ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (čtvrtek 18:00)

Nedáváme góly, protože nám chybí důraz, říká Václavíček

Nedáváme góly, protože nám chybí důraz, říká Václavíček
V s e t í n - Zatímco předchozí dvě bitvy se Vsetínem vyšly Zubrům velmi dobře, ta včerejší na Lapači, která byla pro ně „otvírákem“ druhé poloviny základní části už tolik slávy neměla. Přesněji řečeno, neměla vůbec žádnou, jelikož Přerov se soupeřem dokázal držet krok jen v malé části druhé třetiny a nakonec prohrál poměrně vysoko 1:5. Domácí borci si užívali velké porce radosti, u Zubrů bylo naopak všecho špatně a nedařilo se jim nic. Výborný středeční večer prožil pouze jediný Přerovák, útočník Antonín Sprušil, který ale letos obléká dres s nápisem VHK Vsetín. Jeho čtyři kanadské body výrazně pomohly k vítězství jeho týmu a na druhé straně zapříčinily pád družstva HC ZUBR Přerov na šesté místo tabulky.
Musíme zlepšit herní kázeň a nebýt tolik vylučovaní. Tímto způsobem se v nedávné době vyjádřil k zápasům nejen kapitán Daniel Faltýnek, ale také Lubomír Václavíček, asistent šéfa střídačky. Lepší disciplínu chtěli Zubři praktikovat včera na Lapači, jenže už na začátku tvrdě narazili. “Je to pořád dokola ta samá písnička. V první třetině jsme měli několik vyloučených a jednou jsme v oslabení inkasovali,“ zlobil se Václavíček.

Nadějný stav Přerov držel ještě ve druhé třetině, ale pak už přišly rány s přívlastkem smrtící. Bohužel opět po nedisciplinovanosti, která tentokrát vzešla od útočníka Zdeňka Sedláka. „Po udělení trestu na pět minut plus do konce utkání jsme se znovu museli bránit. Dostali jsme další dvě branky a to už bylo prakticky po zápase,“ pokračoval zklamaně. Zubři přitom v úvodu druhé tercie nehráli špatně, jenže i v té koncovce je už nějakou dobu hodně tlačí bota. “Hru se nám podařilo srovnat, měli jsme i nějaké šance, ale to zakončení … Chybí nám důraz a proto nedáváme góly,“ posteskl si Václavíček

Tým přerovských hokejistů navíc musí řešit ještě trable v obranných řadách. Jan Krajíček a Petr Drábek jsou momentálně v trestu a chybí i další bek Vojtěch Sklenář. Ve Vsetíně si proto netradiční roli obránce zahrál Vladimír Kočara. “Nebylo to pro mě to pravé ořechové, zvláště po tom, co jsme rychle dostali gól. V obraně jsem vydržel do poloviny zápasu, pak mě trenér dal zpět do tradičního útoku s Hanákem a Kotáskem. To už bylo pro mě mnohem lepší,“ nechal se slyšet Kočara.

Věřme, že další výsledky Přerova už budou namísto v červených číslech opět v těch zelených, vítězných. K dalším bodům může jistě pomoct i brankářská jednička Radek Tihlář, který se do rytmu zápasů po zranění vrátil už ve Vsetíně. "Když jsi nahoře, tak všechno vychází, ale když jsi naopak dole, tak nejde nic a pomalu klesá i ta sebedůvěra. Kdybychom hned na začátku proměnili to trestné střílení, tak všechno mohlo být jinak. Čekají nás teď dva zápasy doma a ty jednoznačně chceme vyhrát," burcuje na závěr zkušený útočník Vladimír Kočara.