Přerované zastavili rozjetou Slavii, proti Pražanům natáhli šňůru výher na šest utkání

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 42. kole Chance ligy porazili doma pražskou Slavii 4:1. Zubři si připsali osmé lednové vítězství a šesté v řadě, naopak sešívaní po čtyřech triumfech nebodovali. Hanáky poslali do dvougólového vedení Joshua Mácha a David Březina, který se vrátil z marodky. Při slávistické přesilovce šest na čtyři sice v závěru snížil Matěj Beran, pak se ale do prázdné hostující branky trefili Vojtěch Lednický s Lukášem Chludilem a pojistili přerovskou výhru.
42.kolo, středa 24.1.2024
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Mácha (Chroboček), 31. Březina (Nemec, Zeleňák), 59. Lednický (Mácha), 60. Chludil (Hejcman, Pospíšil) – 59. Beran (Knotek, Holý). Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hájková, Maštalíř. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 821. Střely na branku: 22:28. Zblokované střely: 1:7. Vhazování: 43:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Postava – Kudělka, Zeleňák, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Adámek – Lednický, Pechanec, Mácha – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Dobša, Nemec, Březina
Volevecký – Klikorka, Žovinec, Holý, Hrdinka, Kremláček, Kajínek, Stejskal – Guman, Polák, Beran – Brož, Knotek, Průžek – Kulda, Slavík, Všetečka – Slavíček, Havrda, Strnad

Úvodní minuty zápasu chytili lépe hosté. Na Zubry nastoupili velmi aktivně, dobrým napadáním je příliš nepouštěli k bezpečné rozehrávce a ve druhé minutě málem otevřeli skóre. Kajínek před odkrytou částí branky kotouč promáchl. I přes soupeřovo nasazení to ale byli domácí, kdo se dostal do vedení. Chrobočkovo nahození od modré čáry Volevecký neudržel, puk vypadl před něj a v následné skrumáži si jej pro gólovou dorážku našel Joshua Mácha. Hosté ale z tempa neslevili a Zubry forčekingem nutili k chybám, čímž se urodily velké šance pro Kremláčka či Berana. Ty obětavě zastavil Talafa, respektive Pšurný.

Také druhá třetina nabídla velice svižný a bruslivý hokej. Tempo se sice zmírnilo poté, co Zubři hráli dvakrát po sobě oslabení kvůli hře v šesti a hned nato si sami zahráli přesilovku, beze změny na skóre se však pokračovalo dál. Nicméně jen do 31. minuty. Nemec po vyhraném buly vykoukl zpoza branky a se štěstím dostal kotouč na Davida Březinu. Ten se nezalekl ani záporného úhlu, velmi chytře nastřelil kotouč Voleveckému do zad a i z místa, odkud se gól dát „nedá“, navýšil přerovský náskok. Druhé, rozkouskovanější a na šance chudší dějství tak skončilo za stavu 2:0.

Slavia si do třetí třetiny přenesla část přesilové hry, Zubři ji ale stejně jako po většinu utkání do ničeho výrazného nepustili. V obranném pásmu odváděli perfektní práci nejen holemi, nýbrž i tělem. Slavia neměla prakticky žádný manévrovací prostor ke kombinaci a cokoliv prošlo přes málokdy pootevřenou obranu, zastavil Michal Postava. Zápas však přece jen nabral hektický závěr. Slavia vyvinula v závěru tlak při power-play, ve které po neodpískaném ofsajdu zaznamenal kontaktní branku tečí Matěj Beran. Tím sice přerušil Postavovu 190minutovou neprůstřelnost, Hanáci si ale osmé vítězství z posledních devíti zápasů a šesté v řadě pohlídali. Do prázdné branky se prosadili ještě Vojtěch Lednický a Lukáš Chludil.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Potkaly se dva týmy s velmi dobrou aktuální formou. Jsme rádi, že jsme to my, kdo tu formu udržel dál a protáhl sérii. Také jsme rádi, že jsme doma opět zvítězili. Nerodilo se to samozřejmě lehce, Slavia má dobrý kádr a prezentuje se i dobrým hokejem. Jsem velmi pyšný na tým, jak začal fungovat a bojovat. Do hry už jsme zakomponovali strašně moc věcí. Zatím převažuje obranná část, ale tak to prostě je. Každé vítězství se počítá.

Aleš Totter (HC Slavia Praha): Byl to urputný zápas. Domácí hrají fyzicky a sehráli teď dva zápasy s nulou. Bylo to hodně o prvním gólu. Ten tým pak zintenzivní bránění a bohužel jsme první inkasovali my. Dneska jsme nebyli tak živí, byli jsme slabí, nevyhrávali jsme souboje a měli jsme takovou plonkovou převahu. Domácí zaslouženě vyhráli, sice jsme to ještě zdramatizovali, ale dneska jsme prostě nebyli tak silní. Teď se připravíme na sobotu.