ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Domácí zápas s Technikou rozhodly až nájezdy

P ř e r o v - Po dlouhých 77 dnech a 9 domácích zápasech ztratili Zubři doma bod. Zápas přitom začali velmi aktivně, brzy vedli po využité přesilovce a celou první třetinu měli výraznou převahu. Nedokázali ji ale gólově zúročit a ve druhé třetině přenechali iniciativu soupeřům, kteří vyrovnali také při jedné ze svých přesilovek. Přerov nedokázal využít ani 89 sekund trvající přesilovku 5 proti 3 a třebaže se v závěru posledni třetiny snažil rozhodnout, skórovat se mu nepodařilo. A protože diváci neviděli branku ani v prodloužení, rozhodly až závěrečné nájezdy.
23.kolo, sobota 12.12.2009
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
2:1sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3.Goiš (Coufal), rozh. nájezd Hanák - 33.Látal (Pálka). Rozhodčí: Jeřábek J. - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 50:35. Buly: 33:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Vlček, Řezníček, Novák, Ferenc J. - Kolář, Ditrich, Sprušil, Hanák, Menšík, Kotásek, Coufal, Kohút, Goiš, Kundrátek, Nedbal.
Novák - Pálka, Rajnoha M., Úlehla, Šindelář, Žalud, Dufek - Hrůza, Benýšek, Látal, Fischer, Tesař, Mífek, Odehnal, Veselý, Tobiáš, Kroupa

26.9.2009 v zápase s Orlovou naposledy Meo ztratilo doma body. Od té doby odjeli devětkrát soupeři z přerovského zimního stadionu s prázdnou a dnes tak měli Zubři obrovskou možnost toto číslo pěkně zakulatit na 10.

A zpočátku zápasu se zdálo, že se tak i stane. Třebaže jako první nahnal Zubrům trochu hrůzy před brankou volný blanenský Hrůza, pár sekund nato putoval za podražení na trestnou lavici Mífek a Přerov uzamkl svého soupeře před Novákem. Střelecké pokusy Hanáka ani Osiny ještě v blanenské síti neskončily, ovšem ve 3.minutě zpoza branky nahrál Coufal přesně najíždějícímu Goišovi a ten se trefil pod břevno Novákovy svatyně - 1:0. Hosté mohli brzy vyrovnat, přerovská obrana nechala za sebou bez dozoru Tobiáše, s jeho sólovým nájezdem si však brankář Tihlář poradil. Krátce poté ještě museli domácí čelit náporu Techniky v oslabení, ale i nyní Benýškovu střelu z první těsně před bránou Tihlář zlikvidoval. Po skončení oslabení získal převahu Přerov a udržel si ji až do konce první třetiny. V 11.minutě prudce střílel od modré Pala, jeho střela byla ještě před Novákem tečována, ale puk odletěl těsně vedle. Další vyloženou šanci si vytvořila dvojice Ditrich - Sprušil, když přečíslila obranu Techniky a hnala se na Nováka proti jedinému obránci. Hráči zvolili pokus o kombinační zakončení, k tomu využili ještě dojíždějícího Koláře, ale zakončení už nebylo díky zpomalení přesné. A tak i přesto, že Přerov vystřelil během třetiny 21 krát, odcházel do šaten za hubeného a hře neodpovídajícímu výsledku 1:0.

A Zubry to mohlo velmi mrzet ! Druhá třetina byla totiž pro přerovské publikum velkým zklamáním. Domácím "svázala ruce" nervozita a Technika naopak začala "vystrkovat růžky". Přerov už nebyl příliš nebezpečný ani v přesilovkách. Naopak v polovině třetiny při jedné své chybovala přerovská obrana ve vlastním obranném pásmu, přišla o puk a hostující Látal mířil ze tří metrů jen těsně vedle. Puk, který se odrazil od zadního mantinelu před Tihláře se ještě týž hráč snažil dorazit, ale tentokrát mířil jen do boční sítě. Sotva tato přesilovka skončila, vytvořili si hosté šanci 2 na 1. Ani nyní však nemířili přesně. Aktivní hrou si Technika ale vynutila faul Zubrů a po necelé minutě se celkem zaslouženě dočkala ve 33.minutě vyrovnání. Pálkovu tvrdou střelu od modré čáry ještě před Tihlářem tečoval Látal. Přerovský gólman navíc ani moc dobře neviděl a tak není divu, že puk skončil za jeho zády - 1:1. O dvě minuty později poslal rozhodčí na trestnou lavici Benýška a Šindeláře a Meo mělo k dispozici 89 sekund trvajíci dvojnásobnou přesilovku. Jediné co se podařilo přerovákům z ní vytěžit byly střely Paly od modré čáry a Vlčka z kruhů, které si však cestu do sítě nenašly. Obraz hry se do konce třetiny příliš nezměnil a před třetí třetinou měly oba celky na svém účtu po jedné brance.

Z počátku 3.třetiny se na ledě nic významného nedělo, jako první trochu napnul diváky v půli 43.minuty Coufal, který se snažil protlačit puk mezi Novákovým betonem a tyčí jeho svatyně, poté se však celých 5 minut hrálo znovu před Tihlářem. Teprve poté se znovu začali do útoku tlačit domácí, ale k jednoznačnému tlaku se už nedostali, neboť hosté také občas obtěžovali Tihláře jedovatými střelami. Pět a půl minuty před koncem navíc byl vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí přerovský Novák a to hned na celé 4 minuty. Přesto hosté chybovali při rozehrávce a Hanák se ocitl sám před Novákem, který byl poprvé u puku rychleji a odehrál jej alespoň na chvíli do bezpečí, byl však příliš daleko z brány a Hanákovi se jej podařilo dostihnout ještě před jeho návratem ke své kleci. Byl však již dost z boku a opuštěnou bránu netrefil. Minutu poté se počty hráčů obou celků na ledě vyrovnaly, a tak mělo Meo tři a půl minuty opět stejnou šanci jako hosté definitivně strhnout vítězství na svou stranu. Rozhodnout mohl těsně před bránou v 57.minutě Sprušil, na konci 59.minuty střílel ještě z první těsně nad bránu Goiš a 13 sekund před koncem bohužel minul před z části odkrytou sítí letící puk Ditrich. Zubři tak gól nedali a soupeři předali na cestu domů pomyslný jeden bod.

O třetí se však měla ještě svést bitva v prodloužení a případně v nájezdech. V prodloužení měla obě mužstva po třech střeleckých pokusech, tu největší měli asi hosté v 63.minutě, když Benýšek se protlačil sám až před Tihláře, ale ten předčasné ukončení prodloužení nedovolil. A protože ani na druhé straně neuspěli domácí, musely se jet nájezdy.

Jako první se k puku uprostřed středového kruhu postavil Hanák. Nováka po ledě mezi betony prostřelil a na nájezdy tedy vedlo Meo 1:0. Hostující Mífek mířil v následujícím sólovém nájezdu jen do Tihláře. Jako druhý se rozjel na Nováka Kotásek, chtěl mu dát blafáka, ale mířil bohužel těsně vedle levé tyče. Blanenský Látal to následně zkusil podobně jako Hanák po ledě, ale Tihlář puk hokejkou vyrazil. Poslední přerovský nájezd jel Goiš. V případě úspěchu mohl rozhodnout, že zbylý bod by zůstal doma. Puk z jeho střely sice Novák zasáhl, ale nešťastně si jej srazil za brankovou čáru. Přerov tak zvítězil po nájezdech 2:1