Důležitá výhra! Zubři díky skvělému Petráskovi přemohli nabuzené Benátky

P ř e r o v – Hokejisté Přerova udolali ve 34. kole Chance ligy Benátky nad Jizerou 2:0 a oplatili jim porážku z konce října. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala navázali na triumf ve Frýdku-Místku a zvítězili podruhé v řadě. Klíčovou trefu obstaral v patnácté minutě při přesilové hře Jakub Svoboda. Zubři pak přestáli všechny hostující šance a v závěru si tři body pojistili technickým gólem Šoustala. Brankář Petrásek kryl všech 38 střel aktivně hrající liberecké farmy a připsal si třetí čisté konto v letošní sezoně.
34.kolo, středa 5.1.2022
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Jakub Svoboda (Kubeš, Herman), 60. Šoustal (technický gól). Rozhodčí: Koziol, Skopal – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 8:11, navíc Král (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Špaček (Benátky) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 30:38. Zblokované střely: 6:22. Vhazování: 36:34. Průběh utkání: 2:0.
Petrásek – Hrdinka, Kubeš, Krisl, Černý, Dluhoš, Ševčík – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Süss, Šoustal, Doležal – Goiš, Dvořák, Sloboda – M. Svoboda, Král, Sebera
Pavelka (42. Žajdlík, 44. Pavelka) – Šedivý, Kolmann, Žůrek, Aubrecht, Bukač, Kovář, Kunst – Šír, Najman, Rychlovský – Duda, Průžek, Špaček – Dlouhý, Čederle, Jiruš – Pabiška, Dušek, Čermák

Lepší vstup měli do úvodní třetiny hosté, kterým se už ve druhé minutě naskytly šance v nebezpečných dorážkách po Kovářově střele. Skórovat mohlo i MEO, Šoustal ale chybnou rozehrávku v samostatném nájezdu nepotrestal. Benátky byly nadále aktivnější, v rozmezí pěti minut však nasbíraly čtyři tresty a musely se bránit. Dvojité oslabení zvládly, poté jim pomohla Pavelkova tyč při střele Doležala. Když však na levém křídle zápěstím vystřelil Jakub Svoboda, Kunst už se musel z trestné vracet předčasně.

To do druhé třetiny se překlenulo vyloučení Slobody, Přerov se ale dokázal ubránit. Stejně tak Zubři přečkali i další oslabení, hosté ovšem tahali za delší konec lana a ze hry měli ve druhé třetině podstatně více. Vítr z plachet jim nicméně ubíral běsnící Radek Duda, který svojí horkokrevností několikrát rozpoutal konflikty a sám si musel na trestné lavici také posedět. Vrcholem značně rozkouskované periody se stala pořádná bitka Krále se Špačkem, ani sportovně podané ruce je však neochránily před odchodem do sprch.

Benátky si své tempo přenesly i do třetí třetiny, Zubry ovšem nadále držel skvělý Petrásek. V 50. minutě mohl zblízka ve velké šanci vyrovnat Šedivý, domácí gólman si ale levou tyč pohlídal. Hosté svůj tlak stupňovali, zatímco Přerovu scházela rychlost a obratnost v soubojích a do útoku už se mnoho nehrnul. Petráskem zdeptaná hostující střídačka před koncem sáhla po hře bez brankáře, během ní ale rozhodla málo vídaná věc – technický gól. Kolmann na modré nastřelil Tomáše Šoustala, který by mu prchl směrem k prázdné bráně, a tak musel sáhnout po faulu. Hanáci tak s vypětím všech defenzivních sil uhájili tříbodový zisk.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Šlo o velice těžké utkání s velice silným soupeřem. Bylo také hodně agresivní, na ledě došlo na strašně moc osobních soubojů. Mohlo to být trošku jinak, kdyby se nám podařilo využít přesilovky ze začátku zápasu. Byla tam asi trochu nervozita – nesedlo nám to, jak bychom si představovali. Jediný gól z početní převahy nicméně v podstatě rozhodl. Benátky byly kromě síly také organizované. Vynikající výkon Petyho rozhodl, že máme tři body. Jsou pro nás nesmírně důležité, protože leden bude určovat, jak se to bude vyvíjet dál. Jsme hrozně rádi, že jsme utkání zvládli. Celý tým zaslouží pochvalu za statečný výkon.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Potýkáme se s koncovkou, což se v dnešním zápase naplno ukázalo – nevstřelili jsme branku. V posledních třech utkáních jsme dali dva góly, to je strašně málo. Produktivita nás trápí. Peníze na střelce nemáme, rozpočet máme malý. Do dalších zápasů budeme muset jít s tím, že v tréninku zapracujeme na zakončení. Věřím, že další utkání už zvládneme.