Třetí semifinálový zápas rozhodly až nájezdy

H o d o n í n - Třetími zápasy dnes pokračovalo ve všech skupinách 2.ligy semifinále play off. Série Zubrů s Drtiči měla na pořadu další utkání na zimním stadionu TEZA v Hodoníně. Počátek zápasu přinesl velký nápor Drtičů, kteří z něj vytěžili dvě branky. Dopouštěli se ovšem častých chyb v obraně, díky nimž se dařilo Zubrům vytvářet řadu vyložených šancí. Postupně se pak vyrovnala hra a dvakrát i skóre. Více než polovinu prodloužení hráli Zubři v oslabení, 32 sekund dokonce ve třech proti pěti. Obrovský tlak Drtičů přestáli, ale v nájezdech se štěstí usmálo na domácí celek. Hodonín se tedy ujímá vedení 2:1 na zápasy. Smolnou porážku budou moci Zubři svému soupeři oplatit v Maxi Tip aréně v sobotu 27.3. v 17 hodin.
SF3, čtvrtek 25.3.2010
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
4:3sn
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Haring (Vaškovič), 8. Jurásek (Peš), 29. Haring (Vaškovič, Komárek), rozhodující nájezd Jurásek - 16. Venkrbec (Ditrich), 27. Sedlák, 55. Goiš. Rozhodčí: Mech - Humpolíček, Musil. Vyloučení: 9:13, navíc Hollý (Hodonín) 10 minut osobní trest - Halouska a Pavlas (Přerov) 10 min osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2033. Buly: 30:44. Střely: 53:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Tuček - Hoza, Flamík, Vaškovič, Korotvička, Špok, Kubica, Jurásek, Pokorný, Klimeš, Sajdl, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Havlík, Koktan, Kuba, Vrba, Lesák, Hollý
Tihlář - Pala, Faltýnek, J. Ferenc, Pavlas, Osina, Halouska, Hoferek - Kolář, Sedlák, Ditrich, Coufal, Hanák, Sprušil, Menšík, Venkrbec, Goiš, Martinák, Kohút, Málek, Kundrátek

Zubři nastoupili k zápasu bez Martina Kotáska. Na jeho místo se posunul Sprušil. Domácím chyběl Salajka.

První zahřívací střely, které ovšem postrádaly větší prudkost i přesnost vzešly z hokejek Zubrů, ale sotva se po 109 sekundách dostali poprvé k puku Drtiči, bylo zle. Haring s Vaškovičem se hned dostali do přečíslení 2 na 1 a prvně jmenovaný zakončoval do prázdné Tihlářovy klece - 1:0. Dalších 7 minut pak silně připomínalo úvodní semifinálový zápas. Drtiči si vytvořili obrovský tlak, během nějž 14 krát ohrozili přerovského brankáře. V 6.minutě mohl zvýšit Špok, těsně před bránou však Tihlářovu svatyni minul. Za necelé dvě minuty se to ale podařilo Juráskovi, který po přesné přihrávce Peše z prostoru mezi kruhy mířil pod břevno - 2:0. Na konci 9.minuty navíc dostali Drtiči početní výhodu. V tomto momentu však Drtičům jakoby "došla energie" a Zubři se bez větších potíží ubránili. A co víc ! Domácí celek začal kupit velké množství chyb a Přerov si začal vytvářet řadu vyložených šancí. Na konci 12.minuty zkoušel například Goiš u branky Hodonína několikrát po sobě propasírovat pod Tučkem puk za brankovou čáru, ve 13.minutě po zaváhání domácí obrany se do sólového nájezdu probojoval Ditrich, Tučka sice prostřelil, puk ale brankovou čáru nepřešel. Jen o několik sekund později stál tváří v tvář sám před Tučkem Sedlák, ale mířil příliš vysoko. A tak zaslouženého gólu se hosté dočkali až v závěru 16.minuty. Ditrich perfektně přihrál dopředu Venkrbcovi a ten se v přečíslení 2 na 1 rozhodl pro střelu. Střela mu sice nesedla, Tučka však překvapila tolik, že střelu nezachytil a puk se nakonec za branovou čáru dokutálel - 2:1. Ani ne po půl minutě se ocitl mezi kruhy zcela volný Sprušil, ale vyrovnat se mu zatím nepodařilo. Do šaten se odcházelo za stavu 2:1 pro Hodonín.

Vyrovnaný zápas pokračoval i v dalším dějství. Hned v úvodu 2.třetiny si šanci 2 na 1 vypracoval domácí tým, ale puk se hráčům zamotal pod nohama a na zakončení tak nakonec ani nedošlo. Ve 24.minutě ohrozil Tučka Kolář, ale branka byla bohužel nižší než potřeboval. O několik sekund později se na dvakrát Tihláře pokoušel mezi kruhy ohrozit Lesák. Ve 27.minutě Meo vyrovnalo. Po další hrubici Drtičů ze sólového nájezdu skóroval Sedlák - 2:2. Radost Zubrů ale netrvalo dlouho. Za necelé dvě minuty je totiž poslal rozhodčí Mech do čtyř a pouhých 13 sekund stačilo Drtičům ke vstřelení branky. Zubry uzamkli před Tihlářem, Vaškovič našel u pravé tyče dobře najetého Haringa a tomu stačilo jen správně nastavit hůl - 3:2. Dúležitý okamžik přineslo utkání ve 32.minutě. Po krosčeku Peše a úderu Hollého do oblasti hlavy a krku, za který vyfasoval navíc i osobní trest, měli Zubři možnost hrát 83 sekund přesilovku 5 proti 3. Jejich tlak byl velký, třikrát se pokoušel zakončovat Pavlas, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Až do konce třetiny se pak především vylučovalo a tak trestná lavice téměř nevychladla.

Také v poslední třetině se hrálo nahoru dolů na obě strany. Zubři se snažili o vyrovnání, bojovali, ale měli to velmi obtížné, protože v poslední třetině už byli vylučováni jen oni (pětkrát) a když už si šel odpočinout na trestnou lavici i domácí Korotvička, šlo o trest souběžný. V úvodu 47. minuty při první přesilovce domácích ve 3.třetině spálil obrovskou šanci Korotvička. Prudká střela z jeho hole se zastavila až o pravou tyč Tihlářovy svatyně a ještě v závěru téže minuty přestřelil jeden z domácích hráčů Tihlářovu klec z bezprostřední blízkosti. 30 sekund před návratem vyloučeného Osiny mu přišel dělat na trestnou lavici společnost Faltýnek, krátkému oslabení 3 na 5 se ale naštěstí dokázal Přerov bez větších potíží ubránit. Už při hře 5 na 5 se do přečíslení dostali Kubica se Špokem, jeho střelu ale Tihlář zlikvidoval. V 54.minutě zvonila tyč na opačné straně po Sedlákově střeleckém pokusu. O minutu později už ovšem vyrovnáno bylo - před Tučkem se utvořila skrumáž a za brankovou čáru se podařilo protlačit puk Goišovi - 3:3. Za dalších 24 sekund už mohli vést Zubři, když Kolář s Ditrichem si vytvořili akci 2 na 1. Kolář zvolil střelu, ale Tučka nepřekonal. 6 sekund před sirénou vyloučil Mech Halousku na 4 minuty a tak Zubři museli zahajovat prodloužení v oslabení 3 proti 4.

322 těžkých sekund si museli Zubři vytrpět v prodloužení. Drtiči mohutně útočili, Tihlář prokazoval své kvality a Zubry stále držel nad vodou. Ještě více se hostům přitížilo ve 4.minutě prodloužení. Mech poslal za krosček ven Palu a Zubři hráli 32 sekund dokonce ve třech proti pěti. Vše ale ustáli a po návratu do čtyř už drželi Drtiče od své branky v dostatečné vzdálenosti. Oni sami si ale také už vyloženou šanci nevytvořili a tak dramatický zápas musely rozhodnout nájezdy. Jedním z aktérů nemohl být bohužel Pavlas, protože během prodloužení inkasoval osobní trest.

Samostatné nájezdy zahájil domácí Vaškovič a nemýlil se. Také Hanák zamířil přesně k levé tyči a po prvních nájezdech byl na ně stav nerozhodný 1:1. Ve druhých neuspěl ani domácí Haring, ani hostující Sedlák. V rozhodujícím třetím nájezdu se pod břevno trefil Jurásek, Ditrich ale domácí klec minul. To znamenalo, že domácí tým zvítězil nakonec po nájezdech 4:3 a ujal se vedení na zápasy 2:1. Meo se ale za svůj dnešní výkon stydět v žádném případě nemusí, na rozdíl od nedělního zápasu šlo dnes o naprosto vyrovnaný zápas, v němž nebylo daleko od úspěchu. Štěstí se k němu ale nakonec obrátilo zády. Vyrovnat stav série bude moci už v sobotu 27.3. v 17 hodin. Zubři navíc budou mít výhodu domácího prostředí.

sestřih videozáznamu naleznete na TV Zubr

Libor Galko, Tibor Janás (SHK Hodonín): Hodoníští trenéři se jak už bývá zvykem, odmítli k utkání vyjádřit.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Kluci celý zápas odmakali perfektně a je velká škoda, že se štěstí v nájezdech nepřiklonilo na naši stranu. V prodloužení jsme se nechali zbytečně vyprovokovat a to byla chyba. Zítra si trochu odpočineme a v sobotu jdeme znovu na to. Hodonínu to chceme ještě více znepříjemnit.