nezaznamenala vítězný výsledek. „Od začátku jsme věděli, že to nebude jednoduchý zápas. Pár kluků, co bylo ve čtvrtek na ledě, hrálo proti Opavě i před rokem. Proti houževnatému soupeři jsme začali špatně, bylo cítit, že to byl první zápas a že si všechno teprve ještě sedá. Nebylo to úplně ono,“ hodnotil na úvod Filip Dvořák.

Zubři nedokázali potrestat ani jedno z devíti soupeřových vyloučení, v gól nepřetavili ani početní výhodu pěti proti třem. „Postupně se na to začneme zaměřovat, teď jsme spíše nabírali kondici a dělali rovnovážné stavy. Myslím si, že před sezonou přesilovky ještě dotrénujeme a bude to lepší. Dá se říct, že přesilové situace, ať už oslabení nebo přesilovky, jsme ještě netrénovali. Podle mě to ale půjde,“ nebojí se brněnský odchovanec.

Sestava, která nastoupila proti Opavě, sloužila především k otestování mladých uchazečů o smlouvu. Dvořák tak patřil k nejzkušenějším hráčům na ledě a po boku Jaroslava Moučky s Danielem Indrákem se zařadil do prvního útoku. „Trenéři nás na to připravovali už dva dny dopředu, takže jsme to brali jednoduše, jak to je. S Moukou (Jaroslav Moučka – pozn. red.) jsme byli asi služebně nejstarší a dostali jsme roli v první lajně. Nevyužili jsme ji asi tak, jak bychom chtěli. Postupem času se však náš výkon zlepšoval a ke konci jsme Opavu i přehrávali. Hráli hodně zatažený hokej, na brejky, takže to bylo složité,“ komentoval.

Filip Dvořák byl v pouhých 22 letech čtvrtým nejstarším hráčem na soupisce Zubrů. „V mužské kategorii jsem s tak mladými spoluhráči určitě ještě nenastoupil. Je tu spousta mladých a i juniorů, kteří si chtějí dospělý hokej také osahat. Kdy jindy, než teď, když je příprava? Myslím si, že každý z nich je rád, že si ten chlapský hokej může zahrát,“ prohlásil.

Do čtvrtečního zápasu šli Přerovští s náročnými dvoufázovými tréninky v nohách. „Na ledě teď hodně trénujeme vytrvalost, není to nic snadného. Nevím, jak se v utkání cítili kluci, ale osobně jsem tempo a vytížení zvládal v pohodě. Náročné to sice bylo, ale nic extrémního, co by se nedalo zvládnout. Jsme v přípravě, a čím více dostaneme teď naloženo, tím lépe budeme připraveni na ligovou část,“ zdůraznil Dvořák.