ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov (sobota 13:00) | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

Devátá sezona Zubrů v Chance lize je tady. V prvním soutěžním kole vyrazí do Kolína

Devátá sezona Zubrů v Chance lize je tady. V prvním soutěžním kole vyrazí do Kolína
P ř e r o v – Od slavného nájezdu Davida Šebka, kterým vystřelil proti Sokolovu postup Přerova do první ligy, uplynulo na jaře už osm let. Zubři se v ní velmi rychle etablovali a zařadili se k výčtu jedněch z nejnepříjemnějších soupeřů, díky čemuž si i mezi profesionály pokaždé došli pro postup do play-off (nehráli ho pouze v roce 2020 kvůli epidemii koronaviru). V něm nechyběli ani v minulém ročníku, přes čtvrtfinálovou sérii s vítězem základní částí z Třebíče ale neprošli a na postup do semifinále čekají dál. Dvaapadesát kol dlouhá cesta za dalším play-off začíná od středečních 18 hodin v Kolíně.
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
středa 13.9. 18:00
ZS Kolín

O tom, že právě v tomto devátém ročníku může Zubry čekat vůbec nejtěžší sezona, padla slova už na pondělní tiskové konferenci. „Bude strašně složitá. Opravdu všechny týmy mají ambici postoupit do play-off a ani jeden z nich nebude do počtu,“ předvídal kapitán Zubrů Jiří Krisl. Se středečním soupeřem čekají Hanáky střety už ve čtvrtém ročníku po sobě, a právě Kolínští se mohli v minulosti tvářit spíše jako outsideři. Celek, který přišel do Chance ligy s poloprofesionály, si ze tří sezon zahrál jedno předkolo, o jeho letošní neúčasti v něm pak rozhodlo úplně poslední kolo. Kolín tak skončil jedenáctý.

S přibývajícími zkušenostmi však můžou kozli pomýšlet na vyšší příčky. V jejich čele pokračuje kouč Jan Šťastný s Petrem Martínkem a zůstali také jedni z nejdůležitějších hráčů. Mistr světa Petr Koukal nasbíral v předešlé sezoně bilanci 13+8 za 34 utkání, což činilo (i ve 40 letech) více než půl bodu na zápas. Další může sbírat třeba po boku Zdeňka Krále, který se zařadil k nejproduktivnějším hráčům ligy, nebo také Kryštofa Ouřady, jenž prožil ve 23 letech průlomový ročník.

Častý soupeř na úvod ligy

I Středočeši letos počítají ztráty. Nepokračuje Zdeněk Čáp, který válel v obraně, a ani levé křídlo Martin Novák (oba Zlín). Sestupnou výkonnostní tendenci zkusí zpátky v Litoměřicích obrátit Markus Korkiakoski a po sezoně plné zranění bude jinde hrát taky Martin Kadlec (Marseille). V Kolíně chtějí zapracovávat hlavně mladé hráče, (staro)nově se v dresu Kolína budou představovat Jan Hampl, Stanislav Vrhel, Matěj Pinkas či Petr Gajda. Zkušenosti jim vedle Koukala bude předávat stejně starý Josef Skořepa, který se po osmi letech rozloučil s Jihlavou.

Přerov má na sebe s Kolínem štěstí. Chance ligu spolu otevíraly už v září 2020 a o rok později také. Loni se pro změnu potkali „až“ ve čtvrtém kole, nyní spolu ale znovu svedou premiérovou bitvu. V soubojích Zubrů s kozly padá často více branek, značně lepší bilanci přitom třímají první jmenovaní. V minulé sezoně totiž Kolínu po zápasech 4:2, 4:1, 5:1 a 3:1 nepovolili ani bod.