Zubři v úvodním ligovém zápase nebodovali ani neskórovali, Kolínu podlehli o dva góly

K o l í n – Hokejisté Přerova v prvním zápase nové sezony Chance ligy prohráli na ledě Kolína 0:2. Oba góly padly v poslední třetině. Nejprve bezbrankový stav změnil v přesilovce Petr Koukal a 100 sekund po něm zvýšil vedení kozlů Daniel Šedivý. Zubři nevstřelili gól ve druhém utkání po sobě, o první body do tabulky budou znovu bojovat v sobotu doma proti Znojmu.
1.kolo, středa 13.9.2023
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Koukal (Král, Skořepa), 45. Šedivý (Síla, Morong). Rozhodčí: Bejček, Kosnar – Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 860. Střely na branku: 32:21. Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 24:26. Průběh utkání: 2:0.
Soukup – Kolmann, Pinkas, Němec, Hampl, Naar, Piegl, Sýkora – Král, Koukal, Pilař – Ouřada, Moravec, Vrhel – Pajer, Skořepa, Dlouhý – Šedivý, Morong, Síla
Postava – Krisl, Chroboček, Adámek, Černý, Kudělka, Cubo, Zeleňák – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Hejcman, Jakub Svoboda – Goiš, Nemec, Indrák – Jan Svoboda, Ministr, Chludil

Zubři hned po dvou minutách hry dostali k dispozici přesilovou hru, nesehráli ji však vůbec dobře. Místo Soukupa se musel ohánět hostující Postava, když se před něj prodral Dlouhý či později Síla. Domácí gólman pak v deváté minutě nabídl Hanákům první šanci, když nechal odkrytou branku, vše ale uhasil Hampl. Po zbytek třetiny měl více ze hry Kolín, ani ten však ve vlastních přesilovkách vůbec nic nepředvedl.

Také druhá třetina nabídla především zákroky obou brankářů. Na parametry prvního kola se však nejednalo o jakkoli zajímavou podívanou. Přerovští se nedokázali propracovat prakticky k ničemu zajímavému. I vinou řady nepřesných rozehrávek či zablokovaných vyhození toho kozli od svého soupeře moc řešit nemuseli. Ve vyrovnanějším dějství, vyjma úprku Indráka s Janem Svobodou, tak opět k vidění mnoho nebylo.

Brzy po startu třetí třetiny šel Přerov do čtyř a tentokrát už čekání na branku skončilo. Král na ose hřiště dobrým pohybem uvolnil na kruhu prostor Petru Koukalovi a ten po přesném pasu nedal Postavovi šanci. Ve 45. minutě už Kolín vedl o dva góly. Hostující beci totiž hrubě chybovali za vlastní brankou při rozehrávce a z následného závaru se prosadil Daniel Šedivý. Své rohy Zubři za celý zápas nevytáhli a nejinak tomu bylo i v samotném závěru. V závěrečné přesilovce měl tvrdou ránu pouze Tomi, to ale na překonání Soukupa nestačilo. Utrápený výkon Přerova tak navazuje na přípravu a končí nulou.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo vyrovnané a ze začátku z obou stran nervózní. Rozhodla přesilovka soupeře ve třetí třetině a jeden gól, který z toho potom ještě vyplynul. Soupeř byl celkově bojovnější a snaživější, v tomhle jsme mohli být lepší. Nicméně je to první zápas, musíme se nachystat na sobotu. Musíme si říct, co musí být z naší strany výrazně lepší, abychom byli úspěšní.