Do listopadu vkročí MEO výjezdem do Kolína. Cílit bude na čelo tabulky i třetí výhru v řadě

P ř e r o v – Svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala uzavřeli měsíc říjen, v němž nastoupili k celkem deseti zápasům, jež přidali k zářijovým pěti. Na začátku listopadu se mohou pyšnit třetím místem a 29 body, pod nimi však v nabitém středu tabulky mnoho prostoru není. Předešlý kalendářní měsíc Zubři nerozjeli dobře, k jeho konci ale začali znovu sbírat tříbodové výhry a skončili s pěti vítězstvími a stejným počtem porážek, přičemž nebodovali pouze jednou na ledě Třebíče. Naposledy doma povedeným výkonem srazili Porubu 3:2 a nyní si brousí zuby na Kolín. Souboj na ledě desátého celku tabulky začne ve středečních 18 hodin.
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
středa 2.11. 18:00
ZS Kolín

První střet sezony sehráli středeční soupeři na konci září na Hané, kdy šli po dobrém začátku ročníku do duelu ze stejné startovací čáry – čtyři výhry, z toho jedna v prodloužení (respektive po nájezdech). Bylo tedy jasné, že jednomu z celků vítězná šňůra skončí. Skóre otevřel v páté minutě momentálně zraněný forvard Kolína Jakub Sklenář (2+3), na kterého ještě v první třetině zareagoval srovnáním Jiří Goiš (3+1). Středočechům vybojoval vedení zpátky nejproduktivnější hráč ligy Zdeněk Král (6+16), proti Kolínu však MEO předvedlo jeden z mnoha obratů v aktuální sezoně. Výhru 4:2 dopomohli svými góly zařídit Matyáš Gréč (1+3) a na marodce figurující Matouš Kratochvil (4+4)

Kolín vyrukuje na Přerov s novou posilou

Tým trenérské dvojice Jan ŠťastnýPetr Martínek se tak v minulém vzájemném duelu musel smířit s rolí poraženého celku. Kolínu pak podobně jako Zubrům nevyšla první polovina měsíce října – na rozdíl od Hanáků sbírajících body alespoň v prodloužení totiž zaznamenal pět porážek s děsivým kontem 0 bodů. Kozlům ale „přišla vhod“ týdenní pauza způsobená rozsáhlou marodkou. Po odložení utkání se Sokolovem se chytili na Vsetínu (3:1) a podruhé porazili také zlínské ševce (4:3). Po porážce v Prostějově (0:2) naposledy bodovali doma s Litoměřicemi (2:1p), jelikož o víkendu venku nestačili na Třebíč kvůli brance inkasované 25 vteřin před koncem (2:3).

Kolín má sice na soupisce lídra soutěžní produktivity Krále a je šestým nejčastěji skórujícím týmem, v současnosti je však vůbec nejhorším mužstvem na přesilovkách. Statistika využití 11,54 % a pouhých devět branek v početní výhodě kozlům brání v rozběhu. V jejich kádru figuruje také Jan Veselý (7+5), jenž se střelecky ještě donedávna značně trápil, a zkušený Petr Koukal (6+6), který se naopak neprosadil už v pěti zápasech po sobě. S cílem probrat kolínskou ofenzivu zamířila do Chance ligy známá postava – Fin Markus Korkiakoski. Ten loni působil v Porubě, nové angažmá v polském Jastrzebie mu pak vůbec nevyšlo a i jemu se bude hodit restart.

Živý a online přenos

Přímý přenos z utkání SC Marimex Kolín – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na Hokejka TV. Textový online přenos bude k dispozici na tomto odkaze