ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 1:0 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Chomutov 4:1 | DOROST: Přerov - Šumperk (čtvrtek 18:00)

Druhé kolo přivede Chance ligu do Přerova. Zubři se utkají s Horáckou Slavií Třebíč

Druhé kolo přivede Chance ligu do Přerova. Zubři se utkají s Horáckou Slavií Třebíč
P ř e r o v – Fanoušci přerovského hokeje se konečně dočkají. Po půl roce čekání totiž jejich Zubři vyjedou na led MEO Arény k mistrovskému zápasu. Ten sehrají v rámci druhého kola Chance ligy, do kterého půjdou s dobrou náladou po středečním obratu v Litoměřicích. Úvodní vítězství však zapsal také jejich soupeř, který na Hanou dorazí z Třebíče. Oba sobotní sokové v letošním ročníku slaví pomyslné jubileum 95 let od založení, jejich první vzájemný střet začne v 17:00.
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
sobota 17.9. 17:00
MEO Arena Přerov

Horácká Slavia Třebíč loni předčila očekávání. Alespoň tedy v základní části, během níž se dlouho držela na vrchu tabulky. Po menším výpadku formy během zimy se ale opět nastartovala a do play-off vykročila ze třetí pozice, čímž zopakovala sedm let staré umístění. Nechybělo mnoho a díky rovnosti bodů s Jihlavou mohli Třebíčští ve čtvrtfinále vyzvat právě Zubry. Narazili ovšem na šestý Sokolov, jenž vybojoval historický postup do semifinále ve čtyřech zápasech (1:3 z pohledu Třebíče) a nadějně vypadající ročník celku z Vysočiny utnul.

Bílé hvězdy znovu černým koněm?

Jak už tomu tradičně bývá, také v Třebíči nezůstal v létě kádr neměnný. Hlavní ztrátou je patrně odchod teprve 21letého Vojtěcha Střondaly a Lukáše Nedvídka, jenž během tří let platil za jednoho z tahounů útoku a nosil také kapitánské „céčko“. Nyní je hráčem Hradce Králové, potažmo hostem Kolína, to Střondala už se trefil v dresu Poruby. Do Znojma pak zamířil Martin Šťovíček, který se proti Zubrům poměrně pravidelně prosazoval.

Důležité bylo pro tým Kamila Pokorného a Jaroslava Barvíře ovšem setrvání nejproduktivnějšího forvarda Ladislava Bittnera s Michalem Vodným a k nim přivedení adekvátních posil. Tou hlavní je Miroslav Holec, jenž se ve 34 letech může stát dominantním článkem třebíčského útoku, do obrany pak vnáší zkušenosti Antonín Bořuta. V úvodním kole smetla Třebíč pražskou Slavii čtyřmi využitými přesilovkami (5:1). Dvakrát se přitom trefil Matěj Psota, po jedné brance zapsali Bittner s Davidem Michálkem a další posilou Vojtěchem Šilhavým.

Online vstupenky

Vstupenky na utkání HC ZUBR Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč si můžete zakoupit s předstihem z pohodlí domova prostřednictvím online systému

Chance liga, 2. kolo
Přerov – Třebíč

5. místo
umístění v tabulce
2. místo
1 – 1 – 0 – 0 – 0 (4:3) 3
statistiky základní části
1 – 1 – 0 – 0 – 0 (5:1) 3
Litoměřice – Přerov 3:4
poslední zápasy
Třebíč – Slavia 5:1
Rok Macuh 2 (2+0)
nejproduktivnější hráč
Matěj Psota 2 (2+0)
Michal Vodný 2 (0+2)
Antonín Bořuta 2 (0+2)
Martin Dočekal 2 (0+2)
Rok Macuh (2 góly)
nejlepší střelec
Matěj Psota (2 góly)
Robert Černý
Jiří Goiš
Jiří Krisl
Matyáš Gréč (všichni 1 asistence)
nejlepší nahrávač
Michal Vodný
Antonín Bořuta
Martin Dočekal (všichni 2 asistence)
Robert Černý 1 (0+1)
Jiří Krisl 1 (0+1)
Matyáš Gréč 1 (0+1)
nejproduktivnější obránce
Antonín Bořuta 2 (0+2)
Jiří Goiš (5 TM)
nejtrestanější hráč
Jiří Hunkes
Lukáš Doudera (oba 2 TM)
Michael Petrásek (90 %)
úspěšnost brankářů
Pavel Jekel (95,45 %)
2 / 0 / 0 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
8 / 4 / 50 %
5 / 2 / 60 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
2 / 0 / 100 %