Vynikajícím výkonem Zubři zcela převálcovali Jestřáby

P r o s t ě j o v - Před týdnem Zubři na vlastním ledě s Jestřáby sice také vedli vysoko, ale skóre na počátku 3.třetiny bylo vůči střelecky aktivnějším Jestřábům přeci jen dost kruté. Tentokrát však byl zápas vyrovnaný snad jen v prvních 15 minutách první třetiny, kterou vyhrál Prostějov 1:0. A to byla ještě z počátku hra celkem ospalá s minimem střel. Od zmíněné 15. minuty však dostali Zubři své hanácké rivaly až pod drtivý tlak. Téměř celých 20 minut si Okáč takřka nesáhl na puk a Zubři ve své už tradičně nejlepší druhé třetině skóre rychle nejen otočili, ale získali i rozhodující tříbrankový náskok. V poslední třetině už obrovský nápor sice trochu zmírnili a hru spíše kontrolovali, ale i tak si udržovali nad Jestřáby neustále převahu a dalšími góly své spravedlivě vysoké vítězství ještě zvýšili.
přát., úterý 4.9.2012
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:8
(1:0, 1:5, 0:3)
Branky a nahrávky: 15. Duba (Smejkal, Handl), 37. Jedlička (Paška) - 22. Sprušil, 24. Brančík (Faltýnek, Pala), 25. Sprušil (Vlček), 36. Goiš (z trestného střílení), 40. Kundrátek (Sprušil), 48. Kundrátek (Sprušil), 50. Vaněk, 58. Vaněk Rozhodčí: . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Buly: 25:38. Střely na branku: 17:40. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:8.
Vydržel (25. Vrba) - Peštuka, Kolibár, Kumstát, Paška, Jedlička, Tomiga, Finkes, Mašek, Handl, Duba, Smejkal, Šebek, Černý, Berčák, Kryl, Stráněl, Žajgla
Okáč – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Osina, V. Sklenář, Drábek – Sedlák, Goiš, Málek – Brančík, Ditrich, Sakrajda – Sprušil, Kundrátek, Brada – Vaněk

Úvodní minuty nebyly příliš zajímavé. Za sedm minut jsme evidovali jen dvě střely Faltýnka a jednu Jestřábů. Teprve pak si oba týmy začaly vytvářet větší šance a celkem pravidelně se v nich střídaly. V 8. minutě se dostali nejdříve ke slovu Zubři, Vlčkova dalekonosná střela prošla nad ramenem brankáře Vydržela a odrazila se od horní tyče jeho svatyně, o půl minuty později spálil slušnou šanci těsně před Okáčem Smejkal. Ke konci 9.minuty se protlačil s pukem až před Vydržela Málek, ale už jej nedokázal překonat. Ve 13. minutě neuspěl z bezprostřední blízkosti ani Kumstát. O osudu první třetiny pak rozhodlo první vyloučení Přerova o 40 sekund později. Asi půl minuty před jeho skončením objel přerovskou svatyni Smejkal, přihrál před ni dobře najetému Dubovi a jeho tvrdá střela z první prošla po ledě až do sítě - 1:0. Tím však vypotřebovali Jestřábi na dlouhou dobu svou "munici" a marně hledali náhradní. Naopak Meo zvýšilo své obrátky na maximum a až do konce třetiny se střílelo jen na Vydržela. Velké šance si vytvořil třeba v 16. min Sakrajda, který prokličkoval obranou domácích až před jejich gólmana nebo v 18. min Goiš, který svůj sólový nájezd zakončoval střelou jen do brankáře.

Zubři prozatím vždy ve druhé třetině excelovali a obvykle ji měli nejlepší. Nebylo tomu jinak ani dnes. Tlak Zubrů po přestávce nejenže neustal, ale ještě více vzrostl. Přerovu se dařilo téměř vše, vyhrávali velkou většinu buly, přesně si přihrávali a mezi 15. a 34.minutou vyhráli na střely mezi tyče 20:0. Okáč musel asi hodně promrznout, protože za prvních 13 minut si pouhé dvě střely Jestřábů jeho zákrok vůbec nevyžádaly. Už po 104 sekundách přišlo vyrovnání. Sprušil namířil z kruhů sice do levé tyče, ale od ní se puk odrazil několik centimetrů za brankovou čáru - 1:1. Při hře 4 na 4 střílel ve 24. min po Faltýnkově přihrávce z první Brančík a puk prošel Vydrželovi mezi nohama do branky - 1:2. Přesně o minutu později po další spršce střel Zubrů zamířil do černého z prostoru mezi kruhy opět Sprušil - 1:3. I když prostějovský gólman s těmi střelami asi nemohl nic moc dělat, raději se nechal v tomto okamžiku vystřídat. Vedení mohli Zubři už brzy dále navýšit, jeden gól jim nebyl uznán kvůli kopnutí puku za brankovou čáru, ve 28. min neuspěl dvakrát z prostoru mezi kruhy Brančík, a stejný hráč nastřelil ve 34. min střelou z první další tyč Vrbovy svatyně. Až do této chvíle se na straně Jestřábů rodil jen jeden sólový únik a jedno přečíslení, rychlá přerovská obrana však stačila vždy soupeře dojet a "odzbrojit" ještě před zakončením.

Teprve když bylo Meo ve 34. min opět vyloučeno, podařilo se Prostějovu přerovskou lavinu částečně ztlumit. I tak však jeho hráči nechávali zadní vrátka stále otevřená a zlikvidovat Goišův sólový nájezd museli jen za cenu faulu, za něž bylo nařízeno trestné střílení. Goiš blafákem Vrbu prostřelil - 1:4. Jestřábi skórovali až ve 37. min, navíc dost náhodným gólem. Ve skrumáži před přerovskou klecí se podařilo dopravit puk za Okáčova záda Jedličkovi. I když Meo reklamovalo postavení útočícího hráče v brankovišti, gól platil - 2:4. Ani tím nebyl gólový účet v této třetině ještě uzavřen, 23 sekund před jejím koncem ještě zvýšil na 2:5 Kundrátek.

V poslední třetině už tlak Přerova přeci jen ustal, už se netlačil tak výrazně dopředu a zdálo se, že se už soustředí spíše na obranu výsledku. Mezi jejich střelecké pokusy se už protlačily i prostějovské, tři slibné šance Jestřábů ve 41., 54. a 60. min perfektními zákroky zneškodnil Okáč. Ty přerovské však byly přeci jen větší a končily opět za Vrbovými zády. Ve 48. minutě ho po Sprušilově pasu prostřelil Kundrátek - 2:6, o dvě minuty později obelstil domácího Tomigu Vaněk, protlačil se přes něj až před Vrbu a zvýšil na 2:7. Asi tři minuty před závěrečnou sirénou ještě vyděsil při přerovské přesilovce Vrbu skvělou tečí v jeho bezprostřední blízkosti Ferenc a gólové hody Zubrů zakončil ještě v téže přesilovce 138 sekund před koncem znovu Vaněk. Obrana Jestřábů na něj před svou klecí zcela zapomněla, nešťastný Vrba dělal co mohl a lehl puku do cesty. Přerovský útočník jej však sice na třikrát, ale přece jen přehodil - 2:8. Utkání tak skončilo vysokým vítězstvím Zubrů se zcela spravedlivým výsledkem.

Zatímco doposud bylo na nájezdy po přátelských zápasech Meo vždy úspěšné, tentokrát se z výhry 1:0 radovali Jestřábi. Trenér Sedlák nechal svá esa v rukávu a dal příležitost obráncům. Zahájil je Pala, pravděpodobně orazítkoval tyč. Prostějovský Kryl naopak Okáče překonal a domácí se ujali vedení na nájezdy 1:0. Ferenc pak chtěl zkusit asi brankáře vytáhnout na levou stranu a kolem něj puk zasunout do branky, ale puk mu při tomto manévru utekl z hole a ani nevystřelil. Okáčovy betony pak vyprášil Berčák a Vlčkův pokus skončil ve Vrbově lapačce. Svůj třetí nájezd tak už Jestřábi ani nejeli.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Určitě se mi tato prohra zkousává těžce, myslím si, že to za ty tři sezony byla největší ostuda, kterou jsme na domácím stadionu předvedli. Byla za tím neochota hráčů udělat něco navíc a hlavně dodržet věci, které jsme si řekli. Z naší strany to byl chaos a těžký alibismus. Pokud hráči nezačnou hrát hlavou a srdcem, tak to nepůjde. Nedodržoval se systém a každý si dělal, co chtěl. Není možné, aby se obránci potulovali vepředu a útočníci propadali.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Kromě pár chyb v první třetině jsme měli zápas pod kontrolou a postupně jsmě šli do většího vedení. Měli jsme nad soupeřem převahu a také mnohem více šancí. Dnes ukázali i mladí hráči, že se s nimi dá počítat. Je to ale stále ještě příprava a v sezóně to může být ještě jinak.