Další porážka, Zubři podlehli Havířovu po nájezdech 2:3

P ř e r o v – Ani na pátý pokus se přerovští hokejisté v nadstavbové části ligové soutěže nedočkali vítězství. V první třetině zápasu s Havířovem soupeře hodně zatlačili, ale i tentokrát je zradila koncovka. Z řady šancí totiž Přerov nedokázal skórovat. Stav 0:0 vydržel až do závěru druhé třetiny, kdy naopak v přesilovce udeřil Havířov. V závěrečném dějství konečně střeleckou smůlu Zubři prolomili, ale bohužel bleskurychle po obrovské chybě znovu inkasovali. Jednogólové manko se jim nakonec v závěru podařilo stáhnout ještě jednou a utkání dotlačit až k nájezdům. V penaltách se ale dařilo Havířovu, který připravil Zubrům další porážku. Jeden gól hned při své premiéře v přerovském dresu vstřelil útočník Robin Ševčík a premiérovou trefu mezi seniory zaznamenal Matěj Blinka.
35.kolo, středa 26.1.2011
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
2:3sn
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 45. Blinka (Herman, Sedlák), 57. Ševčík (Sprušil) - 39. Prokop (Najdek), 45. Klimša (Prokop), rozhodující nájezd Potočný. Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský. Vyloučení: 5:8, navíc Herman (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:28. Buly: 45:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Kašík - Pala, Matějíček, Valenta, Osina, Vlček, Novajovský, Ferenc, Sklenář - Kolář, Ševčík, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Sedlák, Herman, Blinka - Ditrich, Menšík, Sršeň
Daneček - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Vydra, Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavlas, Říčka, Pechanec, Mach, Doczy

Hned od úvodního buly zápasu byla na domácích Zubrech, kteří dnes měli v brance Libora Kašíka, vidět velká snaha pokusit se ukončit sérii porážek. Už po půlminutě se objevil před brankářem Danečkem nováček přerovské sestavy Ševčík, ale mířenou Sprušilovu přihrávku nezužitkoval. Další práci měl havířovský gólman hned v minutě následující, kdy jej ostrou ránou od modré prověřil Vlček. Na konci 4. minuty domácí příznivce roztleskal druhý útok, který soupeře hodně sevřel, avšak gólově naprázdno vyšly i šance Kotáska a Kočary. V 7. minutě přišlo první vyloučení a po Osinově faulu hrál AZet přesilovku. V ní však sám mohl inkasovat, protože Ševčík se Sedlákem využili zaváhání obrany a ujeli do přečíslení. Akci sehráli pěkně, ale první jmenovaný puk u tyčky poslal kousek vedle.

Hosté pak za několik vteřin o zbytek přesilové hry přišly díky Sztefkovi, který za vysokou hůl dostal trest 2+2 minuty. Výhoda jednoho hráče v poli tak byla rázem na straně Zubrů, ale ti jí pohrdli. Za zmínku v přesilovce stojí jen akce Kotáska, který využil chybné rozehrávky soupeřovy obrany, avšak na dobře chytajícím Danečkovi si vylámal zuby. V závěru prvního dějství přece jen Havířov své tempo trochu zvýšil a tak si zásahy připsal i přerovský brankář Kašík. Ten v začátku 17. minuty zlikvidoval střelu Stránského a o necelou minutu později si poradil i s pokusem Krisla. Během úvodní dvacetiminutovky se tak diváci gólu nedočkali.

Také ve druhé třetině pokračoval zápas v hodně vysokém tempu a Havířovu se podařilo hru ještě více vyrovnat. Zubři však v poslední době bojují s hodně špatnou koncovkou a tu znovu potvrdili. Ve 25. minutě se před Danečkem neprosadil Kotásek a stejný hráč byl i na konci skvělé akce celého útoku o malou chvíli později. Také tentokrát puk za čárou neskončil, a to díky dobře postavenému betonu havířovského brankáře. Těsně před polovinou duelu zahrozili i hosté a po střele Krisla měl Kašík co dělat, aby kus černé gumy udržel.

Špatné zakončení šancí Zubři ve druhé třetině předvedli ještě jednou. Při hře ve čtyřech dvě minuty před koncem střílel Osina a Kočara z několika dorážek nebyl úspěšný. Už se zdálo, že bezbrankové skóre vydrží i přes celou druhou periodu, ovšem nakonec se tak nestalo. V závěru 39. minuty u prostoru kruhu získal puk Prokop a na jeho nepříjemnou střelu byl Kašík krátký. Poslední vteřiny třetiny navíc ještě přinesly faul a tak třetí část zahájil Havířov přesilovou hrou.

Tu ale Zubři dokázali celkem v pohodě ubránit a krátce po jejím skončení se konečně dočkali také oni. Se startem 45. minuty se dostal před Danečka Blinka, který nakonec z dorážky kotouč dotlačil do branky. Pokud se někdo z domácích fanoušků těšil, že se Zubrům povede rychle skóre otočit, tak byl hned po půlminutě hodně zklamán. Osina se totiž vedle branky špatně domluvil s brankářem Kašíkem a aktivní Klimša poslal AZet znovu do vedení.

O chvíli později to mohlo s nadějemi na body u Zubrů vypadat ještě hůře. Při jejich vlastní přesilovce totiž ujel Maruna a brankář Kašík musel nebezpečí hasit skvělým zákrokem. Přerov se ale v závěru nevzdal a za svoji snahu byl necelé čtyři minuty před třetí sirénou odměněn. Sprušilův pokus sice ještě nevyšel, ale z druhé vlny najíždějící Ševčík už byl úspěšný. Stav 2:2 nakonec vydržel až do klaksonu, i když Zubři ještě v poslední minutě hráli přesilovku a dvě vteřiny před koncem Valenta vyslal na havířovskou klec dokonce velmi nepříjemnou střelu.

V nastaveném čase se dostal Přerov na chvíli pod tlak, ale gólovou akci si nakonec nevypracoval ani jeden ze soupeřů a tak se diváci dočkali i samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější jen havířovští hráči Potočný a Stránský, naopak Ševčík s Kotáskem svoji penaltu neproměnili. Zubři tak po porážce 2:3 ztratili další body a na výhru v nadstavbové části stále čekají.

sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Na to, jak jsme utkání měli rozehráno, je jeden bod málo. V první třetině jsme klidně mohli dát tři góly. Hra se sice zlepšila, ale bohužel ta koncovka je pořád velice špatná. Neproměnění šancí dnes jasně rozhodlo. Vypracovali jsme si jich dost, ale nedáváme je.

Jan Daneček (AZ Havířov): S dvěma body z Přerova jsme velmi spokojení. Sice v poslední době hrajeme dobré zápasy, ale moc se nám výsledkově nedaří. Domácí v první třetině vyvinuli velký tlak a já musím poděkovat hráčům, že ho dokázali přežít s nulou. To bylo hodně směrodatné pro další vývoj, protože od půlky zápasu se mi zdálo, že jsme byli mírně lepší. K našemu vítězství dnes hodně přispěl brankář Daneček, který podal výborný výkon.