ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Znojmo 3:5 | JUNIOŘI: Zlín - Přerov 4:3 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 4:1

Horko na ledě i v hledišti. Zubři na úvod ZUBR Cupu otočili utkání se Vsetínem

Horko na ledě i v hledišti. Zubři na úvod ZUBR Cupu otočili utkání se Vsetínem
P ř e r o v – Hokejisté Přerova předvedli obrat a v prvním zápase domácího turnaje ZUBR Cup zvítězili nad Vsetínem 3:2 po prodloužení. Hanáci dotáhli dvoubrankovou ztrátu a v 61. minutě rozhodl z přesilovky hráč s číslem 61 Jakub Svoboda. Moravský souboj v srpnovém vedru rozkouskovala řada vyloučení, včetně šesti vyšších trestů.
ZUBR Cup, čtvrtek 18.8.2022
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
3:2p
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Kratochvil (Jakub Svoboda, Černý), 54. Černý (Jakub Svoboda, Doležal), 61. Jakub Svoboda (Kudělka, Kratochvil) – 1. Bláha (Jenáček, Kajínek), 26. Berger (Přikryl). Rozhodčí: Cabák, Grygera – Klimek, Návrat. Vyloučení: 9:16, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Dobša (Přerov) 5 minut, Chroboček (Přerov) 5 minut – Hryciow (Vsetín) trest ve hře, Berger (Vsetín) 5 minut, Kajínek (Vsetín) 5 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 846. Střely na branku: 38:16. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Nejlepší hráči: Jakub Svoboda – Maxim Žukov.
Postava – Kudělka, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Chroboček, Hanák – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Indrák, Březina, Jan Svoboda – Goiš, Macuh, Zembol – Adámek, Ministr, Dobša
Žukov – Kajínek, Jenáček, Voženílek, Ondračka, Hryciow, Říha – Bláha, Přikryl, Klímek – Jenyš, Klhůfek, Štefka – Koláček, Berger, Hořanský – Bachánek, Lichanec, Pětník

Komentář k zápasu

Zubři se ani nenadáli a už po dvaceti vteřinách inkasovali. Po vhazování si nepohlídali Štěpána Bláhu, který přejel před brankou a tečoval ránu Kajínka. Úspěšně. Domácí nedostala do hry ani špatná přesilovka, ve zbytku třetiny si ale nakonec vypracovali více gólovek než soupeř. Slibně vypadal zejména ladný průnik Ministra, jehož musel zastavit až dobře chytající Žukov. V polovině dějství byl do sprch poslán Goiš a atmosféra na ledě zhoustla. Ani přeplněná trestná lavice na obou stranách (3 domácí, 5 hostů) ovšem nevedla k domácímu srovnání.

Hned po siréně své spoluhráče podržel Postava proti Klhůfkovi a výrazně jim pomohl také při dvojitém oslabení. Po návratu Hanáka na led už ale zbylou část oslabení uhlídat nemohl. Jan Berger se protáhl středem a mladého gólmana prostřelil. Přerovští se ale na odpověď dlouho nenačekali. Ve 29. minutě si puk přebral Matouš Kratochvil a prudkou střelou zápěstím snížil. Více šancí si opticky znovu vytvářeli domácí, nouzi o zákroky ovšem neměl ani Postava.

Zubři sehráli dobrou přesilovku zkraje třetí periody, Maxim Žukov je ale držel zkrátka. Zembolovo vyloučení zase na opačné straně nepotrestal u odkryté branky Lichanec, a tak se pokračovalo do hluché pasáže, při níž se gólmani navzdory horku příliš nezapotili. Hru ale znovu nastartovalo vyloučení Klhůfka, které střelou od modré potrestal Robert Černý a srovnal. Přerovským se pak naskytlo několik možností k obratu. Neuspěl ale jak Jan Svoboda v nájezdu, tak ani Dobša u odkryté tyče a zamířilo se do prodloužení.

To začínali domácí s početní výhodou, kterou také po dvaceti sekundách využili. Na levý kruh se postavil Jakub Svoboda a krásnou dělovkou z prvního doteku á la Ovečkin rozhodl zápas. Na závěr proběhly tradiční samostatné nájezdy, v nichž se jediným úspěšným řešitelem stal přerovský Tomáš Doležal.

Ohlasy trenérů

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Bylo to hrozně rozhárané utkání, zbytečně přeexponované z obou stran. Přesilovky měly oba týmy, pak to ve třetí třetině mělo chvíli tempo a vypadalo to docela dobře. Přestože jsme přesilovky nesehráli moc dobře, ta poslední nakonec rozhodla. Pro nás bylo důležité vidět hráče v konfrontaci s takovým soupeřem a udělat si obrázek, jak by to mohlo vypadat.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): V první třetině jsme šli do vedení, ale domácí pak měli více ze hry. Hráli plno přesilovek, ale to vlastně po celý zápas. Stále jsme hráli ve čtyřech, ve třech. Sem tam jsme měli přesilovku i my, ale to bylo málo. Domácí toho měli o hodně víc, což poznamenalo celé utkání. Prvního beka nám zranili hned v první třetině, druhý bek dostal ve třetí třetině trest do konce zápasu. Dojeli jsme s šesti obránci, hráli jsme prakticky na pět obránců. Beci ale obstáli v tom, co jsme od nich očekávali. Musím vyzdvihnout brankáře Žukova, podal výborný výkon. Škoda, že jsme víc neprověřili naše mladé kluky. Stále jsme hráli v oslabení, na která jsme posílali to nejlepší, abychom udrželi výsledek. To se nám nakonec nepodařilo, ale i tak to z naší strany nebylo zlé. Co se týká faulů, opakuje se nám to už z minulého zápasu. Sedneme si a dáme to do pořádku.