Dvě trefy obránců a první do prázdné klece. Zubři skolili nebezpečné Litoměřice

P ř e r o v – Sérii domácích zápasů zatím hokejisté Přerova zvládají bez zaváhání. Po Porubě a Havířovu si před vlastním publikem poradili také s Litoměřicemi. Stadion sice na východě Hané vedl, Zubři ale po pěti minutách dokázali vyrovnat a ve třetí třetině překlopili skóre ve svůj prospěch. Severočechy zdolali 3:1, dvě ze tří branek přitom obstarali obránci. Třetí vstřelil útočník Číp, který tak jako první Přerovan v letošní sezoně přesně zakončil do prázdné brány.
48.kolo, sobota 1.2.2020
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Kubeš (Krisl, Doležal), 45. Weinhold (Pšurný, Navrátil), 60. Číp (Hejcman) – 22. Kadlec (Korkiakoski, M. Beran). Rozhodčí: Barek, Pilný – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 1140. Střely na branku: 42:25. Zblokované střely: 10:9. Vhazování: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Klimeš – Kubeš, Krisl, Zbořil, Weinhold, Forman, Bodák, Šnajnar – Navrátil, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Berger – Dvořák, Popelka, Goiš – Indrák, Moučka, Süss
A. Beran – Klikorka, Marcel, L. Doudera, Jebavý, Strejček, M. Voženílek, Baláž – M. Beran, Korkiakoski, Kadlec – Kangas, Jícha, Helt – Kropáček, Brabenec, Havelka – Bernat, Sklenář

V úvodních minutách první třetiny byli živější hosté z Litoměřic, zato Zubrům chvíli trvalo naladit se na správnou frekvenci. Poté však byly k vidění solidní šance na obou stranách, včetně nastřelených tyčí z holí Kropáčka a Moučky. Oba gólmani si však svoje brány postavili na správné místo a po první třetině tak platil stav 0:0.

To už se nedalo tvrdit o druhé části. Brzy po jejím startu otevřeli skóre hosté z přesilovky. Korkiakoski se dostal na kotouč v mezikruží a mohl zakončovat, využil ale závaru před Klimešem, zvedl hlavu a připravil gól pro Martina Kadlece, jenž se do odkryté klece nemýlil. Zubři ale na srovnání dlouho čekat nemuseli a zadařilo se jim rovněž v přesilové hře. Podobná skrumáž se odehrála i před ležícím Beranem, kde byl nejaktivnější Jakub Kubeš a zametl puk za brankovou čáru.

Duel tak musela rozseknout třetí třetina, na čemž Zubři rychle zapracovali. Ve 45. minutě přenechal Pšurný puk Martinu Weinholdovi, který na levém kruhu natáhl kotouč a střelou švihem prostřelil Berana. Zubři měli několik dalších šancí, zato hosté se na dostřel Klimešovi dostávali pouze sporadicky. Tříbodovou výhru Hanáků pečetil trefou do prázdné brány dvacet sekund před koncem Radek Číp.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): V posledním utkání před pauzou by byla škoda pokazit si předchozí úspěšné zápasy. Až na prvních pět minut, kdy jsme lehce zaspali, se nám duel povedl. Bereme jako vždy důležité tři body. Náš hlavní trenér měl dnes třetí zápas v kuse a poprvé vyhrál, takže má radost.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Viděli jsme relativně vyrovnaný zápas, i když jsme samozřejmě prohráli 1:3. Známe sílu domácích, jsou druzí a mají nesmírně kvalitní tým. My se poslední dobou potýkáme s ne tak úplně herními problémy, jako spíše s problémy v koncovce, což se dnes ukázalo jako klíčové. V tom byli domácí lepší.