V úterý si to Zubři rozdají s Jestřáby v Prostějově

P ř e r o v – Zubři mají ve zbývajících necelých třech týdnech přípravy ještě co pilovat. K doladění formy mají k dispozici ještě čtyři přátelské zápasy. Tím prvním na řadě bude odvetné hanácké derby s LHK Jestřábi Prostějov. V předchozím vzájemném přátelském zápase, který se hrál v Přerově před týdnem, zvítězili Zubři 6:4. Utkání bylo specifické především tím, že i když Meo vedlo už 6:1, paradoxně to byl soupeř, který byl celý zápas střelecky aktivnější a na rozdíl od domácích se mu dlouho nedařilo své šance zužitkovat. Tentokrát oba týmy změří síly na ledě Jestřábů v úterý 4. září 2012 a úvodní buly bude vhozeno v 18.00 hodin. I když ještě nejde o mistrovský zápas, Zubři věří, že je přijedete i tentokrát povzbudit.
přípravné utkání
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
úterý 4.9. 18:00

Prvním zářijovým přípravným zápasem, který naši hráči odehrají, bude odvetné hanácké derby s naším hanáckým rivalem LHK Jestřábi Prostějov. Tentokrát na jejich ledě. I když ještě stále nejde o body, diváci se mají opět na co těšit. Potvrdilo to i první vzájemné přátelské utkání, které se odehrálo před týdnem v Přerově. Bylo zcela vyrovnané, ani ve druhé třetině, kterou vyhráli Zubři 5:0, neměli Jestřáby pod tlakem. Ve všech třetinách byl soupeř střelecky aktivnější, Zubry přestřílel i ve zmiňované druhé třetině, v níž na střely vyhrál dokonce 17:10! Utkání tak rozhodla především účinnost střelby. Zubrům určitě výrazně pomohla také jejich letošní brankářská posila Martin Vojtek. Nastoupil zatím ve třech přípravných utkáních, teprve Jestřábi ho však pořádně prověřili.

Prostějovský klub letos oslaví sté výročí svého založení. V minulých dnech se mu podařilo získat nového generálního sponzora, kterým se prozatím na dva roky stala firma PV recykling s.r.o.. Ta by mu měla výrazně pomoci k dosažení cílů, které si před sezónou vytýčil. Podle předsedy a manažera klubu Michala Tomigy mezi ně patří v každém případě účast Jestřábů v play-off, bez ohledu na umístění po základní části. Chtějí vyhrávat především doma a občas přivézt i body z venku. Sestava by měla být i v dalších letech postavena především na vlastních odchovancích. S letošní soupiskou Jestřábů jsme Vás podrobněji seznámili již v preview na předchozí zápas, které vyšlo 27.8.2012.

Z přerovských hráčů pojede na zítřejší zápas podle slov trenéra Zubrů Pavla Sedláka kompletní kádr, chybět bude pouze brankář Jiří Sklenář, který se zranil v Hodoníně a nebude chytat asi celé září. Který brankář se postaví do přerovské branky v Prostějově se rozhodne až před utkáním.

Dosavadní výsledky Prostějova v přípravě

Technika Brno - Prostějov          2:1    (0:0, 2:1, 0:0)
Prostějov – Břeclav                5:2    (0:0, 3:1, 2:1)
Prostějov – Technika Brno          3:0    (0:0, 0:0, 3:0)
Břeclav  – Prostějov               4:3 n  (2:0, 0:1, 1:2 – 1:0)
Prostějov – Toruň                  4:5    (0:1, 2:3, 2:1)
Přerov – Prostějov                 6:4    (0:1, 5:0, 1:3)
Fr.Místek – Prostějov              1:5    (1:1, 0:3, 0:1)

Sestavy obou týmů v posledním utkání

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba, Vydržel, Peštuka, Kolibár, Kumstát, Jedlička, Tomiga, Finkes, Mašek, Novosad, Handl, Šebek, Zachar, Černý, Berčák, Kryl, Stráněl

HC ZUBR Přerov: J. Sklenář (24. Okáč) – Pala, Faltýnek, Vlček, Drábek, V. Sklenář, Vávra – Goiš, Brada, Málek – Kundrátek, Brančík, Sakrajda – Hanák, Sprušil, Loupal – Matušenko, Vaněk.

Online přenos:

Podrobnou online reportáž ze zápasu LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz