Přerované si opět zahrají čtvrtfinále! Vedení proti rezervě Pardubic dokázali udržet

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v rozhodujícím třetím utkání předkola play-off Chance ligy doma B-tým Pardubic 3:2, sérii otočili z 0:1 na 2:1 na zápasy a podeváté v řadě nebudou chybět ve čtvrtfinále play-off. Zubři se po gólech Jakuba Zembola, Vojtecha Zeleňáka a Davida Dobši z přesilovky dostali do tříbrankového vedení, o to ale pak málem přišli. Hostující Ondřej Chabada a Michal Pochobradský snížili na nejtěsnější možný rozdíl a v závěru se Dynamo tlačilo za vyrovnáním. Hanáci však už potřetí neinkasovali a mohou se těšit na moravské bitvy se Vsetínem.
PP-O3, čtvrtek 7.3.2024
HC ZUBR Přerov - HC Dynamo Pardubice "B"
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Zembol (Ministr, Dobša), 13. Zeleňák (Zembol, Ministr), 32. Dobša (Březina, Pechanec) – 49. Chabada (Voženílek, Zeman), 58. Pochobradský (Mikyska, Herčík). Rozhodčí: Jechoutek, Kubičík – Otáhal, Zídek. Vyloučení: 4:2, navíc Hrádek (Pardubice "B") 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1220. Střely na branku: 30:56. Zblokované střely: 1:10. Vhazování: 48:19. Průběh utkání: 3:0, 3:2. Konečný stav série: 2:1.
Postava – Černý, Krisl, Chroboček, Zeleňák, Němec, Kudělka, Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Pospíšil, Nemec, Chludil – Dobša, Zembol, Ministr – Mácha, Pšurný, Doležal
Honzík (32. Vomáčka) – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Chabada, Voženílek, Kubíček – Pochobradský, Rákos, Herčík – Rouha, Mikyska, Urban – Zeman, Kaut, Lichtag – Paleček

Úvodní minuty zápasu byly opatrné z obou stran a nabídly prakticky jen řadu nahození, která zpravidla končila na obranách soupeřů. Zubři šli ale už v osmé minutě z nenápadné akce do vedení. Krisl nadvakrát napálil kotouč na branku, pokaždé přitom pouze do skrumáže před Honzíkem, z ní ale vyplaval k Jakubu Zembolovi, který se z pohotového zakončení prosadil pod horní tyč. Hokej žádné výrazné šance nenabízel, domácí přesto o pět minut později vedli 2:0. Od levého mantinelu uspěl střelou na vzdálenější tyč Vojtěch Zeleňák. Přerov byl v prvním dějství celkem, který hru poměrně bezpečně kontroloval, zato hosté nepředvedli víceméně nic. Možná i proto si po siréně agresivně vyšlápli na Dobšu, který po skončení třetiny vystřelil na Honzíka a strhla se další hromadná šarvátka.

Tu rozhodčí ocenili mírnými tresty pro Ministra, zato do sprch zamířil Hrádek. Po hře ve čtyřech, kdy měl gólovku Pechanec, si tak Přerov zahrál krátkou přesilovku, mnoho z ní ale nevytěžil. To ale Zubry nemuselo trápit. Jejich koncentrovaný výkon stál hlavně na poctivé obranné činnosti a přes tu se Pardubicím hledaly cesty jen těžko. Na druhé straně měl další šanci Zeleňák, nakonec ale třetí branku zaznamenala „až“ lajna přesilovková. Po křížné přihrávce Pechance pálil Březina a po odrazu od betonu dorážel do odkryté branky David Dobša. Honzíka nahradil v brankovišti Vomáčka, kterého ihned v brejku prověřil Mácha, to Postava musel ve 37. minutě řešit první vážné potíže – Herčíka v přečíslení. Žádná další změna skóre však do přestávky nenastala.

Na úvod třetí třetiny Vomáčka podruhé vychytal Březinu v úniku, o chvíli později mu proti Nemcově střele pomohla zase tyč. Vzhledem k množství přerovských šancí mohlo být dávno hotovo, ale nebylo. Pardubice toho za celý zápas mnoho nepředvedly, nic ale nevzdaly, a do hry je dostala trefa Ondřeje Chabady, na kterou Postava neměl dobrý výhled. Zubři znejistěli, zato Pardubice se dostaly na koně. V závěrečném tlaku odvolaly brankáře a v čase 57:22 z předbrankového prostoru vsítil kontaktní branku Michal Pochobradský. Závěrečné minuty nabídly pořádné drama, byly ale zároveň velmi rozkouskované, což hrálo do karet spíše Přerovu. Těsný náskok i díky skvělému Postavovi zvládl uhájit.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Zápas byl fantastický. Dostali jsme se do skvělého výkonu a načetli si soupeře. Řekl bych, že kluci se sžili s tím, co na něj chceme praktikovat. Utkání jsme v podstatě měli ve své režii, bohužel jsme za stavu 3:0 nevyužili dva brejky. Kdybychom dali na 4:0, byl by karneval. Takhle jsme si to zkomplikovali, jak to umíme snad jenom my. Byly to nervy. Soupeři je potřeba přiznat, že to nevzdal. V sezoně už několik zápasů v posledních minutách otočil a dneska k tomu byl zase blízko. Naštěstí tam stál Postava a horní tyč. Oddechli jsme si, ale jinak to byl skvělý zápas. Jsme nadšení z postupu.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): Zápas určitě rozhodla první třetina, kterou jsme ztratili 0:2. Soupeř nám dal dva jednoduché góly poté, co jsme si nedokázali rozebrat hráče v prostoru před brankou. Udalo to směr utkání, nicméně jsme nesložili zbraně a ve třetí třetině jsme do toho dali všechno. Kluci to nevzdali, za což jsem velmi rád, i v kabině jsme jim za to poděkovali. Sahali jsme po vyrovnání, v závěru jsme dokonce trefili horní tyč. Pogratulovali jsme soupeři a ze série jsme si odnesli cenné zkušenosti, hlavně mladí kluci. Nachystáme se na další sezonu a věříme, že jako tým budeme ještě lepší.