První polovinu soutěže Zubři ukončí zápasem s Opavou

P ř e r o v - Čas jde neúprosně bez přestávky stále vpřed a tak najednou zjišťujeme, že na "obzoru" už vidíme polovinu základní části letošního ročníku 2.ligy skupiny Východ. Se všemi jejími účastníky už Zubři změřili síly jak doma tak venku, jedinou vyjímkou je ještě HC Slezan Opava, s nímž odehrají Zubři odvetu na svém ledě tuto středu 23.11.2011 v 18 hodin. Poté bude první polovina soutěže skončena a všechny zápasy se budou znovu opakovat. Do té druhé může Meo díky vyrovnanosti horní půle tabulky vstoupit jak z páté pozice, na kterou kleslo po neúspěchu v hanáckém derby, tak ze třetí, pokud se mu podaří tuto středu zvítězit. Proto vás Zubři na odvetné utkání s Opavou zvou a přivítali by, kdyby se počet diváků alespoň trochu přiblížil tomu, co sledoval v sobotu poslední hanácké derby.
HC ZUBR Přerov - HK Opava
středa 23.11. 18:00

Posledním soupeřem, s nímž si zatím Zubři nedali v letošním ročníku 2.ligy odvetu, je HC Slezan Opava. Také tento klub je prvkem množiny klubů horní poloviny tabulky, prozatím je na 4.místě a podobně jako Jestřábi před hanáckým derby, i on má naprosto shodný počet bodů jako Zubři. Opavští jich mají tedy 37, aktivní skóre 73:55 a v tabulce pravdy mají na svém kontě 7 kladných bodů. Motivaci v zápase určitě postrádat nebudou, nutně si potřebují zvednout sebevědomí. Letošní divoký rozpis soutěže způsobil, že Opava již tři týdny nehrála venku. Poslední čtyři zápasy odehrála doma a v minulém kole stála. Všechny tyto čtyři zápasy byly poměrně vyrovnané a skončily vždy rozdílem jediné branky. Dvakrát dokonce Slezané prohráli a přišli tak o svou domácí neporazitelnost. Nouzi o motivaci ze stejných důvodů nebudou mít ani Zubři, kteří své poslední dva zápasy prohráli, v sobotu si kvůli nucené pauze žádné body nepřipíší a pak jedou do Vsetína, ze kterého se body letos příliš nevozí. Ze stříbrné pozice, která jim patřila ještě před dvěma koly, klesli po nezvládnuté třetí třetině hanáckého derby až na 5.místo. Na účtu mají 37 bodů, skóre 66:52 a také kladných bodů v tabulce pravdy už díky tomu ubylo. Aktuálně jich mají 10.

Opava hrávala druhou nejvyšší soutěž mnoho let a Přerov se s ní v minulosti tudíž setkával jen v dobách své největší slávy. Nejvýznamnější vzájemné zápasy obou celků byly odehrány 9.3.1996, 13.3.1996, 20.3.1996 a 25.3.1996, které patřily do baráže o extraligu 1996-1997. Opava tehdy baráž vyhrála a postoupila do nejvyšší soutěže, kterou hrála 3 roky. Spolu se oba kluby potkaly zase v jedné soutěži až po 12 letech ve 2.lize 2007-2008. Od té doby hrají spolu pravidelně, sehrály 11 utkání, v nichž má lepší bilanci Slezan. Po 60 minutách vyhráli Zubři 3krát, Opava 5krát. 2 zápasy skončily vítězstvím Zubrů po prodloužení, 1 vyhrál Slezan na nájezdy. V poslední době se ale Zubrům s tímto soupeřem vůbec nedaří, už čtyři vzájemné zápasy čekají marně na vítězství. Naposledy se jim to povedlo 20.1.2010 v Opavě, navíc po prodloužení. V Přerově jsou statistiky celkem vyrovnané, Zubři zde získali 7 bodů, hosté o bod více. Poslední zápas se hrál 15.10.2011 a Opava v něm na svém ledě vyhrála 4:2.

Oproti poslednímu vzájemnému měření sil v Opavě se soupiska Slezanu nezměnila. Celek "kormidluje" Michal Piskoř, funkci prvního muže mezi třemi tyčemi opavské svatyně v letošní sezóně plní Dušan Šafránek. Kdykoli jej zastoupit je neustále připraven Jiří Novák. V obraně je stále nejlepší Josef Tichý (5+10), od posledního vzájemného měření sil, v němž dal Zubrům dokonce gól, si však do kanadského bodování připsal už jen 3 body. Opavskou obranou se ale soupeřům těžko prostupuje i díky Jaromíru Bednárkovi (0+5), Radku Tůmovi (2+8) nebo Michalu Kukolovi (2+10). Nejzkušenějším útočníkem Slezanu je Zdeněk Pavelek (4+5), který hrál dlouhá léta extraligu i 1.ligu. Letos se ale daří daleko více jeho spoluhráčům, zejména Tomáši Grofkovi (11+11), Tomáši Měchovi (7+13), Ivovi Kociánovi (8+9) nebo Lukáši Černému (10+5).

Sestavy z minulých zápasů:

HC ZUBR Přerov: J. Sklenář - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Kotásek, Hanák, Kočara - Blinka, Goiš, Brančík - Ditrich, Sedlák, Kundrátek - Kolařík, Menšík, Černý.

HC Slezan Opava: Šafránek – Bednárek, Mosler, Tůma, Kysela, Pavelek, Jurčík - Černý, Měch, Grofek (od 33. Herman) - Kocián, Chalupa, Mlýnek – Polok, Koschatzký, J. Vítek.

Online přenos:

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC ZUBR Přerov - HC Slezan Opava můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz