Poslední zápas před reprepauzou a znovu moravská bitva. Zubři zamíří na Valašsko

P ř e r o v – Dlouhý leden v kalendáři vystřídal krátký únor. V Chance lize bude navíc ještě kratší, téměř do jeho poloviny totiž veškeré zápasové dění (až na dvě dohrávky mezi Kolínem a Litoměřicemi a Jihlavou a Znojmem) vystřídá reprezentační přestávka. Zubři, kteří si v lednových duelech polepšili o 25 bodů, ale ještě před ní stihnou po hanáckém derby s Prostějovem odehrát další atraktivní moravský souboj. Od sobotních 17:00 se v rámci 45. prvoligového kola představí na vsetínském Lapači. Utkání se uskuteční v rámci pátého ročníku projektu Nadačního fondu Kapka Naděje a hokejové komunity – O kapku lepší hokej. Více se o něm dočtete zde
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
sobota 3.2. 17:00
ZS Na Lapači

Vsetín zůstává posledním soupeřem, proti kterému Přerov v této sezoně Chance ligy ještě nebodoval. Dvakrát ze tří dosavadních vzájemných zápasů k tomu přitom neměl daleko (v tom třetím Vsetín už po první třetině vedl 3:0 a nakonec Zubry porazil 5:1). Na konci září platil na Hané až do 58. minuty nerozhodný stav. Pak se však prosadil momentálně třetí nejproduktivnější hráč Valachů Erik Hrňa (14+16) a hostující výhru ještě do prázdné brány pojistil Adam Hořanský (4+11).

V závěru minulého kalendářního roku se zase na přerovském ledě dlouho čekalo na první gól. Ten byl nakonec také jediný a rozhodl tak o vítězi a dělbě bodů. Zubři sice byli v některých pasážích pikantního střetnutí lepším týmem, skórovat ale nedokázali a na druhé straně rozhodl v 56. minutě během přesilovky vsetínský kanonýr Luboš Rob (15+27). Osmadvacetiletý útočník (a po třebíčském Dočekalovi druhý nejproduktivnější hráč Chance ligy) vede bodování zelenožlutých před Vítem Jonákem (14+20), který stejně jako Rob zasáhl do 44 ligových zápasů probíhajícího ročníku. Zmiňovaný Hrňa kvůli zranění a operaci odehrál o devět duelů méně.

Svěřencům hlavního trenéra Jiřího Weintritta patří v tabulce druhé místo. Na třetí Prostějov mají k dobru devět bodů, na vedoucí Porubu naopak šestnáct bodů ztrácejí. Právě na Ostravany narazili Valaši v předešlém soutěžním kole. V Kravařích sice během druhé třetiny vyrovnali z 0:2 na 2:2, po dalších dvou porubských trefách ale už dokázali pouze snížit a prohráli 3:4. Předtím si ve třináctigólové přestřelce doma poradili s Jihlavou (8:5) a uspěli na půdě Litoměřic (5:2). Na Lapači naposledy nebodovali 20. prosince 2023 s Porubou (2:3), poté zde ještě Zlín a Znojmo vyhrály na nájezdy (pokaždé 2:1), jinak protivníci odjížděli s prázdnou.