Tři gólové premiéry a úspěšná generálka. Zubři si doma poradili s Frýdkem-Místkem

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zakončili přípravné zápasy vítězstvím. V MEO Aréně porazili Frýdek-Místek 4:1 a oplatili mu srpnovou porážku z haly Polárka. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala sice nastoupili bez opor Petráska, Jakuba Svobody, Okála a Goiše, přesto si ale vytvořili čtyřgólové vedení. Poprvé v A-týmu Zubrů skórovali obránci Hanák s Chrobočkem a útočník Březina. Za rysy dvanáct minut před koncem snížil Žůrek. MEO po zvládnuté generálce čeká další utkání ve středu 14. září, kdy se v prvním kole Chance ligy představí v Litoměřicích.
přát., úterý 6.9.2022
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
4:1
(1:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Indrák (Macuh), 23. Hanák (Dobša, Ministr), 25. Březina (Pechanec, Ševčík), 38. Chroboček (Kratochvil, Dobša) – 48. Žůrek (Kozlík). Rozhodčí: Blaha, Škach – Klimek, Voznička. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 451. Střely na branku: 27:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Postava – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák, Gréč – Dvořák, Kratochvil, Doležal – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Indrák, Macuh, Fencl – Tarnoczy, Ministr, Dobša
Švančara – Havránek, Teper, Zeleňák, Michálek, Adámek, Žůrek, Sova, Hrůzek – Haas, Vrdlovec, Machala – Dostálek, Zeman, Doktor – Klimša, Macháček, Hotěk – Matěj, Jobánek, Geidl – Kozlík

Jako první vážněji zahrozili domácí, bekhendový pokus najetého Ministra zneškodnil Švančara betonem. Na druhé straně pokryl Postava ránu Doktora, jemuž nahrál hostující kapitán – přerovský odchovanec Dostálek. Hanáci otevřeli skóre v osmé minutě. Macuh našel Daniela Indráka, který zápěstím prostřelil hostujícího gólmana.

Zkraje druhé třetiny se snažil vyrovnat Dostálek, Postava se proti jeho střele dokázal přemístit. Vedení Zubrů mohl zvýšit Tarnoczy, Švančara jej ale zblízka vychytal. Přerov se však radoval záhy. Kotouč umístil do růžku frýdecké branky Tomáš Hanák a zaznamenal první gól za A-tým mateřského klubu.

V 25. minutě pak mladého obránce a nositele slavného jména napodobil David Březina. Předsezonní posila MEO využila střely Ševčíka od modré čáry a dobré práce Pechance v předbrankovém prostoru. Po návratu z trestné lavice mohl skórovat i Macuh. Při samostatném úniku naznačil zakončení rameny, volné místo mezi Švančarovými betony pak ale nenašel.

Rysi dostali velkou šanci na snížení po faulu Ševčíka na Zemana. Hostující útočník jel sám na bránu a rozhodčí nařídil trestné střílení. To ale Vrdlovec neproměnil, Postava bekhendový blafák vystihl. Dvě a půl minuty před druhou přestávkou počtvrté udeřili Přerovští. V ponechané výhodě navázal na gólové premiéry Hanáka s Březinou David Chroboček.

Přerov mohl ve třetí části náskok ještě zvýraznit. Indrákův „ruský“ blafák zastavil Švančara, Dobša zakončoval těsně vedle. Hosté ve 48. minutě zmínili ztrátu. Po Kozlíkově přihrávce od pravého mantinelu se švihem prosadil Jakub Žůrek. Frýdek se ještě pokoušel zdramatizovat zápas při závěrečném vyloučení Macuha, Postava ale více než jednu branku nepustil.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Převažovaly dobré věci, hodně jsme se zaměřili na defenzívu. Nebyly tam takové chyby, jaké se nám ukazovaly v předchozích zápasech. Je to pozitivní – i výsledek je povzbudivý. Prosadili jsme se z gólových příležitostí, které jsme si vytvořili. Celkově se dá utkání hodnotit jako povedené, jak bychom si ho asi představovali.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Jednoznačně zasloužená prohra. V první třetině jsme nezačali vůbec špatně, ale z velké chyby v obraně jsme dostali gól. Nepokryli jsme Indráka na slotu a krásně nám to tam pověsil. Ve druhé části jsme měli taktický kolaps. Soupeř byl silnější na kotouči i v předbrankových prostorech. Díky tomu se dostal do čtyřgólového vedení. Poslední třetina z naší strany nebyla špatná, ale to už nám domácí utekli a hlídali si výsledek. Jsem rád, že se nám podařilo dát branku a zápas jsme nevzdali. Už se nám ale blíží liga a je potřeba, abychom zlepšili výkon. Začátek přípravy jsme měli výborný, hráli jsme parádní zápasy. Teď jsme však trochu ztratili sílu, která nás zdobila.