Konečně za tři body! Zubři po zlepšeném výkonu ve třetí části vyzráli na Dynamo

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zvítězili ve 35. kole Chance ligy nad rezervou Pardubic 5:2 a poprvé od 25. října loňského roku na domácím ledě uspěli v základní hrací době. Na vedoucí branky Joshuy Máchy a Antonína Pechance z přesilovky sice odpověděl dvěma trefami Daniel Herčík, který také jednou využil početní převahu. Na začátku třetí třetiny ale skóroval kapitán Zubrů Jiří Krisl a Hanáci pak zlepšeným výkonem Dynamu potřetí vyrovnat nedovolili. Výhru si ještě v závěru pojistili střelami Tomáše Kudělky a Krisla do prázdné brány.
35.kolo, sobota 6.1.2024
HC ZUBR Přerov - HC Dynamo Pardubice "B"
5:2
(2:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Mácha (Jan Svoboda, Ministr), 17. Pechanec (Chroboček, Jakub Svoboda), 42. Krisl (Indrák, Ministr), 58. Kudělka, 60. Krisl – 9. Herčík (Zeman, Hrádek), 37. Herčík (Honzík). Rozhodčí: Cabák, Pilný – Bezděk, Veselý. Vyloučení: 3:3, navíc Hrníčko (Pardubice "B") 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 856. Střely na branku: 19:38. Zblokované střely: 9:7. Vhazování: 43:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Postava – Kudělka, Němec, Chroboček, Talafa, Cubo, Krisl, Adámek – Pospíšil, Pechanec, Lednický – Indrák, Hejcman, Jakub Svoboda – Mácha, Ministr, Jan Svoboda – Dobša, Nemec, Goiš
Honzík – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Švec, Tvrdík, Voženílek – Hrníčko, Kaut, Lichtag – Žálčík, Mikyska, Kaplan – Zeman, Herčík, Pavlata – Gromadzki, Fiala

Úvodní minuty zápasu nenabídly nic zajímavého, i tak šli ale Zubři z první šance ve čtvrté minutě do vedení. V přečíslení vedl puk na holi Joshua Mácha, který namísto nahrávky zvolil zakončení bekhendem a otevřel skóre. Domácí poté odehráli velmi dobrou pasáž, zchladila je ale vyrovnávací branka už o pět minut později. Pardubice udržely útočné pásmo a v dobře sehrané kombinaci z mezikruží srovnal Daniel Herčík. Ze hry měli po srovnání více hosté, v první třetině ale stejně zvítězili Zubři. Chroboček využil v přesilovce dobrou clonu před Honzíkem, odkud úspěšně tečoval Antonín Pechanec.

Na startu druhé třetiny měl dobrou šanci Nemec, Honzík ale zblízka zasáhl. Pardubice pak nebyly od srovnání daleko ve své početní výhodě, Žálčík však z dobré pozice mířil pouze do horní tyče. V polovině zápasu obdržel za ošklivý atak trest do konce utkání Hrníčko, Zubři ale pětiminutovou přesilovku promarnili a druhou třetinou se spíše protrápili. Zato Pardubice v další přesilovce zaslouženě srovnaly. Do stojící obrany zajel Daniel Herčík a po sóle překonal Postavu z levého kruhu.

Třetí třetina tak začala za stavu 2:2, ten však dlouho netrval. Jiří Krisl natáhl ke střele z dálky ve 42. minutě a trefil vzdálenější rožek Honzíkovy branky. Vzápětí mohl srovnat Lichtag v úniku, Postavovi ale podruhé v zápase pomohla branková konstrukce. Utkání až do závěrečných minut neobnovilo tempo z první třetiny, Zubři ale zařadili vyšší rychlostní stupeň a namísto pardubického tlaku to byl přerovský vichr, který se proháněl útočným pásmem. Velké šance nakonec k dalším gólům nevedly, Hanáci ale pomocí tref Tomáše Kudělky a Jiřího Krisla do prázdné branky zaznamenali první pětigólovou výhru v sezoně.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že soupeř je bod před námi. Chtěli jsme jej přeskočit, abychom si udělali trochu odstup od spodní části tabulky. Také jsme věděli, v čem je mladý a bruslivý tým Pardubic silný a v čem má naopak slabinu. První dvě třetiny se nám moc nedařila hra pět na pět. Ve druhé třetině jsme dostali skvělou možnost v pětiminutové přesilovce, kterou jsme úplně prohospodařili, tam nás čeká ještě spousta práce. Třetí třetina ale byla podle našich představ a konečně hrál power-play někdo jiný než my. Dopadlo to pro nás dobře.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): Utkání se mi hodnotí opravdu těžce, jelikož je to pro nás krutá porážka. Myslím si, že jsme celý zápas byli herně lepší a chvílemi jsme opravdu dominovali. Tvořili jsme si velké množství šancí, bohužel jsme je nedokázali proměnit a soupeř dal minimálně dvě šťastné branky. My už jsme se pak nedokázali vrátit do zápasu nějakým vyrovnávacím gólem a to, že jsme dostali dvakrát do prázdné branky, to už je vabank. Odjíždí se nám opravdu těžko, protože jsme tady dneska odvedli maximum. Tak to bohužel někdy je, že vyhraje i horší tým.