Tři využité přesilovky a třetí výhra v řadě. Zubři odvezli všechny body z ledu Kolína

K o l í n – Hokejisté Přerova porazili v 18. kole Chance ligy Kolín 4:1 a zaznamenali třetí vítězství za sebou. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala proti kozlům třikrát skórovali v přesilových hrách. Domácí nedovolené zákroky postupně potrestali Jakub Svoboda a obránci Kudělka s Kubešem. Zubři na soupeře ze středních Čech vyzráli i ve druhém vzájemném zápase probíhajícího ročníku.
18.kolo, středa 2.11.2022
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Veselý (Král, Niko) – 20. Macuh (Goiš, Kudělka), 27. Jakub Svoboda (Kudělka), 39. Kudělka (Süss, Jakub Svoboda), 53. Kubeš (Březina, Pechanec). Rozhodčí: Grygera, Květoň – Beneš, Pěkný. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 756. Střely na branku: 40:41. Zblokované střely: 5:2. Vhazování: 34:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Soukup – Čáp, Piegl, Niko, Naar, Kolmann, Cibák – Král, Koukal, Veselý – Ouřada, Korkiakoski, Sklenář – Lang, Matějček, Jankovský – Šedivý, Morong, Síla
Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – P. Kratochvil, Süss, Jakub Svoboda – Doležal, Ministr, Indrák – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Dvořák, Macuh, Goiš

V úvodu střílel Veselý do Postavovy vyrážečky, chybu v rozehrávce hostů pak nepotrestal Koukal. Na druhé straně zakončoval z přečíslení Jan Svoboda, Soukup si vkleče dokázal poradit. Po nevyužitých přesilovkách obou týmů to zkusil Chroboček a Goiš před Soukupem puk nebezpečně tečoval vedle tyče.

V další přesilovce měl velkou příležitost Jan Svoboda, kotouč za Soukupa však po střele Pechance nedorazil. Skóre se měnilo při hře čtyři na čtyři, po nahození Kudělky zblízka poslal puk do sítě Rok Macuh.

Srovnat se zkraje druhé části pokoušel novic v kolínském dresu Korkiakoski, Postava zasáhl lapačkou. Zubři přidali druhý gól v početní výhodě, Jakub Svoboda zamířil příklepem pod horní tyč domácí branky. Přerovský útočník mohl znovu udeřit po úniku za obranu, blafákem ale trefil pouze Soukupův beton. Z následného protiútoku nevyzrál na Postavu volný Lang.

Kolín snížil při vyloučení Kubeše. Král pasem přes šířku útočného pásma našel Jana Veselého, který střelou z první překonal hostujícího brankáře. Přerovu vrátil dvoubrankový náskok ve 39. minutě Tomáš Kudělka. Přesnou ránou od modré čáry potrestal kozlí hru v šesti.

Ve třetí části nejprve zaváhání Čápa nezužitkoval Březina, přesilovkový pokus Veselého poté zneškodnil Postava. Zubři nedoplatili ani na dva další fauly, během početní převahy se naopak potřetí radovali sami. Do prostoru nad ramenem Soukupa zakončil při útočnému výpadu Jakub Kubeš. Kolín mohl ještě v poslední minutě snížit, přesilovková šance dvojice Veselý – Matějček ale skončila na mrštném Postavovi.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): V prvé řadě musím pogratulovat soupeři ke třem bodů a výbornému výkonu. Bylo to jedno z nejlepších mužstev, které se v Kolíně představilo. Dá se říct, že na ledě bylo dneska jen jedno mužstvo, dá se říct, že my na něm neexistovali. Z naší strany to byl jeden z nejhorších výkonů v naší soutěži. Chceme se tak omluvit divákům. Nevíme, proč se tak stalo. Soupeř nás v utkání k ničemu nepustil, my měli snad jen tři pasáže, kdy jsme si vytvořili nějaké šance. Dneska to byla z naší strany křeč a zmar. Mrzí nás, že jsme více nekousali, víc nežrali a byli odevzdaní. A to není přípustné. Musíme se rychle probrat a tvrdě pracovat.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Bylo to takové rozhárané utkání s mnoha fauly na obou stranách. I přesilovky nebyly ani z jedné strany moc povedené, i když my jsme tři využili. Dvě třetiny to byl opravdu takový zvláštní a rozkouskovaný hokej, ve třetí třetině se nám pak podařilo odskočit na dvě branky, a to už rozhodlo. Domácí se ještě pokusili nátlakovou hrou něco změnit, ale celkově to byl výborný výkon Michala Postavy a celého týmu.