ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Zlín 0:2 | JUNIOŘI: Olomouc - Přerov (čtvrtek 18:00) | DOROST: Přerov - Mountfield HK 5:6 (SN)

Vítěznou sérii Přerovanů zastavil Vsetín, utkání na Lapači rozhodly speciální formace

Vítěznou sérii Přerovanů zastavil Vsetín, utkání na Lapači rozhodly speciální formace
V s e t í n – Hokejisté Přerova ve 45. kole Chance ligy prohráli na ledě Vsetína 1:5 a poprvé po sedmi vítězných zápasech vyšli bodově naprázdno. Domácí Valaši vsítili čtyři ze svých pěti branek díky speciálním týmům – třikrát využili přesilovku a jednou se prosadili také při vlastním oslabení. Zubři z množství slibných šancích dokázali vstřelit jediný gól, proti Vsetínu tak nedokázali bodovat ani v jednom ze čtyř vzájemných duelů základní části této sezony.
45.kolo, sobota 3.2.2024
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
5:1
(0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Teper (Jenáček, Rob), 25. Holec (Kern, Hrňa), 29. Kern (Machala), 45. Jonák (Rob, Teper), 48. Jonák (Rob, Klhůfek) – 44. Pospíšil. Rozhodčí: Grygera, Kubičík – Otáhal, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2890. Střely na branku: 28:38. Zblokované střely: 7:9. Vhazování: 29:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Porter (21. Romančík) – Jenáček, Smetana, Teper, Staněk, Larsen, Hryciow, Ďurkáč – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, Dědek, Holec – Zabusovs, Kern, Machala – Bláha, Matějček, Půček
Postava – Kudělka, Zeleňák, Adámek, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Dobša – Zembol, Nemec, Goiš

Komentář k zápasu

Do úvodní šance se v ponechané výhodě dostal Hejcman, Porter jeho pokus betonem vytěsnil mimo branku. Střela Březiny se pak odrazila k Máchovi, který ale v dobré možnosti nedokázal domácího brankáře přehodit. Během druhé přerovské přesilovky zakončoval švihem od modré čáry Krisl a Vsetínu pomohla levá tyč. Na druhé straně mířil z pravé strany ke vzdálenější tyči Machala, Postava zasáhl vyrážečkou.

Zkraje druhé třetiny si před bránu najel volný Hrňa, ale na Postavu nevyzrál. Vsetín si pomohl přesilovkou: z levého kruhu se ranou z první prosadil Jakub Teper a potrestal špatné hostující střídání. Valaši využili také další početní výhodu. Kern zadovkou oslovil Miroslava Holce, který přes obránce vystřelil přesně do levého horního rohu přerovské branky. Domácí následně udeřili i ve vlastním oslabení – pokus unikajícího Machaly dorazil do sítě Jan Kern.

Snížit mohl Pechanec, který se po Krislově střele zdálky ocitl sám před střídajícím vsetínským brankářem Romančíkem. Toho si dokázal roztáhnout, jenže bekhendem trefil pouze jeho pravý beton. Romančík si poté poradil i s dělovkou Chludila po chybě Valachů v rozehrávce a se slibnou šancí Nemce, který se natlačil do zakončení zblízka. Postavu se zase snažil ohrozit Bláha, jenž o kousek minul pravou tyč.

Přerov zrušil Romančíkův čistý štít až ve 44. minutě, střelu Tomáše Pospíšila si srazil do vlastní brány Rob. Vsetínu však šly přesilovky, další proměnil po faulu Kudělky Vít Jonák a vrátil domácím třígólový náskok. Stejný hráč udeřil i v čase 47:31, kdy dorážel zakončení Roba. Během vyloučení Smetany se pokoušel korigovat skóre Dobša, Romančík si ale s jeho tečí poradil. Už při hře v pěti na obou stranách si na něj dvakrát nepřišel ani Nemec. Vsetínský obránce Teper pro změnu usiloval o druhý gól v utkání, po nabídce Hrni nastřelil horní tyč Postavovy brány.

Ohlasy trenérů

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Neměli jsme nejlepší vstup do utkání, dvakrát jsme šli do oslabení. Přerov měl dobrý pohyb a dostal se do několika zajímavých situací a dobrých střeleckých pozic. Ve druhé části jsme se dostali do provozní teploty přes dvě přesilovky a jedno oslabení. Vedli jsme 3:0 a ve třetí třetině jsme si hlídali výsledek. Šli jsme trochu víc dozadu a ještě se nám podařilo přidat dva góly.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Byl to dobrý zápas, který měl tempo. Dostali jsme na frak v nerovnovážných situacích, kde domácí ukázali svou sílu a kvalitu. Nedokázali jsme na to zareagovat, byť jsme také měli šance. S výkonem týmu jsem spokojený, při hře pět na pět jsme měli dobrý pohyb. Uměli jsme se i prosadit v útočném pásmu, bohužel, koncovka nás trochu trápí.