ONLINE >>> MUŽI: Ústí nad Labem - Přerov 4:6

Zubři doma znovu padli, duel s Opavou ztratili v nájezdech

Zubři doma znovu padli, duel s Opavou ztratili v nájezdech
P ř e r o v – První polovina základní části už je minulostí, přerovští Zubři ji na domácím ledě ukončili zápasem s Opavou. Po nevydařeném derby s Prostějovem však ani tentokrát nedokázali naplno bodovat. V první třetině sice poslal modrožluté do vedení Kolařík, ale poté se Zubři znovu trápili v zakončení a další gól už nepřidali. Soupeř vyrovnal těsně po polovině střetnutí, kdy se ujala střela Poloka. Třetí třetina a následné prodloužení gól nepřinesly, protože musely duel dvou sousedů v tabulce rozhodovat až nájezdy. V nich byl Slezan stoprocentní a zaslouženě vybojoval druhý bod.
22.kolo, středa 23.11.2011
HC ZUBR Přerov - HK Opava
HC ZUBR Přerov - HK Opava
1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Kolařík (Sedlák) - 31. Polok (Vítek), rozhodující nájezd Černý. Rozhodčí: Volf - Dučák, Poláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 935. Buly: 40:31. Střely: 43:46 z toho na branku: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
J. Sklenář - Pala, Ferenc, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Kotásek, Hanák, Kočara - Blinka, Goiš, Brančík - Ditrich, Sedlák, Kolařík - Černý, Kocan, Vaněk
Šafránek - Bednárek, Faksa, Kysela, Dohnal, Tichý, Tůma, Mosler, Jurčík, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzský, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Komentář k zápasu

Začátek utkání se nesl ve znamení mírné aktivity opavského družstva. Slezan o sobě dal poprvé vážněji vědět na začátku 3. minuty, kdy proti Sklenářovi stál tváří v tvář útočník Polok. Svou obrovskou možnost ale nezakončil ideálně a Opava tak možnost rychlého vedení propásla. Přerov měl dobrou šanci jít do vednení v minutě následující, kdy rozehrál přesilovku. Jenže výhodu jednoho hráče v poli nevyužil a navíc se ani nedostal pořádně před branku.

Deset minut sledovali diváci hokej bez vážnějších šancí, ale poté už se jich do konce prvního dějství zrodilo hned několik, navíc jedna byla k potěšení domácího publika gólová. Nejdříve Sedlák s Kolaříkem společně nedotáhli do úspěšného konce přečíslení a poté nevyšla střela Sklenářovi a dorážka Kočarovi. V polovině 14. minuty ale otevřel střeleckou listinu Kolařík, který si našel odražený puk a protlačil jej. Odpověď bíločerveného Slezanu mohla být blesková, když Pavelek velmi dobře tečoval Jurčíkovu střelu, kotouč ale proletěl mimo prostor třech tyčí.

Také druhé třetina začala velkou šancí Opavy. Konkrétně to byl Kysela, který se snažil vyrovnat střelou od modré, ale ta byla zblokována mimo nebezpečí. V následující minutách se ovšem pro změnu v útoku hodně ukazovali domácí, gólový efekt však jejich šance neměly. Naprázdno vyšla střela Sedláka a smůlu měl také Kolařík, který před brakou lehce tečoval Faltýnkovu střelu.

Za nevyužití těchto šancí pak bohužel přišel pro Zubry velký trest, Opava totiž využila chvilkové zaváhání v obraně. Po přihrávce Vítka se dostal ke kotouči Polok a trefil se do toho nejlepšího místa. Slezan vyrovnávací gól povzbudil a následě se díky vyloučení Vlčka za zdržování hry dostal dokonce do přesilovky. Tu však vzhledem k dobrému bránění Zubrů nesehrál dobře. V závěru druhého dějství měl přerovský Blinka hodně blízko k tomu, aby vrátil domácím vedení, jenže ze střely trefil pouze Šafránka do ramene.

Ve třetí třetině byla na domácích hráčích vidět velká snaha dovést utkání do vítězného konce a proto se hrálo častěji před brankářem Šafránkem. Opava se do šancí dostávala jen málo, tu nejvážnější spálil Vítek, který nabral rychlost na křídle a zkoušel Sklenáře překvapit ostrým zakončením. Domácí zabrali zejména v 52. minutě během přesilovky, kdy odjel na trestnou lavici pykat Tůma. Ani velký kolotoč střel a dalších šancí však nevedl k protržení střeleckého nezdaru. Nejblíže druhému gólu byl Brančík, kterému přes ležícího brankáře stačilo puk jen mírně zvednout. I tentokrát se ale stav neměnil.

V posledních minutách ještě díky zbytečnému vyloučení Zubrů zahrozili i Opavští, ale přesilovku nevyužili. Proto utkání pokračovalo nastaveným časem. Ten jen znova potvrdil, že koncovka Přerova je nyní hodně slabá. Zubři hráli v nastavení dokonce v přesile pěti proti třem, ale z hole Brančíka ani střely Faltýnka rozhodující gól nepřišel. Proto musely nakonec oba soupeře rozsoudit až nájezdy. V nich za domácí uspěl pouze Brančík, naopak Opava se prosadila ze všech tří pokusů. Díky trefě Černého tak nakonec v Přerově zvítězila 2:1 po samostatných nájezdech.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Ohlasy trenérů

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Pro nás to bylo dnes těžké, protože nám chybělo několik hráčů ze základní sestavy. Po těch dvou předchozích nevydařených zápasech jsme to chtěli s Opavou ubojovat na tři body. Začátek první třetiny a poté celá třetí byla z naší strany dobrá, jen ve druhé třetině jsme měli chvilkový výpadek. Kluci makali, ale prostě nemáme teď herní pohodu. Na každý gól se strašně nadřeme. V přesilovce pět na tři během prodloužení bychom měli soupeře potrestat. Kromě toho výpadku ve druhé třetině ale nemůžu hráčům nic vytknout. Makali, jen to štěstí nám prostě teď vůbec nepřeje.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Byl to vyrovnaný souboj. Čekal jsem, že Přerov do nás na začátku hodně půjde, ale byl spíše takový zakřiknutý. Proto jsem klukům říkal, aby se toho v žádném případě nebáli. Od poloviny zápasu to bylo 1:1 a čekalo se, kdo dá gól. Chvíli jsme pak měli převahu, ale v závěru jsme se zase o ten výsledek báli. Domácí měli šance na rozhodnutí, ale naštěstí je neproměnili. Co se nájezdů týká, myslím si, že když dáme tři góly, tak si zasloužíme vyhrát.