Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Výborně! Zubři čtyřikrát využili přesilovku a doma díky tomu zvítězili nad Třebíčí

Výborně! Zubři čtyřikrát využili přesilovku a doma díky tomu zvítězili nad Třebíčí
P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v druhém kole Chance ligy Třebíč 5:2 a v nové sezoně druhé nejvyšší soutěže zůstávají stoprocentní. Šest ze sedmi gólů sobotního zápasu padlo z přesilových her. Zubři při početních výhodách skórovali čtyřikrát, trefili se Jakub Svoboda, Kudělka, Goiš a Chroboček. Za Horáckou Slavii se prosadili Psota a Bittner. Výhru MEO pojistil v závěru do prázdné brány Macuh.
2.kolo, sobota 17.9.2022
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
5:2
(2:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Jakub Svoboda (Černý), 16. Kudělka (Jakub Svoboda, Doležal), 25. Goiš (Dvořák), 37. Chroboček (Pechanec, Indrák), 60. Macuh (Dvořák) – 44. Psota (Vodný, Bořuta), 59. Bittner (Dočekal, Psota). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Blažek, Kráľ. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1036. Střely na branku: 38:39. Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 42:27. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Petrásek – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Gréč, Krisl, Ševčík – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Březina, Pechanec, Indrák – Dvořák, Macuh, Goiš – Fencl, Ministr, Dobša
Jekel (37. Mičán) – Tureček, Bořuta, Hunkes, Doudera, Poizl, Forman, Furch – Holec, Šilhavý, Dočekal – Psota, Bittner, Vodný – Ferda, Michálek, Krliš – Novák, Malý, M. Svoboda

Komentář k zápasu

Zubry nebylo zkraje utkání na ledě příliš vidět, po několika minutách už se ovšem začali činit. Z levého kruhu zahrozil Jakub Svoboda, poté se ale domácí museli bránit. Přesilovku hostů ustáli bez větších potíží a pro změnu si mohli ve speciální formaci zahrát oni. Kombinace Jakub Svoboda – levý kruh se Jekelovi stala osudnou, když se po dobrém pasu Černého nestihl přesunout a inkasoval. Několik dobrých šancí spálil Indrák, Přerov ale zanedlouho oslavil druhé využití. Proti Svobodovi, jenž opět pálil z levého kruhu, Jekel zasáhl, puk ale pouze vyrazil, což usnadnilo práci dorážejícímu Tomáši Kudělkovi.

Domácí velmi dobře vstoupili také do druhé třetiny a tlakem si vybojovali čtvrtou přesilovku. V početní výhodě byli opět nebezpeční a po zásluze si došli pro třetí gól. Dvořák střílel z levého kruhu, u odkryté tyče se pak prosadil Jiří Goiš. Třebíč začala působit poměrně beznadějně, ale s rostoucí snahou se jí paradoxně dařilo méně a méně. Největší šanci v samostatném úniku zahodil David Michálek, když trefil Petráska pouze do masky. Následně úřadovala opět smrtící přesilovka Přerova. David Chroboček si džentlmensky „počkal“ na přesun Jekela a na bližší tyči jej poté překonal parádní střelou do šibenice.

Zkraje třetího dějství přišlo zbytečné vyloučení Fencla a pátá využitá přesilovka v zápase. Tentokrát ale na straně Třebíče, když Matěj Psota při přechodu do útoku mnoho nevymýšlel a přesně zavěsil. Hosté ožili a vytvořili si několik zajímavých příležitostí, Zubři je ale brzy usměrnili zpět. Ve zbytku zápasu se s pohodlným náskokem nemuseli nikam hnát, z čehož vyplynulo další oslabení a snižovací branka z hole Ladislava Bittnera. Při nerovném počtu hráčů padla také poslední sedmá branka večera. Do prázdné doprovodil puk Rok Macuh, jenž dokončil zaslouženou výhru Přerova 5:2.

Ohlasy trenérů

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Bylo to těžké utkání se silným soupeřem. Věděli jsme, jak uspěl v prvním kole doma se Slavií. Pro nás bylo v zápase rozhodující, že jsme proměnili přesilovky. Dostali jsme se do solidního náskoku, ale jak ukázal závěr zápasu, Třebíč nic nezabalila. Mělo to náboj až do konce. Jsme rádi, že jsme doma pokračovali v tom, co jsme uhráli v Litoměřicích.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Domácí byli agresivnější, hráli hokej, na který jsme se chystali. Bohužel jsme dělali hloupé fauly a využité přesilovky z domácího zápasu se Slavií se nám vrátily jako bumerang. Nejde hrát hokej s tolika vyloučeními. Jediným pozitivem je, že jsme to za stavu 0:4 nezabalili. Třetí třetina snesla z naší strany nějaké měřítko a v závěru to vypadalo hokejově.