ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

Zubři zítra hostí Havířov - do boje už s Robinem Ševčíkem!

Zubři zítra hostí Havířov - do boje už s Robinem Ševčíkem!
P ř e r o v – Středa, dalšího hokeje je třeba. Také nadstavbová část východní skupiny druhé ligy se hraje v obrovském tempu a zítra už uzavře svoji první polovinu. Přerovští hokejisté si na čas odpočinou od cestování a usídlí se v domácí hale, kde je nyní čekají hned tři zápasy v řadě. Havířov, Orlová, Prostějov – tedy samé lahůdky. Na čtyři nevydařená utkání chtějí už Zubři zapomenout a po čase znovu získat body. Jejich zítřejším soupeřem bude nováček soutěže z Havířova a tak utkání budou opět provázet bezpečnostní opatření. Zubři do boje nastoupí už s novými tvářemi v sestavě. Nejvýraznější posilou je nejproduktivnější útočník vsetínského týmu Robin Ševčík. Utkání začíná v tradičním čase 18 hodin a všichni jste srdečně zváni!
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
středa 26.1. 18:00

Upozornění pro diváky na středeční domácí zápas s Havířovem

>>> Vedení klubu HC ZUBR Přerov prosí všechny diváky, aby přišli na utkání s dostatečným předstihem!
>>> Prostory zimního stadionu budou otevřeny už od 17:00
>>> Zimní stadion nebude po okruhu průchozí. Sektor pro hostující fanoušky bude nepřístupně oddělen od dalších částí haly
>>> Při vstupu do haly budou prováděny důkladné bezpečnostní kontroly a všechny nebezpečné předměty budou jejich majitelům zabaveny! Jedná se zejména o pyrotechniku, skleněné láhve a alkohol.
>>> Strážníci městské i státní Policie budou po celou dobu utkání rozmístěni v hale
>>> Všechny prostory zimního stadionu jsou monitorovány a záznam z kamer bude použit v případě jakýchkoliv problémů


Uvedená opatření byla uvedena v platnost po jednání vedení klubu HC ZUBR Přerov s Policií České republiky a provozovatelem zimního stadionu. Vedení klubu HC ZUBR Přerov prosí všechny diváky, aby dodržovali platný návštěvní řád stadionu a zároveň děkuje za pochopení těchto bezpečnostních opatření. Pachatelé případných problémů budou okamžitě předáni policejním složkám a mohou očekávat velmi tvrdé sankce!

Hokejová mašina s názvem AZ Havířov pracovala v základní části soutěže na plné obrátky a sbírala body jako na běžícím pásu. V posledních týdnech už se ale svěřencům trenérské dvojice Jan Daneček - Stanislav Sztefek tolik nedaří. Výhru totiž pravidelně střídá porážka. Havířovský AZet v tabulce hodně dlouho držel druhou pozici, ale tu po mírném zakolísání už přepustil osobnostmi nabité Orlové. Rozhodlo o tom právě sobotní derby na zimním stadionu v Havířově, které znovu sledovala na druhou ligu fantastická návštěva téměř pěti tisíc diváků.

Ztráty bodů hokejisty AZ Havířov ale nejvíce postihují na zápasech venku. Zajímavostí je, že jejich nezdary odstartovali těsně před Vánocemi právě přerovští Zubři, kteří tehdy po vynikajícím výkonu porazili rozjetého soupeře 3:0. Od té doby se Havířovu nedařilo v Novém Jičíně a s prázdnou se vracel také ze Šumperka.

Přerovský tým ovšem zítra rozhodně nečeká lehká práce. Zubři totiž v současnosti nebojují jen se soupeři, ale také s nepříjemnými virózami a zraněními. Navíc se k nim otočilo zády i střelecké štěstí, a tak v posledních čtyřech zápasech nezískali ani jeden bod. Nepříznivé výsledky by ale celý tým rád prolomil a své fanoušky po čase znovu potěšil výhrou. K tomu Zubrům může hodně pomoct domácí prostředí, na které jistě teď budou sázet. Před sebou totiž mají hned tři zápasy v řadě na vlastním kolbišti.

Pro utkání s Havířovem bude mít trenérské duo Oslizlo – Václavíček k dispozici brankáře Libora Kašíka, obránce Martina Matějíčka a útočníka Matěje Blinku. Poslední dva jmenovaní dres Zubrů oblékli už v neděli v Šumperku. Navíc se v přerovském A-týmu poprvé představí čerstvá posila ze Vsetína, útočník Robin Ševčík. Výčet nových hráčů, o kterých vedení klubu dlouho a intenzivně jednalo, zakončuje dravé mladí v podobě zlínského obránce Tomáše Valenty a také přerovského odchovance, útočníka Jakuba Hermana, jehož štací letošní sezóny je třinecká juniorka.

Zatímco Zubři mají ve svém brankovišti jasnou jedničku, tak u Havířova je naopak situace mnohem zamotanější. Mezi tři tyče se totiž staví nejen Lukáš Daneček, ale také Adam Vrba. Poslední utkání s Orlovou odchytal druhý jmenovaný. Tabulku produktivity týmu vede útočník Robert Říčka (20+26), který je opravdovým postrachem pro soupeře. Mezi velké sběratele bodů ale patři i Jan Maruna (17+22), Vít Stránský (16+17) nebo Robert Najdek (13+18). V obraně nejvíce tvrdí muziku Petr Prokop (8+17), jehož počet trestných minut v sezóně už přesáhl stovku. Pevnými články havířovské defenzívy jsou také Jiří Krisl (8+11) a Martin Balčík (5+4).

Zítřejší utkání HC ZUBR Přerov - AZ Havířov budou opět provázet bezpečnostní opatření. Zimní stadion nebude po okruhu průchozí. Sektor pro hostující fanoušky bude od dalších částí haly nepřístupně oddělen.

Poslední zápasy soupeřů:

Salith Šumperk - HC ZUBR Přerov 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Hulva (Ambruz, Štůrala), 14. Ambruz (Hulva), 25. Meluzín, 42. Novosad (Meluzín, Sedlák) - 22. Hanák (Kočara), 40. Vlček (Sedlák, Kotásek)

AZ Havířov - HC Plus Oil Orlová 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Prokop (Říčka, Najdek), 27. Krisl (Pechanec, Balčík), 39. Říčka (J. Daneček) - 5. Moravec (Luka), 7. Javín (Moravec, Mikšan), 20. Mikšan (Moravec), 40. Štefanka (Grygar, Ivan)

Sestavy soupeřů v posledním utkání:

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Novajovský, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Matějíček - Kolář, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Sedlák, Sršeň - Palička, Blinka, Vaněk

AZ Havířov: Vrba (L. Daneček) - Vydra, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Prokop, Doczy - Maruna, Najdek, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Pavlas, Říčka, J. Daneček, Pechanec, Mráz

Online přenos:

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC ZUBR Přerov – AZ Havířov můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz