Zlepšený výkon, jenže bez gólů. Zubři tak na domácím ledě těsně podlehli Vsetínu

P ř e r o v – Hokejisty Přerova nadále trápí slabá produktivita. Ve 32. kole Chance ligy doma proti Vsetínu neskórovali a prohráli těsně 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v závěru třetí třetiny na konci přesilovky kanonýr Valachů Luboš Rob. Zubrům nepomohl ani zlepšený výkon, v posledních třech zápasech se prosadili pouze dvakrát a znovu zůstali bez bodů.
32.kolo, středa 27.12.2023
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 56. Rob (Larsen). Rozhodčí: Horák, Rapák – Maštalíř, Vašíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1908. Střely na branku: 24:31. Zblokované střely: 8:1. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 0:1.
Postava – Kudělka, Němec, Adámek, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Březina, Pechanec, Ministr – Doležal, Hejcman, Jakub Svoboda – Goiš, Vlach, Indrák – Mácha, Nemec, Tomi
Žukov – Larsen, Staněk, Smetana, Jenáček, Ďurkáč, Hryciow, Kojo – Rob, Berzinš, Jonák – Klhůfek, Dědek, Holec – Jandus, Kern, Hořanský – Bláha, Kratochvil, Kubiš

Vsetín začal aktivněji a měl více ze hry, přerovskou obranu provětral průnikem Šimon Jenáček. Zubři ale soupeře do větších šancí příliš nepouštěli. V jedné z mála se do zakončení protáhl Dědek a mířil do klečícího brankáře. Oba týmy pak nevyužily přesilovku. Největší možnost domácích v první třetině měl po zadovce Adámka Březina, Žukov si s jeho ránou bez přípravy dokázal u levé tyče poradit.

Zkraje druhé části projel hostující obranou Hejcman, Žukova však nepřekonal ani nadvakrát. Po další akci Hejcmana zase neuspěl lehce zprava střílející Doležal, skóre zůstalo bezgólové také po tlaku Zubrů v přesilovce či příležitosti volného Goiše.

Hanáci předváděli sympatický výkon i po začátku třetího dějství. Nejprve však volný Berzinš zblízka minul Postavovu branku. Poté během početní převahy zahrozil Indrák, Žukova ale zblízka nepropálil. Kolem obránce se poté protáhl Hejcman, objel bránu, jenže volné místo u levé tyče nenašel. Na druhé straně se Postava vyznamenal proti teči Hořanského a pokusu Dědka.

Na gól čekali diváci na přerovském stadionu až do času 55:03. S koncem vsetínské přesilovky se přesně pod horní tyčku trefil Luboš Rob a poslal Valachy do vedení. To mohlo být ještě vyšší, Kratochvil zblízka těsně minul a proti Klhůfkovi bravurně zakročil Postava. Přerovu se už vyrovnat nepodařilo, i kvůli závěrečnému vyloučení Indráka.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Produktivita, produktivita, produktivita. První třetinu jsme byli pod tlakem, s čímž jsme trochu počítali, takže jsme na to byli připravení. Druhou třetinu jsme hráli velmi solidně. Vypracovali jsme si i nějaké šance, bohužel s nimi nakládáme velmi slabě, nezodpovědně, nedůrazně. Třetí třetinu to zase bylo klasicky o tom, že kdo dá gól, vyhrál. Bohužel jsme to zase nebyli my a s nulou nevyhrajeme. Chtěl bych říct, že v určitých věcech vidím zlepšení. Už se dostaneme do šance, některé věci už umíme. Bohužel nám svítí nula jak na tabuli gólů, tak na bodech, takže to není dobré.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Od rána jsme se připravovali na to, že by zápas mohl mít takový průběh. Urputné obrany z obou stran, čekalo se na chybu. Až na závěr bylo celé utkání o málo šancích, které pochytali oba skvělí gólmani. Čekalo se, kdo dá gól. Posledních deset minut jsme měli trošku víc a zaslouženě jsme skórovali. V závěru jsme to mohli v několika šancích ještě potvrdit, nicméně počítají se tři body. V pátek je budeme chtít potvrdit doma proti Pardubicím.