INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Přesilovkový střelec Jakub Kubeš: V pauze potrénujeme a trochu si odfrkneme

Přesilovkový střelec Jakub Kubeš: V pauze potrénujeme a trochu si odfrkneme
P ř e r o v – Listy v kalendářích jsou již přetočeny na měsíc únor, což znamená, že hokejové dění v nejvyšších českých soutěžích se naposledy v sezoně na několik dní zastaví kvůli reprezentační přestávce. Zubři před ní dokázali z pěti zápasů čtyřikrát vyhrát a v každém z nich bodovat. Naposledy se jim na domácím ledě povedlo přetlačit litoměřický Stadion. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře uspěli výsledkem 3:1.

Úvodní minuty střetnutí nepůsobily z pohledu domácích příliš povedeně. „Měli jsme špatný vstup. Litoměřice na nás vletěly, takže tak pět, šest minut jsme měli problém. Pak jsme se do toho ale dostali, hra se vyrovnala a hráli jsme, co jsme chtěli. Udávali jsme tempo zápasu a nakonec jsme to dotáhli,“ shrnul duel 48. kola Chance ligy Jakub Kubeš.

Zubři hru průběžně přebírali do svých rukou. Hosté sice ve 22. minutě otevřeli skóre, vedení si však udrželi pouze na několik málo minut. Ve třetí třetině už modrožlutí soupeře do mnoha šancí nepustili a rozhodli o svém vítězství. „V té třetí třetině už to bylo pohlídané. Máme takto hodně zápasů, kdy vedeme o gól, o dva a hlídáme to,“ hodnotil Kubeš.

Právě on se před polovinou hrací doby postaral o vyrovnávací branku na 1:1. „Měli jsme přesilovku a párkrát jsme si to vyměnili nahoře. Jirka Krisl to vystřelil a mě to asi trochu trefilo do nohy. Pak tam byl závar před bránou a puk byl volný, tak už jsem ho jen doklepl. Byl to takový škaredý gól, ale taky se počítá,“ usmál se.

Početní výhody letos brněnskému odchovanci nepochybně svědčí. Ze svých celkových šesti tref v nich skóroval hned pětkrát, z toho tři góly obstaral právě do litoměřické sítě. „U nich (13. ledna, pozn. red.) jsem to tehdy dostal od Pšurky mezi kruhy a prostě to se štěstím trefil. Předtím v domácím zápase (26. prosince, pozn. red.) taky střílel Jirka Krisl a trefilo mě to do hokejky, takže to byly takové trochu šťastné góly,“ konstatoval.

Oba soupeři spolu v letošní sezoně změřili síly už pětkrát. Z tříbodové výhry se pokaždé radovali hokejisté Přerova. „Poslední duel se oproti těm minulým s Litoměřicemi asi v ničem moc nelišil. Je to vždycky boj, v sobotu akorát rozhodlo o něco méně gólů. Zatím ale máme štěstí v tom, že jsme jich pokaždé dali více my,“ porovnával 23letý obránce, který celek Vladimíra Kočary, Jakuba Grofa a Jiřího Sklenáře posílil před letošní sezonou.

Chance ligu i nejvyšší Tipsport Extraligu nyní zastavily Švédské hokejové hry. Týmům přijde pauza v nabitém programu vhod. „Řekli jsme si, že to s Litoměřicemi zvládneme za tři body a v reprepauze potrénujeme, ať jsme na posledních deset kol v pohodě,“ prozradil Kubeš.

S blížícím se odpočinkem neskrýval ani mírnou úlevu. „Už jsme se těšili. Řekli jsme si asi před dvěma týdny, že ještě dobře zvládneme pět, šest zápasů a pak si můžeme chvilku odfrknout. No a potom se do toho zase pustit,“ svěřil se.

Druhá část první ligy se blíží ke konci. Nabídne už jen deset zápasů, které Zubři načnou třemi souboji na domácí půdě. Příští úterý a středu (11. a 12. 2.) přitom půjde o dvojzápas s Chomutovem. „Bude to taková příprava na play-off. Dva zápasy ve dvou dnech a v obou uděláme všechno, co můžeme, abychom vyhráli. Jinak průběžně určitě můžeme být spokojení. Není sice první místo, ale tam jsou Budějovice s obrovským náskokem. Letos určitě chceme přejít první kolo, takže cílem je semifinále. Pak dál se už uvidí, to je loterie, napřed ale musíme do konce dotáhnout základní část,“ uzavřel Jakub Kubeš.