Porážka se ctí. Zubři v generálce na Chance ligu usilovali o vyrovnání až do konce

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli v posledním zápase přípravy s Liptovským Mikulášem 4:5. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře otevřeli skóre hned v první minutě, účastník slovenské extraligy ale předvedl tříbrankový obrat. Vedení si pak udržoval až do konce utkání, Zubři se však dokázali dostat na dostřel a závěr generálky na nový ročník Chance ligy pořádně zdramatizovali.
přát., čtvrtek 2.9.2021
HC ZUBR Přerov - MHk 32 Liptovský Mikuláš
4:5
(1:1, 0:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 1. Süss (Černý, Doležal), 48. Dvořák (Černý), 59. Kubeš (Herman, Hrdinka), 60. Herman (Jan Svoboda) – 16. Obdržálek (Varttinen, Hovorka), 24. Obdržálek (Hovorka), 43. Jurík (Michalík, Salija), 56. Salija (Walega, Jurík), 60. Šepelev (Hovorka). Rozhodčí: Cik, Sedlák – Novotný, Peluha. Vyloučení: 7:8, navíc Hrabal (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 386. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.
Postava – Hrabal, Černý, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Ševčík – Süss, Pšurný, Doležal – Dobiáš, Kratochvil, Herman – Novák, Dvořák, Dobša – Král, Indrák, Jan Svoboda
Vošvrda – Ventelä, Varttinen, Kuráli, Salija, Šepelev, Mezovský, Ilenčík, Droppa – Paločko, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Čuvilov, Urban, Uhrík – Haluška, Petráš, Kalousek

Přerov šel rychle do vedení. Jan Süss se kličkou vyhnul soupeři a po čtrnácti sekundách bekhendem zamířil do pravého horního růžku Vošvrdovy brány. Hostující gólman poté betonem zastavil unikajícího Krále a zakončení Pšurného vytěsnil ramenem nad břevno. Zubři další šance v první třetině nevyužili a v oslabení inkasovali. Z pravého kruhu zamířil pod horní tyč český útočník ve službách Liptovského Mikuláše Petr Obdržálek. Po faulech Hovorky a Saliji hráli domácí minutu a půl přesilovku pět na tři, Vošvrdu v ní ale ani po ránách Černého a Hrdinky nepřekonali.

Ve druhé části Zubři na předešlý nápor nenavázali. Jejich slovenský soupeř skóre ve 24. minutě otočil. Postava po ztečovaném nahození skákal k levé tyči, kterou nastřelil Hovorka. Odražený puk poslal do odkryté brány Petr Obdržálek a prosadil se podruhé v zápase. Odpovědět se pokoušel Jan Svoboda, Vošvrda mu však volné místo u pravé tyče nenechal. Teč Doležala skončila těsně nad hostující brankou, na druhé straně vychytal důrazného Uhríka betonem Postava.

Na začátku třetího dějství Vošvrda koncem betonu vytěsnil nahození Hrdinky tečované Kubešem. Liptovský Mikuláš zareagoval využitou přesilovkou, v níž pas Michalíka usměrnil do sítě Juraj Jurík. Snížit mohl Kratochvil, bekhendem ovšem zamířil jen do ležícího Vošvrdy. Ujala se až střela Filipa Dvořáka, který si na modré čáře vyměnil pozici s obráncem Černým. Přerov pak přišel o Hrabala, jehož rozhodčí za napadení vyloučili do konce utkání. Na konci pětiminutové přesilovky navíc Postavu prostřelil Arturs Salija. Hanáci se v závěru dotáhli na rozdíl jediného gólu, Hermanův pokus dorazil do branky Jakub Kubeš. Domácí následně dvakrát zkusili risk bez gólmana. Při prvním trefil prázdnou bránu hostující bek Alexandr Šepelev, při druhém uzavřel přestřelku Jakub Herman.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Přijel výborný soupeř, který bude ve slovenské extralize hodně nahoře. Skvěle nás prověřil. Vstup do utkání se nám povedl, druhá třetina byla ale špatná. Klukům patří kredit za závěr, nepříznivě se vyvíjející zápas zdramatizovali. Konečný výsledek asi odpovídá tomu, co se dělo na ledě.

Milan Jančuška (MHk 32 Liptovský Mikuláš): Víme, že Přerov patří ke špičce Chance ligy. V přípravě na novou sezonu vykazuje velmi dobré výsledky a vítězství. Proto pro nás tato prověrka byla velmi důležitá a cenná. Ukázala nám, na čem ještě musíme zapracovat. Výhra nás povzbudí do další práce, extraliga nám začíná až později. Chtěl bych Přerovu poděkovat, že nám umožnil utkání odehrát v náhradním termínu, protože jsme hráli ještě Tatranský pohár.