ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 5:1

Dvakrát za sebou doma. Zubři budou nejprve chtít oplatit Benátkám venkovní porážku

Dvakrát za sebou doma. Zubři budou nejprve chtít oplatit Benátkám venkovní porážku
P ř e r o v – Do nového roku vkročili přerovští hokejisté skvělým výsledkem. Na ledě Frýdku-Místku se pozitivně naladili šesti přesnými trefami, z toho jednou v přesilovce a dvakrát ve vlastním oslabení. Gólman Petrásek pak sám obdržel pouze jedinou branku a právě takový zápas družině Roberta Svobody a Petra Dočkala dlouho scházel. Zubři se nyní mohou nakopnout do dalších zápasů a konečně začít psát delší vítěznou šňůru. To se pokusí od středečních 18 hodin na domácím ledě s patnáctým celkem Benátek.
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
středa 5.1. 18:00
MEO Arena Přerov

Do Benátek vyrazili k prvnímu střetu Zubři na konci října. Jejich tým však sužovala pořádná marodka, a tak do města na řece Jizeře vyrazili pouze se třemi pětkami. Oslabenému Přerovu se vstup do zápasu relativně vyvedl, branku z několika šancí ale nepřinesl ani brejk Jakuba Svobody (9+7) a po polovině zápasu otevřely skóre Benátky. Přesilovku využil liberecký junior Adam Měchura (6 zápasů, 2+1) a brzy přebruslil hanácké beky Erik Čermák (2+5), jenž zvýšil na 2:0. Zubři se snažili výsledek zvrátit, Krále v brance ale nepřemohli ani jednou, a tak v 56. minutě stanovil konečné skóre Vojtěch Jiruš (4+3).

Odlepit se od sestupových příček se Benátkám stále nedaří

Liberecká farma patří od prvních kol k hlavním adeptům na sestup, jelikož začátek sezony měla přímo katastrofální. Poprvé bodovala až v sedmém kole. Od října se ze svých neúspěchů docela zvedla, poté ale znovu začala zapisovat více porážek, než výher. Před Vánocemi si sice tým trenérů Valdemara Jiruše a Antonína Nečase vyšlápl na Šumperk (5:1) a poté překvapil i vítězným výsledkem s Jihlavou (4:2), na další soupeře v podobě Vsetína (1:3) a Poruby už však nestačil (1:4). Benátky proto nadále leží v bodové propasti mezi posledním Havířovem a play-outovými pozicemi.

V Benátkách to vázne především v ofenzivních řadách. Mají druhý nejnižší počet vstřelených gólů v lize (76), což odráží slabou produktivitu mladých odchovanců Liberce v dospělém hokeji. Je však pravděpodobné, že z jednoho takového vyroste budoucí tahoun. Sebastian Čederle (12+6) je jím totiž už nyní a řadí se k nejdůležitějším článkům kádru. K ruce navíc nedávno dostal i matadora Radka Dudu (8 zápasů, 5+5), jenž se po roční pauze vrátil k profesionálnímu hokeji a benátecký útok rychle pozvedl. 

Chance liga, 34. kolo
Přerov – Benátky n/J

9. místo
umístění v tabulce
15. místo
30 – 13 – 3 – 2 – 12 (93:73) 47
statistiky základní části
32 – 12 – 0 – 2 – 18 (76:87) 38
Frýdek-Místek – Přerov 1:6
poslední zápasy
Benátky – Poruba 1:4
Jan Süss 19 (11+8)
nejproduktivnější hráč
Sebastian Čederle 18 (12+6)
Jan Süss (11 gólů)
nejlepší střelec
Sebastian Čederle (12 gólů)
Tomáš Doležal, Josef Hrabal (13 asistencí)
nejlepší nahrávač
Daniel Špaček (10 asistencí)
Josef Hrabal 13 (0+13)
nejproduktivnější obránce
Daniel Bukač 9 (2+7)
Filip Dvořák (34 TM)
nejtrestanější hráč
Adam Klapka (41 TM)
Michael Petrásek (91,49 %)
Lukáš Klimeš (92,53 %)
Michal Postava (91,75 %)
úspěšnost brankářů
Daniel Král (89,41 %)
Jaroslav Pavelka (91,81 %)
Matěj Žajdlík (88,83 %)
119 / 16 / 13,45 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
118 / 18 / 15,25 %
113 / 24 / 78,76 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
124 / 17 / 86,29 %

Online prodej vstupenek

Vstupenky na zápas Zubrů s Benátkami nad Jizerou si můžete zakoupit z pohodlí domova prostřednictvím online systému.

Podmínky vstupu na stadion

MEO Aréna může být – při dodržení níže uvedených podmínek – naplněna pouze z jedné třetiny své kapacity, na stadion tedy může přijít maximálně 1000 diváků. Otevřeny jsou pouze sektory na sezení.

Utkání se mohou zúčastnit pouze osoby s:

 • dokončeným očkováním (nejméně 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín/nejméně 14 dní po podání jednodávkové vakcíny) a dokladem o dokončeném očkování
 • prodělaným onemocněním v posledních 180 dnech a dokladem o prodělání onemocnění
 • již započatým očkováním a maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem
 • maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem, jde-li o dítě ve věku 13–18 let

  Osoby, které alespoň jednu z výše uvedených podmínek nesplňují (s výjimkou dětí do dvanácti let, které se takto prokazovat nemusejí) nebo vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, nemohou být na sportovní utkání vpuštěny.

  Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby na stadion kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat. Pokud tak neučiní, nemůže být na utkání vpuštěna.

  Při pobytu v MEO Aréně je rovněž nutné používat ochranu dýchacích cest v podobě respirátoru (FFP2, KN95 či obdobné kvality).

  Plné znění aktuálně platných opatření naleznete ZDE

  Děkujeme za respektování těchto mimořádných opatření.