Bída na branky? Kdepak! Zubři zdolali Frýdek-Místek po sedmigólovém průběhu

F r ý d e k - M í s t e k – Hokejisté Přerova zvítězili v pátém kole Chance ligy na ledě Frýdku-Místku 4:3 a v soutěži bodovali počtvrté za sebou. Souboj rysů a Zubrů na rozdíl od dvou zápasů v minulé sezoně a generálky na tu současnou (kdy padl vždy jediný gól) nabídl tentokrát hned sedm branek. O tu rozhodující se v čase 42:17 postaral výstavní ranou zdálky Jiří Goiš. Hanáci tak v repríze březnového předkola v Polárce znovu uspěli v základní hrací době.
5.kolo, pondělí 25.9.2023
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:4
(2:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Kowalczyk (Havránek, Toman), 19. Haas (Šuhaj), 51. Geidl (Hudeček, Urbanec) – 14. Jakub Svoboda (Chroboček), 17. Březina (Doležal, Černý), 22. Indrák, 43. Goiš (Jan Svoboda, Kudělka). Rozhodčí: Kubičík, Veselý – Maštalíř, Tvrdý. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 702. Střely na branku: 37:33. Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 29:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Švančara (22. Mokry) – Hrachovský, Urbanec, Haman, Výtisk, Havránek, Kowalczyk – Svačina, Walega, Doktor – Ramik, Veselý, Cedzo – Šuhaj, Haas, Hotěk – Toman, Hudeček, Geidl
Stuchlík – Krisl, Chroboček, Adámek, Černý, Kudělka, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Hejcman, Jakub Svoboda – Goiš, Indrák, Jan Svoboda – Ministr, Chludil, Dobša

Půlku prvního dějství měli mírně navrch domácí, kteří šli do vedení ve 12. minutě z nenápadné akce. Clony Hudečka před Stuchlíkem využil Daniel Kowalczyk, jehož nahození od modré čáry zaplulo až do přerovské branky. Zubři se okamžitě po buly drali za odpovědí a získali alespoň přesilovku, kterou využil ranou k tyči ze svého oblíbeného místa Jakub Svoboda.

Zanedlouho mohl Hanáky poslat do vedení Cubo, dokázal to však nakonec až David Březina v čase 16:42. Doležal velmi dobrým pohybem a přesným pasem našel právě přerovského střelce, na jehož pokus do horní části branky se Švančara přesouval příliš pomalu.

Z prvního dějství to stále nebylo vše. Vzápětí orazítkoval Stuchlíkovu tyč Hudeček a poté Frýdek srovnal. Šuhaj totiž se šťastnou tečí našel Oskara Haase a ten uspěl z ostrého úhlu. Přerov mohl oslavit ještě třetí gól, když skvěle napadali Chludil s Dobšou. Druhý jmenovaný po vlastním zakončení do tyčky vybojoval trestné střílení, které ale Březina neproměnil.

Zubři si vedení přesto vzali zpátky na začátku druhé třetiny. Hotěk s Hamanem hrubě chybovali v obranném pásmu, k puku rychle přispěchal Daniel Indrák a navzdory pádu na led skóroval.

Domácí brankář Švančara po tomto gólu odjel na střídačku a nahradil jej Mokry. Vyrovnat zanedlouho odmítl Toman a následovala urputná pasáž utkání. Zubři si za stavu 3:2 mohli dovolit příliš nespěchat a naopak se soustředili hlavně na obranu, přes kterou mnoho frýdeckých hráčů neprocházelo.

Přerovu se povedl také vstup do třetí části. Jiří Goiš s dlouhým pasem po překročení modré dlouho nepřemýšlel a parádní bombou trefil vzdálenější horní roh Mokryho branky. Frýdek se snažil vybojovat kontaktní branku, hosté ale předváděli velmi dobrou hru, díky které Slezany vůbec nepustili do tempa.

Z ojedinělé situace však rysi přece jen snížili. Hudeček vybídl k průniku přerovskou obranou Nica Geidla, který Stuchlíka překonal mezi betony. Domácí se zvedli, Kowalczyk vzápětí nastřelil horní tyč a jeho tým získal k dispozici přesilovku. Tu sice nevyužil, tři minuty před koncem ale začal svůj tlak stupňovat při hře bez brankáře. Zubři ho nicméně ustáli a těsný náskok zvládli udržet.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): V první třetině jsme byli lepší a ve třetí třetině výborní, prostě nám to tam nespadlo. Jenže jsme měli výpadek ve druhé části. Začali jsme v ní lehkovážně, ztráceli jsme puky na útočné modré čáře. Takhle se hrát nedá. Soupeři jsme zadarmo dali vedení 3:2 po dvou třetinách. Hokej se hraje šedesát minut, musíme se na to koncentrovat. Jsme mladý tým a pokud nebudeme tvrdě pracovat celý zápas, nebudeme vyhrávat.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byli jsme aktivní, napadali jsme a to nám vytvořilo dobré herní situace. Dobře jsme uhráli oslabení a měli jsme i štěstí v zakončení. Řekl bych, že jsme byli o gól lepší a vyhráli jsme zaslouženě. V brance podal solidní výkon Marek Stuchlík. Po dohodě s trenérem brankářů jsme říkali, že také musí dostat prostor. Hraje se hned ve středu, Míša Postava si mohl trochu vydechnout. Jsme rádi, že to Marek takhle zvládl a odvážíme si tři body.