Zápas s bývalými spoluhráči vyhrál Antonín Sprušil

V s e t í n - Krize Zubrů stále nekončí. Po víkendové přestávce dnes zahajili druhou polovinu svých mistrovských zápasů na ledě Vsetína a ani dnes své fanoušky nepotěšili. Opět zklamali v zakončování, stále si vytvářejí příliš málo vyložených šancí. V zápase nastoupil za domácí tým podle očekávání i Antonín Sprušil a své bývalé spoluhráče porazil na celé čáře. Zatímco do dnešního zápasu se mu příliš nedařilo a do kanadského bodování si připsal jen 5 bodů, dnes si ho zvýšil hned o čtyři za 1 gól a 3 asistence! Kromě něj měl velký vliv na výsledek i vsetínský Heš, který dosáhl hattricku. Utkání se lámalo ve 2.třetině při pětiminutovém oslabení Zubrů. Domácí si během něj dvoubrankové vedení pojistili dalšími dvěma góly a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Zubři už skóre jen zkorigovali v poslední minutě.
24.kolo, středa 30.11.2011
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
5:1
(2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Heš (O. Hruška), 7. Heš (Sprušil, Spitzer), 34. Sprušil (Vaněk, Farda), 38. Heš (Zúbek, Sprušil), 43. Vaněk (Kajaba, Sprušil) - 60. Ferenc (Kočara) Vyloučení: 6:6, navíc Sedlák (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Blinka (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1024. Buly: 35:34 Střely: 34:39 , z toho na branku: 23:29. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Hromada - Farda, Heš, Hrčka, Žabčík, Mečiar, Hoďa, Šimek, Zúbek, Vaněk, Sprušil, Kajaba, Hruška O., Vítek, Kohout, Hambálek, Holík, Dědek, Spitzer, Daněk, Hruška P.
Tihlář - Pala, Ferenc, Faltýnek, Vlček, Pospíšil, Kotásek, Hanák, Kočara, Blinka, Goiš, Brančík, Ditrich, Sedlák, Kolařík, Černý, Kolář, Kundrátek

V utkání už podle očekávání hájil přerovskou svatyni Tihlář a v sestavě už nechyběl ani Kolář. Hned po odehrané minutě se museli Zubři bránit v oslabení a během něj se podařilo Kolaříkovi dostat do sólového nájezdu. Valaši si museli pomoci faulem a sudí proti nim nařídil trestné střílení. Kolařík však neuspěl. Naopak krátce po návratu Přerova do plného počtu, když poskytoval rozhodčí Vsetínu výhodu před dalším vyloučením hostů, zamířil přesně pod břevno Heš - 1:0. Také druhé oslabení krátce poté Meo sice přečkalo, ale opět inkasovalo brzy po jeho skončení a autorem gólu byl opět Heš- 2:0, tentokrát po asistenci Sprušila. Také Přerov měl v první třetině dvě přesilové hry, ale do vyloženějších šancí se nedostal.

Začátek 2.třetiny vypadal pro Zubry celkem nadějně. Hned ve 23.minutě přečíslila vsetínskou obranu v šanci 2 na 1 dvojice Černý - Blinka. Druhý jmenovaný zkoušel zakončovat dvakrát, ale neuspěl. I když další vyložené šance už Přerovu chyběly, až do 27.minuty, kdy si šel odpočinout na trestnou lavici Kočara, mělo Meo více ze hry. Díky dalšímu oslabení ale muselo přenechat iniciativu zase soupeři. Ve 30.minutě mohl skórovat z vyložené šance další expřerovák Holík a o dvě minuty později střílel těsně před brankou Vítek. Ve 33.minutě byl vyloučen po hrubém zákroku Sedlák na 5 minut a do konce zápasu. Valaši toho dokázali řádně využít. Vaněk našel ve 34.minutě před brankou Sprušila a ten dokázal puk pod Tihlářem zamést do branky - 3:0. Oslabení pochopitelně pokračovalo a s ním i vsetínský nápor. 25 sekund před jeho koncem dovršil za další Sprušilovy asistence hattrick Heš a zvýšil tak už na 4:0. Na závěr 2.třetiny hráli dvě přesilovky i Zubři, ale jednoznačný stav jim svazoval ruce a domácí bez větších potíží konec třetiny zvládli.

Hned v 1.minutě prověřil z bezprostřední blízkosti Hromadovy kvality neúspěšně Brančík. V 43.minutě přivezl Sprušil puk do útočného pásma a přihral na modrou čáru Kajabovi. Jeho střelu sice dokázal Tihlář zlikvidovat, ale na dorážku Vaňka už byl krátký - 5:0. Sprušil navíc nebyl daleko od dalšího svého úspěchu. Při přečíslení 2 na 1 v 51.minutě ale zamířil těsně nad branku. V 53.minutě si vytvořil větší šanci Kolařík, Hromada si však i s touto příležitostí poradil. Teprve v posledních minutách se dostali znovu ke větším šancem i Přerováci. 55 sekund před koncem zápasu projel přes celé útočné pásmo Kočara, Hramada puk jen vyrazil před sebe a Ferenc jej dopravil za Hromadova záda - 5:1. Na výsledku se už nic nezměnilo, počet zápasů za sebou bez vítězství Zubrů se zvýšil už na čtyři a nezastavil se stále ani jejich propad tabulkou. V současné chvíli jsou až na 6.místě.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): "Dnes musím pochválit všechny kluky. Tedy až na to, že jsme dostali zbytečného góla, protože nula by byla třešnička na dortu. Zasloužili jsme si to, protože jsme celý zápas byli lepší. Rozhodlo vyloučení hostujícího hráče na pět minut za stavu 2:0, kdy jsme v té přesilovce vstřelili dva góly což bylo strašně důležité. Kluci předvedli výborný výkon. Není možné s Přerovem pořád prohrávat a tak jsme si už včera řekli, že do toho půjdeme naplno, budeme hrát zodpovědně a myslím, že se nám podařilo navázat na domácí zápasy s Karvinou a Havířovem."

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): "Není co hodnotit. My jsme byli od začátku špatní a celý zápas to pokračovalo. Vsetín nás přehrával celé utkání. Leží na nás nějaká deka. Dnes jsem se na utkání těšil s tím, že po dlouhé nemoci nastoupil brankář Tihlář a Honza Kolář který tuto sezónu ještě nehrál. Jenže se hned v první střídání zranil a je tedy zase mimo hru. Dnes to nevyšlo zkrátka, něco je špatně, musíme se nad tím zamyslet."