Přerované ukončili čekání na vstřelený gól, na Jihlavu si ale doma nepřišli

P ř e r o v – O domácí neporazitelnost přišli hokejisté Přerova. Všechny body si z MEO Arény odvezla Jihlava. Ta otevřela skóre vzájemného utkání před polovinou druhé třetiny. Zubři se snažili odpovědět, Navrátilovu střelu však rozhodčí jako gólovou neuznali. Prosadit se Hanáci dokázali, až když Dukla vedla o dvě branky. Dlouhý gólový půst ukončil Matouš Kratochvil. V závěru při přesilovce se modrožlutí tlačili za vyrovnáním, hosté však odolali a do prázdné brány ještě přidali pojistku na své vítězství.
7.kolo, středa 25.9.2019
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 44. M. Kratochvil (Hejcman, Zbořil) – 27. Fronk (Anděl, Poletín), 42. Čermák (Čachotský), 60. Pekr. Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Blažek, Kleprlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1792. Střely na branku: 32:33. Zblokované střely: 5:8. Vhazování: 44:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Petrásek – Čáp, Černý, Kubeš, Zbořil, Krisl, Weinhold – Doležal, Pšurný, Navrátil – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Süss, Sýkora, Š. Kratochvil – Svoboda, Indrák, Houška
Brož – Staněk, Pohl, Půža, Holý, Mareš, Kolář, Piegl – Jiránek, Zeman, Pekr – Harkabus, Čachotský, Čermák – Anděl, Poletín, Fronk – Lichanec, Davídek, Chlubna

Bez deseti minut dvouzápasové čekání na gól mohli Zubři ukončit ve druhé minutě. Sýkora uvolnil na pravém křídle Šimona Kratochvila, který si sjel před branku a vystřelil pod břevno. Brož kotouč vyrazil nad sebe, k dorážkám už se domácí neprobili. Po vyhraném buly v útočném pásmu se jihlavskému gólmanovi snažil nasadit jesličky Sýkora, ovšem neuspěl. Na druhé straně Holý po skrumáži před Petráskem těsně minul. V první třetině branka nepadla. I proto, že se Doležal zblízka dvakrát neprosadil a Anděla po Čachotského zadovce vychytal Petrásek.

Do druhé části vstoupili Přerovští aktivně a bratři Kratochvilové ohrozili Brože. Ještě větší příležitost se naskytla jihlavskému Čermákovi. Po přihrávce Čachotského se ocitl sám před Petráskem, ten jeho bekhendový blafák vytrčenou holí zmařil. Ve 27. minutě se Dukla poprvé radovala, z boku procedil puk přes ležícího gólmana Jiří Fronk. Zubrům chvíli trvalo, než se z inkasované branky oklepali. Po polovině utkání je podržel Petrásek, jenž betonem famózně zastavil Poletína a vzápětí nepropustil ránu Lichance. Ve 34. minutě došlo ke sporné situaci. Po Navrátilově bekhendovém zakončení se kotouč dostal za Brože a brankový sudí rozsvítil červené světlo na znamení gólu. Hlavní rozhodčí však rozpažil a svůj verdikt nezměnil ani po krátké poradě s kolegy.

Zkraje třetí třetiny hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Čachotský si roztáhl Petráska a důrazný David Čermák jej poté u levé tyče překonal. Ve 44. minutě Přerov snížil. Hejcman poslal doprava dlouhý pas, který Harkabus pouze ztlumil, a Matouš Kratochvil zavěsil do protipohybu Brože. Domácí publikum hnalo Hanáky za vyrovnáním. Blízko k němu měli zejména v závěru při vyloučení Pekra. Navrátil ale v nadějné pozici rozvlnil pouze boční síť a zblízka neprostřelil gólmana Dukly ani Pšurný. Zubři to ještě zkusili se šesti bruslaři v poli, výsledkem nicméně bylo zpečetění výhry Jihlavy, o které se postaral Matěj Pekr.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Potkali jsme kvalitního soupeře, který byl v určitých fázích zápasu lepší. Přesto si myslím, že jsme po bodu sahali. Mrzí nás, že ho nebereme. Chystali jsme se na to, co bude Jihlava hrát, ale strašně těžko se nám překonávalo střední pásmo. Také jsme si nevynutili fauly, po dvou třetinách se hrálo bez vyloučení. Musíme ocenit kvalitu Jihlavy, celkově byla lepší.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Bylo to hodně těžké a vyrovnané utkání. Příležitosti se pořád přelévaly z jedné strany na druhou. Myslím si, že co se týče taktických věcí, zejména v obranné činnosti, jsme to dnes velmi dobře zvládli. Samozřejmě tam byly chybičky, ale když to vezmu celkově, tak jsme si tu výhru zasloužili. Bylo to férově vedené utkání, a ta vyloučení tomu odpovídala.