Martin Kotásek: Jsem rád, že jsem ten zápas vůbec dohrál

P ř e r o v – V předchozích pěti zápasech se musel přerovský tým obejít bez jeho velkých zkušeností. Včerejší duel s Technikou přinesl nejen hodně dramatickou podívanou pro všechny fanoušky hokeje, na straně přerovských Zubrů obrovskou řadu nevyužitých šancí, ale také návrat útočníka Martina Kotáska do sestavy. Šestatřicetiletý forvard v současném sychravém počasí bojoval s virózou, nad kterou po více než dvou týdnech zvítězil. A ve včerejším utkání se tradičně usměvavý útočník zařadil do druhé formace k Hanákovi a Menšíkovi. „Jsem rád, že jsem ten zápas vůbec dohrál,“ hlásil pár minut po zápasu uzdravený útočník.
Naposledy nastoupil v sedmnáctém kole, když Zubři zvítězili na ledě rivala z Prostějova 1:0. Poté ale musel díky přetrvávající viróze vynechat celých pět zápasů. Velezkušený útočník Martin Kotásek v posledních týdnech polykal antibiotika, aby nad nepříjemnou nemocí boj vyhrál. To se konečně podařilo a zlínský odchovanec se už tento týden zapojil do tréninkových jednotek. Středeční duel s Frýdkem Místkem sice ještě vynechal, ale ve včerejším utkání s Technikou už se v sestavě objevil. A jak sám po zápase tvrdil, rozjezd po delší nemoci rozhodně nebyl jednoduchý. "Teď aby mě málem dali na kapačky,“ tvrdil s trochou nadsázky a s úsměvem. “Musel jsem teď celých čtrnáct dní brát antibiotika. Jsem rád, že jsem ten zápas vůbec dohrál,“ dodává jedna z nejvýraznějších postav týmu přerovských Zubrů.

Ti soupeře ve včerejším utkání s Technikou, které otevřelo druhou polovinu základní části rozhodně nešetřili. Od první minuty byl k viděný velmi rychlý hokej a zejména domácí Zubři se prezentovali výborným bruslením a napadáním. Zkrátka taktika byla stejná, jako v předchozích zápasech. A počet šancí a nebezpečných protiútoků na straně Přerova hodně rychle narůstal. “Skoro celých šedesát minut jsme měli tlak a šance. Z takových osmdesáti procent se ten zápas hrál na polovině soupeře. Bohužel jsme ty naše možnosti tentokrát nedokázali moc využít,“ pozastavuje se Kotásek nad slabší produktivitou.

Za tu může především brankář Techniky Josef Novák, který i přes svých devatenáct let pochytal mnohdy i stoprocentní „gólovky“. Inkasoval sice už ve třetí minutě s hole útočníka Goiše, ale poté už pustil puk za svá záda jen v samostatných nájezdech, které musely souboj obou týmů rozseknout. “Jejich gólman měl asi svůj den a zachytal jim hodně dobře,“ říká přerovský útočník Kotásek.

Hodně dlouhých devět zápasů byla nově opravená přerovská hala nedobytnou tvrzí, ze které se nedařilo protivníkům odvézt body. Uničov, Prostějov, Nový Jičín, ale i třeba ambiciózní Hodonín a Valašské Meziříčí odjížděli z přerovského ledu s počtem bodů nula. Jen hodně nepříjemné Orlové a včera také Technice se podařilo odčarovat kouzlo stadionu a vybojovat v Přerově nějaký ten bodík. “Rozhodně nejsme tady v Přerově žádný all-stars tým, abychom za celou sezónu doma neprohráli. Zápas s Technikou byl sice dlouho nerozhodný 1:1, ale jsme hodně rádi, že se nám podařilo nakonec získat v těch samostatných nájezdech ještě i ten druhý,“ tvrdí Kotásek.

Domácí prostředí bude pomocníkem přerovských Zubrů také příští týden ve středu. To bude na programu poslední díl ze současné trilogie zápasů v řadě v nové Maxi-Tip Aréně. A všichni fanoušci se rozhodně budou mít na co těšit, protože do Přerova zavítá Valašský hokejový klub, který určitě přijede povzbudit velká skupina příznivců. “Určitě to bude vyhecovaný zápas. My ale budeme hrát doma, takže chceme prostě vyhrát,“ dodává bez váhání útočník Martin Kotásek.