Juniorka nestačila na Třinec, s Oceláři na domácím ledě prohrála rozdílem čtyř branek

P ř e r o v – Hokejisté Přerova v 19. kole DHL extraligy juniorů podlehli v domácím prostředí Třinci 0:4 a potřetí v řadě prohráli. Zubři v prvních dvou třetinách inkasovali po jednom gólu. Ve třetím dějství podruhé v zápase neubránili oslabení, následně navíc dostali čtvrtou branku. Sami se přitom prosadit nedokázali a brankář Ocelářů Král se tak na Hané blýskl čistým kontem. Přerov vzhledem k výhře Zlína nad Pardubicemi klesl v tabulce skupiny Východ na poslední osmé místo.
19.kolo, čtvrtek 26.10.2023
HC ZUBR Přerov - HC Oceláři Třinec
0:4
(0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Sikora (Cezdo, Buják), 22. Volas (Šilar, Holinka), 48. Volas (Šilar, Gerych), 49. Bartoš (Lysak). Rozhodčí: Hradil, Šico – Bartoň, Hanzlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Střely na branku: 23:36. Průběh utkání: 0:4.
Vojtek – Tomiga, Bárta, Škňouřil, Billa, Pekr, Koblížek, Janek – Hradil, Ozollapa, Kuchta – Hlávka, Halík, Buršík – Kolařík, Mašek, Hanák – Šťastný, Nášel, Dobša
Král – Horváth, Andrle, Kurbaka, Volas, Pospíšil, Ošmera, Buják – Kozlík, Sikora, Cedzo – Gerych, Holinka, Šilar – Spěváček, Bartoš, Lysak – Mikula, Blaha

V úvodu ujel třineckým obráncům Hlávka, ale Krále prostřelit nedokázal. Oceláři si v patnácté minutě pomohli přesilovkou. Tři sekundy před návratem vyloučeného Billy na led zamířil po skrumáži před Vojtkem do horní části brány Petr Sikora.

Druhý gól hostů přidal zkraje druhé třetiny Patrik Volas. Přerovští zůstali ve třech poblíž své branky a obránce Slezanů poslal kotouč do levého horního rohu. Po přihrávce od zadního mantinelu pak pálil Šťastný, Král jej ale vychytal. Vojtek zase zneškodnil šance Blahy, Cedza a Holinky.

V čase 47:24 Oceláři podruhé v zápase využili přesilovku. Od modré čáry vypálil přesně do pravého dolního rohu domácí branky Patrik Volas a zaznamenal druhý gól v utkání. Zanedlouho navíc potrestal zaváhání Zubrů v obranném pásmu Jan Bartoš a poslal Třinec do čtyřbrankového vedení. To hosté udrželi až do závěrečné sirény.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Do zápasu jsme nevstoupili úplně špatně, bohužel jsme v oslabení dostali gól. Po dvou třetinách byl zápas pořád otevřený, prohrávali jsme 0:2. Na začátku třetí části jsme ale hráli tři slepená oslabení. V jednom z nich jsme inkasovali, což utkání rozhodlo.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Úvod nebyl ideální, nemohli jsme se rozjet. Řekl bych, že celé utkání nemělo na začátku takové tempo, jaké by mělo mít. Od druhé třetiny jsme začali být dominantnější, ale hrozně jsme kazili závěrečnou fázi a nedávali jsme góly. Až potom jsme se trochu uklidnili dvěma slepenými brankami. Dnes patří dík celému týmu. Hlavně jsme velmi rádi, že King vychytal nulu.